Alan - Cash game zaciatky

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod alanmanowar 05 Jan 2010 10:15

Zdravim,

Uz viac ako rok som pasivnym navstevnikom tejto diskusie a so zaujmom citam takmer kazdy CG blog, ktory tu najdem. Doteraz som neprispieval a to najma preto, ze som CG nehraval a moje prispevky by zrejme nemali ani hlavu ani patu. A to je vlastne dovod, preco si zakladam vlastny blog.

Rad by som sa v skratke predstavil...
Volam sa Palo (prezyvku Alan mam z vysky) a mam 28 rokov. K pokru som sa dostal cca pred rokom a pol. Uz dlhe roky sa venujem bettingu a tak som obcas, len tak for fun, prehral nejake peniaze na pokri, ak dany bookmaker mal aj pokrovu hernu. Samozrejme som vedel, ze to neviem hrat a tom ma stvalo, tak som zacal sledovat pokrove fora, precital par zakladnych strategii a zacal hrat sng. Najprv klasicke, neskor DON. V januari 2009 sa mi podarilo 4. miesto na 10$ MTT na Ongame a vyhratych cca 700$ bol moj prvy bankroll. Clearoval som bonus v Stryyke herni a aby som to stihol zacal som hrat 10$ DONy a aj ked som mal ROI 0%, bol aspon ten bonus. Neskor som presiel kvoli RB a slabym hracom na Cake, kde som hral do konca augusta a od 10$ DONov som postupne presiel na 25$ a tie som porazal s 8% ROI. Bankroll bol dost velky a kludne som mohol ist vyssie, ale problem bol, ze ma to prestalo bavit a hraval som coraz menej. Preto som sa rozhodol, ze zacnem hravat HU sng a CG, precital som knihu od Moshmanna, ale ani to nepomohlo a postupne som na HU pustil slusnu cast bankrollu. Problem - nevedel som zvladat tilt, ktory HU CG prinasal a zaroven som mal velky problem s agresivitou po flope, kedze z DON som bol zvyknuty maximalne tak na push/fold. Na HU som zanevrel, doslova som si ich zakazal hrat a vratil sa spat k DONom, co prinieslo staru znamu nudu. V decembri som sa defintivne rozhodol, ze ak chcem, aby ma poker znova bavil musim hladat nieco nove, a prave fora tu na pokerportale ma inspirovali k tomu, aby som si vyskusal 6max CG. Precital som How to Beat No-Limit Hold 'Em 6-max Cash Games by Bill (billyjex) Vosti a pozrel par videi na deucescracked, kupil HM a popritom som na rozohranie hral NL4 na Ipoker.

A tu sa zacina moja cesta...od zaciatku januara hram NL10 a tam chcem zostat, az pokym nebudem mat zo svojej hry dobry pocit a slusnu winrate. Bankroll mam aj na vyssie limity, ale nepresuniem sa, pokym sa na to nebudem citit. Najma dufam, ze ma poker bude opat bavit - zatial sa tesim na kazdu session:)

Co planujem postovat:
- handy - hlavne tie, ktore nezvladam (cize bude ich vela)
- ciele na kazdy mesiac
- vysledky za kazdy mesiac
- cokolvek aj mimo pokru, o co by som sa rad podelil

Vopred dakujem, za cenne rady a hlavne trpezlivost. Kedze su to moje zaciatky, tak tu bude mozno dost hlupych chyb a otazok.

Palo,
Alan109876
Naposledy upravil alanmanowar dňa 05 Jan 2010 10:25, celkovo upravené 1 krát.
alanmanowar
 
Príspevky: 34
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod alanmanowar 05 Jan 2010 10:24

Ciele na januar:
- hrat iba a len NL10 (cca 20000 hands pri 4-tablingu)
- prejst vsetky microstakes videa na deucescracked
- analyzovat svoje sessions a pravidelne updatovat blog
- schudnut 3 kila:)

Otazka:
Kedze pri CG som vzdy mal problemy s tiltom (zaujimave ze pri SNG to nikdy nebol taky problem), urcite si chcem urcit nejaky stoploss, pripadne fixny hraci cas, po ktorom skoncim, alebo si dam pauzu aspon pol hod. Cize moj navrh je:
- Stoploss: 3 BI
- Session time: 2,5 hod

