Zaujímavosti z WSOP

Ak budeme medzi pokrovými turnajmi hľadať najväčší, najprestížnejší, najlepší určite to môže byť len jediný turnaj - Main Event WSOP. Dalo by sa povedať, že sú to majstrovstvá sveta a olympijské hry v jednom. Každý, kto v pokrovom svete niečo znamená bude určite pri tom a jeho víťaz sa nezmazateľne zapíše do pokrovej histórie.

Vedeli ste?

- že Angličan Steven "Stevie444" vyhral v roku 2008 online neuveriteľných 102 vstupeniek na Main Event, avšak mal len 18 rokov a musel ich všetky predať, čo mu však vynieslo viac ako milión dolárov.

- že v roku 1994 zakladateľ WSOP Benny Binion ako PR-gag sľúbil vyvážiť víťaza Main Eventu striebrom, turnaj nakoniec vyhral dnes skôr neslávne známy Russ Hamilton, ktorý v tom čase vážil približne 120 kg.

Najhoršie Bad Beats ME WSOP

1.Doyle Brunson vs. Jesse Alto, 1976

Bezpochyby si Brunson tento titul zaslúžil, a určite by ho skôr či neskôr získal, avšak svoj prvý vyhral pomocou naozaj brutálneho suck-outu. Jeho súper Alto navýšil pred flopom s AJ a on ho dorovnal s T2s. Po flope AJT Alto s top 2 pair vsádza a Brunson v nádeji, že ho vytlačí z potu ide all-in. Alto samozrejme dorovnáva a "Texas Dolly" je v takmer beznádejnej situácii. Avšak "pokrový boh" sa rozhodol, že v tom čase zrejme najlepší pokrový hráč na svete si víťazstvo zaslúži a na turn prichádza 2-ka a na river T.

2.Chris Ferguson vs. T.J.Cloutier, 2000

Už nejeden krát-v roku 1985-stál bývalý hráč amerického futbalu Cloutier tesne pred triumfom, avšak tentokrát bol rozhodnutý nenechať si víťazstvo ujsť. So svojim AQ dominoval Fergusonovmu A9 a až po river bol jasne vpredu, ten ako to už býva všetko zmenil, a namiesto očakávaneho titulu pre Cloutiera sa zrodila nová legenda: Chris "Jesus" Ferguson.

3.Cory Zeidmann vs. Jennifeer Harman, 2005

Je naozaj dobré dostávať už na začiatku turnaja prémiove ruky, myslela si zrejme Jennifer keď v prvom leveli navyšovala s QQ, Zeidmann dorovnal s 8d-9d a aj Brady Davis na big blinde si chcel pozrieť flop na ktorý prišlo Ts-Jd-Qh.Po flope mala Harman top set a Zeidmann postupku. Ona vsadila 500, on reraisuje na 2000. Harman ako opatrná a dobrá hráčka tuší ťažkosti a len dorovnáva. Nasledujúca karta je pre ňu vynikajúca - Td jej totiž prináša full house. Zeidmann vsádza, Harman reraisuje, na čo on po dlhšom rozmýšlaní dorovnáva. Po turne je zrejmé, že mu môže pomôcť jediná karta - 7d, pretože Qd drží Jennifer. Práve táto však prichádza na river....Zeidmann s pôžitkom a pomaly ukazuje svoje karty a Harman sa dostáva do mega tiltu.

Dámy s ktorými treba rátať

1. Kathy Liebert - táto 41 ročná hráčka je špecialistkou na NL Hold´em a od roku 2003 sa dostala každý rok minimálne 2 krát na platené miesta. Vlani vyhrala v turnajoch spolu viac ako5,5 miliona dolárov, čo ju vynieslo na čelo Woman All-Time Money List.

2. Sandra Naujoks - minulý rok sledovala sériu WSOP ešte ako diváčka, medzičasom sa stala nielen majsterkou Europy ale vyhrala aj jeden turnaj série EPT a je potrebné s ňou rátať.

3. Vanessa Rousso - každý sa zrejme potešil pri pohľade na jej fotky v plavkách v časopise Sport Ilustrated, že to vie aj za pokrovým stolom potvrdila druhým miestom v NBC HU Championship a hlavne prvenstvom v nabitom Highroller evente v Monte Carle.

4. Lika Gerasimova - je priateľkou Ivana Demidova, ale aj sama sa už dostala do povedomia pokrovej verejnosti, hlavne 4-tým miestom na High roller evente PCA a dvomi platenými pozíciami počas finále EPT v Monte Carle. Okrem toho má jednu nezanedbateľlnú výhodu - v USA ju takmer nikto nepozná.