rozbor HAND v omahe hi lo a rady k tomu

Omaha HI, Omaha Hi/Lo, Stud a iné

Re: Re: Re: este sa budem branit

Odoslaťod mysak(bon3fish) 05 Júl 2008 11:48

neboj .. ja omahu hravam !!! A urcite vic nez si ty myslis! pokud vim tak tys do ted vetsinou spis hraval omahu h//l ..tam je to neco jineho s AAxx... ale v omze HI jedoduchy re raise . Hele dam ti sem jeden uryvek z jedny knizky :

"HRA PRED FLOPEM S A-A-x-x V RUCE PRI PLO - Pokud máte v ruce před flopem při PLO A-A-x-x, pak by bylo dobré vsadit před flopem vše co můžete , ideálně JAKO DRUHÉ NAVÝŠENÍ BĚHEM PRVNÍHO kola sázek , což by ze hry vyřadilo stopaře (,,hitchhikers" - tedy hráče , kteří by se chtěli levně podívat svézt a podívat na flop). Dále by vám to přineslo, že byste o bank bojovali JEN PROTI JEDNOMU HRACI (heads-up) . Kombinace A-A-x-x je před flopem favoritem na výhru VE VŠECH HRACH, kde v PLO čelíte jen jednomu soupeří. Pokud máte šanci dostat ostatní ze hry, pak to učiňte !! Málokdy se však stane, že před flopem budete moci navýšit se všemi svými žetony. ............. " (uryvek jeste pokracuje )

Uryvek je z knížky od Phila Hellmutha.

PS: a proc nemas BM ? Kdyz mas poslednich 62usd na ucte a zaroven ve hre tak mi rekni na co jinyho bys chtel jinak ceka nez AAxx ? A jeste neco, uz jsem ti to rikal i na icq. V omaze HI strasne limpujes a callujes strasny kraviny !!!
Toť opet muj nazor ! Uz by taky mohl napsat nekdo jiny a rozsoudit nas
mysak(bon3fish)
 
Príspevky: 562
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

btw

Odoslaťod mysak(bon3fish) 05 Júl 2008 11:53

a rikas ze hrac gdokos by te dorovnal ? urcite s KQs 44? Das max. raise tedy na 22usd ..pochybuju ze te nekdo ddorovna jn tak s nejakym srotem
mysak(bon3fish)
 
Príspevky: 562
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

omaha

Odoslaťod Darthrider 05 Júl 2008 17:06

jednou jsem hral na Fulltiltu hi/lo satelity na WCOOP (nevim presne jestli se to jmenuje wcoop stejne jak na PS) a dostal se az do finale - tam jsem byl dokonce chipleader a sedel jsem u stolu s nejakou profesionalkou - drbal jsem ji, u stolu jsem mel respekt, pak ale jedna hra - ja na ruce AcKcAh2h - idealni - od zacatku to tlacim.. flop nadhera As5s4c.. dalsi kolo sazek, turn 6c.. nuts low, na high jsem si taky veril, trips a FD.. raisovali jsme se az do allinu, profesionalka otoci karty KsQsAd3d.. super jsem na tom lepe v hi i low.. ale river omfg 2s !! Dosla ji flush i lepsi low.. od te doby jsem na Omahu nesahl..
Darthrider
 
Príspevky: 142
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: omaha

Odoslaťod wizdo 05 Júl 2008 17:26

njn nice hra...co dodat....NUTS lo si nema....jeidne ak to beres vzhladom na vas dvoch...bo NUTS LO by mal clovek s 23 na ruke....

inak skoda...to sa proste neda inak ako ze smola...nedosla tebe farba ale jej a este ejdna karta co ta oberala o LO handu...no co to je ako v holdeme....smolu treba prekusnut a ide sa dalej....
wizdo
 
Príspevky: 1681
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 18 krát/28 krát
Karma: 11

re:

Odoslaťod Darthrider 05 Júl 2008 17:36

nj s tim rozhilem ze v Omaze te jeste muze zachranit ze vezmes aspon pulku potu, takze existuje neco jako polvicni suckout :-D
Darthrider
 
Príspevky: 142
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: re:

Odoslaťod wizdo 05 Júl 2008 18:32

ano to je hlavna VYHODA ale OBRAVSKA nevyhoda.....lebo ruky ako KQJT abo AKQT a spol sa minaju ucinkom lebo ak aj hitnes na flope postupku tak ze niekto daco dotiahne je velka sanca a slohne ti polku potu....velka nevyhoda HI LO ale azroven to byva zachrana...

vies ked sa dvaja bijete o HI pot a niekto s A23x vam bere pol potu, len vdaka tomu ze nic nema:-D....preto som aj skonicl s HI LO...
wizdo
 
Príspevky: 1681
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 18 krát/28 krát
Karma: 11

TO mysak:

Odoslaťod wizdo 08 Júl 2008 20:45

no dnes som mal peknu seriu na OMAHE HI....
dostal som par krat AAxx pozvacsa aspon jedna farba....cize super karty...zacal sm to raisovat...

stats: 6 krat AAxx
5 prehier 1 vyhra

prehry flopy ako KK3, KQJ, atd ale jeden speciflop A97 mal som str8 draw a set moja ruka AAT8 preflop bet pot tipek za mnou raise 2x moj bet ja rr na 18 BB= 9 usd on call na flope ja bet pol potu(bol tam flushdraw ale si hovorim si ak callne a turn nepride ide sa skoro all in) on raise ja insta all in on call pot 110 usd turn 9 :-( a bol konec nadejam, 1 out....no co stane sa mal T997(s tym callol taky raise no budis mam ho poznaceneho a caka sa na odplatu :-), )

a 1 vyhra len drobne flop Axx po flope este call na turne fold....

A poucil som sa a raisujem to preflop(hadal som sa ze nie)....ale sam vidis ako zle sa to hra....ak Ti nic nepride a preto si myslim ze na fulringu sa oplati viac call raisu abo maly raise(kvoli potu) a na shorthanded(na U***et sa hra omaha len 6-handed) tam raisujem:-) cize tak moja strategia
wizdo
 
Príspevky: 1681
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 18 krát/28 krát
Karma: 11

jj

Odoslaťod mysak(bon3fish) 08 Júl 2008 20:53

tak je jasny ze pokazdy AAxx nevyhrajes a je jasny ze pokud prijde flop KQJ tak to neni good .. a dal neraisovat ;)
btw. omaha na FR je asi to nejhorsi co muze bejt :-D
mysak(bon3fish)
 
Príspevky: 562
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

NIKDY neraisujem AAxx

Odoslaťod wizdo 09 Júl 2008 20:48

fuj fuj fuj...nikdy viac....uz tuto handu raisvat nebudem....ludia su jebkovia a myslia a vobec neuvazuju ze preflop raise asi nieco ma....
wizdo
 
Príspevky: 1681
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 18 krát/28 krát
Karma: 11

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné varianty pokru (okrem texas holdem)

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!