Unipoker liga: aj študenti majú právo vyhrávať

V Utorok, dňa 24.12.2009 sa uskutočnil druhý živý turnaj univerzitnej pokrovej ligy v Bratislave, v kasíne Reduta. Počet hráčov sa vyšplhal na 37, čo bol oproti minulému turnaju mierny pokles (prvého turnaja sa zúčastnilo 40 hráčov). Buy in do tohto turnaja bol 10€, celá suma išla na výhry, tj. kasíno si nebralo žiadny poplatok ani čast z prizepoolu. Hráči začínali s 3,000 chipmi. Tí, ktorí sa zaregistrovali do turnaja cez stránku unipokru získali ako bonus 1,000 chipov do turnaja.

Prvý level blindov začínal na 25/50, pokračovali 50/100, 100/200 ,200/400... Trvali 20 minút, neskôr 15. Treba podotknúť že tieto turnaje sú skvelou akciou pre študentov, ktorí majú možnosť získať bez rizika prehry veľa peňazí, okúsiť ako chutí poker v profesionálnom prostredí.

V čase keď v turnaji zostávalo ešte 11 hráčov, na stole číslo 2 pri blindoch unipoker800/1,600 hráč sediaci na UTG limpol, hráč sediaci na BU zo stackom 8,000 navýšil na 3,200 načo Patrik Zvolenský, sediaci na SB reagoval posunutím všetkých svojich žetónov v hodnote 6,000 do hry, BB a UTG svoje karty zahodili. Patrik ukázal 3d-3h a jeho oponent Ad-Kh, na ktoré Patrik zareagoval slovami „Ešte mám šancu“. Avšak úsmev mu zmrzol už na flope ked sa na ňom objavili karty 10s-Qh-Jd turn 2c a river 5s zmenu nepriniesli a Patrik Zvolenský ukončil turnaj na 11. mieste. Po jeho vypadnutí nasledovala krátka 5 minútová prestávka a následne finálový stôl, ktorý začínal po necelých dvoch hodinách hry, a štartoval ôsmim levelom, blindami 1000/2000.

Seat 10: Tibor Kečkéš

Chipcount jednotlivých hráčov sa bohužial pre zhon na turnaji nepodarilo spočítať ale na začiatku finálového stolu mal každý hráč približne okolo avarege stacku, ktorý činil 11,500 chipov.

V čase keď v turnaji zostávali 5 hráči, blindy sa pohybovali na úrovni 4,000/8,000 zahlásil "all-in" z buttonu Juraj Bojňanský zo stackom 24,500, načo bol dorovnaný Marekom Oršulom ktorého stack bol 22,000 a po dlhšom rozmýšlaní taktiež dorovnaný aj hráčom sediacom na BB Pavlom Gejdošom, zo stackom 53,000. Bojňanšký držal Ah-Kd, Oršula Marek Ac-Ad a vtedajší chipleader turnaja Pavel Gejdoš As-Ks. Flop, turn ani river nikomu z hráčov nepomohol a esá Oršuli Mareka vydržali. Mohol sa tak tešiť z trojnásobeného stacku a priebežného chipleaderstva v turnaji.

Do finále sa dostali spomínaný Marek Oršula a Radislav Táborský, avšak Marek s jasnou prevahou chipov a to 86 000 : 15 000. Heads up trval jednu handu keď Marek Zahlásil "all-in" s As-4s a bol okamžite dorovnaný Táborským ktorý držal Kc-Qd. Dealer rozdal flop 5c-8h-7d, turn 10h a river 3s. Vďaka čomu sa stal Marek Oršula víťazom turnaja. Gratulujeme!

Na záver prinášame celkové konečné poradie finálového stola, pripomíname že turnaja sa zúčastnilo 37 hráčov a spoločne utvorili prizepool 370€: