WSOP 2009: Phil Ivey to dokázal - na ruke má šiesty náramok

Jeden z najlepších hráčov sveta, Američan Phil Ivey, pridal do zbierky ďalší náramok z WSOP, s poradovým číslom šesť. Nezabránila mu v tom ani nie najlepšia východisková pozícia do finálového dňa a ani kvalitní súperi. Ale poďme pekne po poriadku.

WSOP 2009: Event 7 – $1 500 No Limit Hold´em

TravisJohnsonSiedmy turnaj tohtoročného WSOP pozná svojho víťaza, stal sa ním Američan Travis Johnston (na foto), ktorý si v rozhodujúcom heads up poradil i so Stevenom Karpom. Hráč z Floridy, Steve Karp, mal dobrú východziu pozíciu už aj po druhom dni, keď bol chipleaderom v čase, keď v turnaji bolo 33 hráčov a nakoniec túto pozíciu pretavil do celkového druhého miesta. Mimo najlepšej deviatky sa ocitol, napríklad, aj Michael Martin, víťaz EPT v Londýne, ktorý sa nakoniec umiestnil na 15. mieste.

Finálový stôl tohtoročného siedmeho turnaja trval niečo vyše 13 hodín a pred skončením tohto maratónu proti sedeli už dvaja spomínaní hráči – Travis Johnston a Steven Karp. Nakoniec bol tým šťastnejším Travis, keď v rozhodujúcej partií turnaja jeho Ad-Qs porazilo 5s-5c  po boarde Kh-10s-4h-Qh-Jh . Pre Travisa to bol jeho životný úspech a zaslúžene sa stal majiteľom šeku, na ktorom bola napísaná čiastka $666,853.

Za zmienku isto stojí fakt, že Travis Johnson si miestenku na turnaji vybojoval v satelitnom turnaji za $340!

WSOP 2009: Event 8 – $2 500 No Limit Deuce To Seven Draw

Hra Deuce to Seven je v pokrových kuloároch považovaná za jednu z hier, kde ide asi najviac o samotnú kvalitu hry. Finálový stôl ôsmeho eventu, ktorý hralo, netradične sedem najlepších hráčov z druhého dňa, ponúkal pre jedného z hráčov možnosť zaokrúhliť svoj počet náramkov opäť na párne číslo. Áno, uhádli ste správne, bol to Phil Ivey (na druhej foto). Dovtedy 5-násobný držiteľ náramkov z WSOP je po neskorej štvrtkovej noci majiteľom v poradí už šiesteho prívesku. S čím však mnohí nepočítali, bolo to z Deuce to Seven.

Kým v prípade eventu s poradovým číslom sedem si hráči vymieňali žetóny vyše PhilIvey trinásť hodín, tak v prípade tohto turnaja bolo už po tri a pol hodinách jasné, ktorí dvaja hráči majú ako poslední šancu na zlatý náramok. Philovi k prežitiu dopomohol hneď úvod turnaja, keď vyradil, v úvode druhého, Raphaela Ziemermanna. V tom čase sa dokonca dostal na samotné čelo celého turnaja. Ale turnaj nemal taký jasný priebeh, ako by sa mohlo zdať, keďže v bol hre ešte jeden z veľkých Philových súperov – John Monnette. Tento hráč zo San Diega, ôsmy z WPT Bay 101 Shooting Stars robil Philovi na ceste k náramku asi najväčšie problémy. Ďalší veľký krok k triumfu spravil Phil v stave, keď už v hre bola už len posledná trojica – on, Monnette a Yan Chen. Bolo jasné, že nech, ktorýkoľvek z hráčov vyradí toho druhého, tak si vytvorí pred heads up nádejnú pozíciu. A nakoniec to bol práve Phil, ktorý si vyradením Yana Chena slušne polepšil a zostávajúca dvojica hráčov začínala heads up s približne rovnakým počtom žetónov.

