Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profitom viac ako $1,000,000.

Diskusia k herni P****Stars

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod TomMolivan 13 Dec 2013 16:53

Taur napísal:Mojim predoslym prispevkom som sa snazil vysvetlit TomMolivanovi, ze to nie je ako hadzat listky do klobuka pri loterii, ze ked sa prida 9 hracov do turnaja, tak nepribudne 9 listkov do jeho "klobuka", ale len jeden.


Ak toto tvrdíš pre no edge hru, tak musíš vysvetliť, prečo by týchto 9 hráčov malo mať nižšiu pravdepodobnosť na FT finish, než ktorýchkoľvek iných 9 hráčov z tých pôvodných 72.

Niesom matematik, ale vypocet pravdepodobnosti bude pri turnaji trocha zlozitejsi nez podla jednoduchej loteriovej konbinatoriky.


Ak majú všetci rovnakú pravdepodobnosť na výhru, tak je úplne jedno, aké má ta hrá pravidlá. V pokrovom turnaji o 37 hráčoch kde nikto nemá edge vypočítaš šancu hráča na vyhratie turnaja presne tak isto, ako v rulete vypočítaš šancu že padne konkrétne z 37 čísiel.


A ešte pre vysvetlenie (lebo si v jednom poste zdôraznil, že poker nie je lotéria). O no edge hre sa bavíme preto, lebo ak chceme zistiť, či 2,5% FT účastí znamená že je hráč dobrý (má slušnú edge), tak toto číslo musíme porovnať s tým, aké by bolo, keby nikto nemal edge.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Online zaujímavosti: Brazílsky MTT mág Caio Pessagno s profi

Odoslaťod TomMolivan 13 Dec 2013 17:11

Alebo Vasa skusenost, je ze turnaje so 100 hracmi vyhravate lavou zadnou a pri 1000 ci 10000 hracoch si ani neskrtnete?


Ak by si namiesto tých dvoch zveličených pojmov napísal niečo normálne (napr. "vyhrávate častejšie" a "sa neviete dostať ani medzi tých 100") , tak si neviem predstaviť, prečo by s tým niekto nemal súhlasiť.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Predchádzajúca

Naspäť na PokerStars

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!