WCOOP news: Slovák `SunDancerSVK` na finálovom stole $215 2-7 Single Draw

Piatok trinásteho bol šťastným dňom pre slovenského hráča "SunDancerSVK", ktorý sa prebojoval na finálový stôl turnaja WCOOP-17: $215 2-7 Single Draw. V ďalšom nočnom Evente WCOOP-16: $215 PLO (6-max) bojoval o zlatý náramok P****Stars Pro Marcel Luske. Predstavíme si aj ďalších desiatich držiteľov náramkov z WCOOP 2013 a ako vyzerá čelo leaderbordu.

Prinášame vám prehľad víťazov ďalších WCOOP (World Championship of Online Poker) turnajov, ktoré sa počas tohoto týždňa hrali. Od posledného článku, v ktorom sme vás informovali o prvých ôsmich držiteľoch náramkov, sme spoznali ďalších desať víťazov. Na finálové stoly sa počas posledných dní dostal český hráč Artur "jaggalo1231" Rudziankov a  Slovák "SunDancerSVK".

Slovák "SunDancerSVK" piaty vo WCOOP-17: $215 2-7 Single Draw

WCOOP 2013 - Event #17: $215 2-7Single Draw

Hráčov: 411
Prizepool: $82,200

Až v turnaji s číslom 17 sme sa dočkali slovenskej účasti na finálovom stole počas WCOOP 2013. Postaral sa o to nie príliš známy slovenský hráč "SunDancerSVK", ktorého história v herni P****Stars trvá iba od júna 2013. Posledné dni hral "SunDancerSVK" iba kvaldy na WCOOP 2013 a zahral si aj tri Eventy. Až v tom štvrtom sa mu to podarilo a dostal sa na finálový stôl turnaja WCOOP-17: $215 2-7 Single Draw. Aj na tento turnaj sa kvalifikoval z  $82 Deadline kvalifikácie. Nakoniec z toho bolo 5. miesto a výhra $3,493.

Dôležitá hra turnaja pre slovenského hráča začala pri blindoch 4K/8K. Hráč z prvej pozície limpol. "H.Oussalé" (stack 230K) na buttone raisol 25,900 a "SunDancerSVK" (stack 300K) na malom blinde spolu s "lazyfed"-om (stack 370K) na prvej pozícii dorovnali. Náš hráč bol prvý na rade a nemenil karty, "lazyfed" menil dve a "H.Oussalé" jednu. Na river betol posledný na rade "H.Oussalé" 110,000. Náš hráč dorovnal a jeho súper ukázal 2-3-4-5-8 a "SunDancerSVK" muckol.

Nášmu hráčovi tak ostalo 160K a o sedem hier neskôr pri zmene blindov na 5K/10K vypadol, keď mal na ruke A-9-8-4-2 a jeho súper 8-7-6-3-2. (Eso je v tejto hre najvyššia karta a zmyslom hry je mať čo najlepšiu low kombináciu - nuts je 2-3-4-5-7 mimo farby)

Prizepool: $1,821,000

Tento turnaj sa stal korisťou britského hráča "OMGjonyctt", ktorý si po 5way deale polepšil o $216,000. Nejlepším Sk/Cz hráčom v tomto turnaji bol "kokynho", ktorý si za 27. miesto odniesol výhru $7,101.

*5way deal

WCOOP 2013 - Event #10: $215 PL Omaha (Knockout)
Hráčov: 1,490 entrants
Prizepool: $302,470 ($241,007 - $61,462 bounty)

Držiteľom titulu z tohoto Eventu sa stal víťaz High-Rolleru WCOOP 2010 ($605,655) a zároveň držiteľ titulu z Main Eventu WPT Írsko 2012 ($318,864) David "CrabMaki" Shallow. Za víťazstvo si pripísal na svoje konto $40,369.

1. David "CrabMaki" Shallow (Veľká Británia) - $40,369
2. "robyblunt" (Kanada) - $29,523
3. "PINGUWARRIOR" (Švédsko) - $22,293
4. "kysah" (Austrália) - $16,388
5. "robinho" (Švédsko) - $11,809

WCOOP 2013 - Event #11: $320 NL Hold"em (Ante-Up)

Prizepool: $424,800.00

Medzi TOP 64 tohoto turnaja postúpili aj dvaja držitelia náramku z WSOP Jonathan Duhamel (64/$1,274) a Jake Cody (32/$2,548).

Hráčov: 2820
Prizepool: $572,460 ($456,135 - $116,325 bounty)

Na finálový stôl tohoto turnaja sa dostal aj známy český online regulár Artur "jaggalo1231" Rudziankov, ktorý nakoniec šiel v stopách svojich kolegov z predošlích Eventov a skončil už na ôsmom mieste za $6,719.

1. "Nejra222" (Holandsko) - $60,579
2. "ducksoup44" (Kostarika)- $54,392
3. "Just_lucky76" (Nórsko) - $50,000
4. "yosimachi" (Izrael) - $26,683
5. "Nicolsan777" (Moldavsko) - $20,298

"jaggalo1231"

WCOOP 2013 - Event #14: $530 NLHE (6-Max, Knockout)

4. "__akun333___" (Poľsko) - $11,902

WCOOP 2013 - Event #16: $215 PLO (6-max)
Hráčov: 1,823
Prizepool: $364,600

Na finálovom stole tohoto Eventu sa objavil P****Stars Pro z Holandska Marcel Luske. Marcel Luske je viacnásobný šampión WPT a víťaz mnohých side eventov EPT. Rodák z Amsterdamu už za svoju kariéru zarobil $4,210,663. Tentokrát však skončil tesne pred vrcholom a za tretie miesto si pripísal výhru $32,814. Rozhodujúca hra pre neho nastala, keď na flope A-7-J poslal all-in s A-7-6-T. Dva páry však už na flope neboli dobré, keďže jeho súper po dorovnaní ukázal Q-T-J-J. Turn 3 a ani river 9 už nič na Luskeho vypadnutí nezmenil.

1. "Yoo4" (Rusko) - $51,796
2. "A-Dog84" (Nórsko) - $50,291
3. Marcel Luske (Malta) - $32,814
4. "ComptonMasta" (Kanada) - $21,876

WCOOP 2013 - Event #18: $320 NL (Turbo, Zoom)

Leaderbord a iné štatistiky z WCOOP 2013

V čele Leaderbordu WCOOP 2013 je po osemnástich Eventoch ruský hráč "-Rebus1980-", ktorý už skončil 5x v TOP 5 a jeden Event vyhral. Celkovo má 200 bodov. Len o 5 bodov za ním je jeho ruský kolega "OhRaisyDaisy" so 195 bodmi. Najlepší Sk/Cz hráč je "majkl1812", ktorý má 80 bodov (2x TOP 54, 4x ITM, jeden finálový stôl) a je na delenom 46-65 mieste.

Najúspešnejšou krajinou čo do výšky cash-outov je stále Veľká Británia ($1,681,415), ale už tesne za ňou sú traja prenásledovatelia. Ruskí hráči už vyhrali $1,424,564, Nemci $1,382,441 a Kanaďania $1,222,736. Najviac víťazov Eventov má Rusko, a to šesť. Hráči z tejto krajiny zaznamenali aj najviac finálových stolov, ITM pozící a aj samotných vstupov do turnajov.

zdroj: P****Starsblog.com