Priebeh záverečného heads upu bol dlhý, dramatický, priam až divoký. Hráči sa striedali vo vedení, a každý jeden z hráčov bol blízko k vyradeniu. Nakoniec, po takmer štyroch hodinách, sme mali víťaza. John Monnette šiel all-in a Phil ho dorovnal. Obaja hráči ohlásili, že si vezmú iba jednu kartu. Phil Ivey držal 7-6-4-2, čiže „sedmičkovú“, kým Monnette držal horšiu ruku, 9-7-5-2. Phil Ivey sa teda stal víťazom turnaja! Vstúpil do takej pokrovej smotánky, ktorú tvoria T.J. Cloutier, či Men „The Master“ Nguyen, ktorí už dokázali získať šesť náramkov. Phil ho pridal počas WSOP 2009, získal prvý náramok od roku 2005 a k tomu $96,361. Porazený, John Monnette, si domov odnáša $59 587.

Event 9 - $1,500 No-Limit Hold’em / Six Handed

Deviaty turnaj, hrajúci sa opäť v No Limit Hold´em, skončil ziskom ďalšieho náramku pre amerického hráča. Tentokrát sa ním stal Ken Aldridge zo Severnej Karolíny, ktorý v napínavom a veľmi dlhom heads up porazil Carmana Cavellu a spomedzi 1,459 zúčastnených hráčov získal najväčší balík z celkového prize poolu – $428,259.

KenAldridgeDruhý, predfinálový deň turnaja, bol pohrebiskom pre väčšinu veľkých favoritov – Isaaca Haxtona, Carlosa Mortensena, Billa Chena, Ludovica Lacaya, Matsa Gavatina a mnohích ďalších. Predsa však dve veľké mená to dotiahli až k finálovému stolu – prvým menovaným bola online star Bryn Kenney a druhým Peter Gould. Lepšie nakoniec dopadol Gould, ktorý skončil na treťom mieste, Bryn Kenney skončil o päť miest za ním.

Turnaj rozuzlila až partia, v ktorej si Cavella „nabehol“ s Kd-4d  do Kenoveho Ks-Qd . Board žiadne veľké prekvapenie nepriniesol a dlhý heads up maratón poznal svojho víťaza. Ken Aldridge zaznamenal ziskom svojho prvého náramku svoj životný úspech.

Základné údaje o evente 9: $1,500 No-Limit Hold’em / Six Handed

Počet účastníkov: 1,459

Počet platených miest: 144

Prizepool: $1,991,535

Poradie:

1. Ken Aldridge - $428,259 (na tretej foto)
2. Carman Cavella - $264,814
3. Peter Gould - $170,953

Event 10 - $2,500 Pot Limit Hold'em/Omaha

Jeden z mála mixovaných turnajov tohtoročného WSOP vyhral ďalší z Američanov, Rami Boukai (na poslednej fotke). Hráč, pre ktorého bol doterajším RamiBoukai maximom ôsme miesto z WPT turnaja dokázal triumfovať v trinásťhodinovom finálovom maratóne. A to proti Ramimu nestáli žiadni neskúsení mladíci. Ben Grundy (nakoniec 3.) , Cornel Cimpan (4.) i John Kabbaj (6.) majú vo svete pokru svoje veľké meno. Bol to však nakoniec Rami „arbianight“ Boukai, ktorý si po vyradení posledného súpera, Najiba Bennaniho, mohol na ruku pripnúť svoj prvý náramok a prevziať šek na $244 862.

V turnaji sa ďalej darilo i ďalším profesionálom. Na výplatné pozície to dotiahol, mimoiné, aj Daniel Negreanu, ktorý obsadil 43. miesto. Dobre obstál i víťaz EPT Grand Final, Jeff Williams, ktorý skončil miesto nad Danielom. ElkY skončil 29., miesto pred ním obsadil Amnom Filippi. Ešte lepšie obstáli  Hoyt Corkins, Luis Velador, David Sklansky, Surinder Sunar či Amit Makhija.

Základné údaje o evente 10: $2,500 Pot Limit Hold'em/Omaha