Su tie hodnoty ok, alebo su 3 BI malo/vela?
alanmanowar
 
Príspevky: 34
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod Horsey7 05 Jan 2010 10:36

vitaj a nech sa dari :gl:

stoploss je subjektivna vec, ak budes mat pocit, ze po viac ako -3BI uz nehras svoju A game, tak je ten stoploss v poriadku :) 2.5h/session je tiez ok, hlavne hraj tolko, kolko sa dokazes sustredit a hrat najlepsie

tiez z nejakej zakladnej free literatury kukni Ryan Fee's 6 Max NL Strategy Guide ..might help
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod alanmanowar 06 Jan 2010 00:14

Dnesna session kratka, ale celkom fajn. Par nejasnych handov:

Hand #1
IPoker Network $10.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 458779
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

UTG: $10.29
MP: $17.62
CO: $13.89 - 53/10/1.8/3b 0/50 hands
Hero (BTN): $9.70
SB: $15.68 - 23/17/6/3b 0/4b 0/65 hands
BB: $10.59

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with QObrázok QObrázok
UTG calls $0.10, 1 fold, CO raises to $0.45, Hero raises to $1.30, SB raises to $3, 4 folds
Bol fold spravny? Hrac vyzeral solidne a jeho 4bet krical ze ma QQ+, mozno AKs. Co v pripade ze by 4betol menej?

Final Pot: $3.25
SB wins $3.25


Hand #2
IPoker Network $10.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 458780
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (SB): $22.51
BB: $5.00
UTG: $11.03
MP: $27.75 - 54/15/1.8/127 hands - limp call bol u neho dost oblubeny
CO: $10.00
BTN: $10.15

Pre Flop: ($0.15) Hero is SB with TObrázok TObrázok
1 fold, MP calls $0.10, 2 folds, Hero raises to $0.40, 1 fold, MP calls $0.30
Raisujem OOP, ocakavam od neho call takmer s hocicim, tak ako to robil doteraz.

Flop: ($0.90) 9Obrázok TObrázok KObrázok (2 players)
Hero checks, MP checks
Umysel bol c/r, mal som radsej betnut pre value? Agresivny po flope prilis nebol ...

Turn: ($0.90) QObrázok (2 players)
Hero bets $0.60, MP raises to $1.20, Hero calls $0.60
Value bet 2/3, dobry betsizing? Raisuje ma a pravdepodobne ma J (je velmi deep, pretoze ho stale triafalo a ked raisoval casto ukazal dobre handy), tazko tu urcit nejaky range, kedze hral takmer vsetko. Jeho reraise callujem, lebo je dost maly a zaroven mam paradne implied odds ak hitnem FH a on ma straight. Obaja sme viac ako 200BB deep, takze mozno by to odovzdal vsetko.

River: ($3.30) 3Obrázok (2 players)
Hero checks, MP bets $2.60, Hero ???
FH som nehitol, verim mu straight. Na bluf alebo slabsiu ruku to nevyzera. AK alebo nieco ako KQ, KT asi nema, to by snad betol uz na flope. Myslite ze som nieco porazal? c/f, c/c alebo nieco ine?

Hand #3
IPoker Network $10.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 458781
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: $12.11
BB: $9.96
UTG: $11.57
Hero (MP): $10.59
CO: $6.20 - 72/23/0.8/40 hands
BTN: $10.22

Pre Flop: ($0.15) Hero is MP with 7Obrázok 7Obrázok
1 fold, Hero raises to $0.30, CO calls $0.30, 3 folds

Flop: ($0.75) 5Obrázok 6Obrázok 5Obrázok (2 players)
Hero checks, CO checks
Asi som mal cbetnut co?:)

Turn: ($0.75) 3Obrázok (2 players)
Hero bets $0.50, CO calls $0.50
Oneskoreny cbet, call od neho pravdepodobne s akymikolvek overkartami alebo draw, ak by mal overpair snad by to reraisol aj ked pri jeho nizkom AF ktovie. Mal som betnut viac?

River: ($1.75) KObrázok (2 players)
Hero checks, CO bets $1.75, Hero ???
Tuto fakt neviem, K je pre mna scare card, jeho bet je dost velky, kludne by to mohol byt aj bluff.
Da sa to callnut? Alebo som mal betnut prvy?


Hand #4
IPoker Network $10.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 458782
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BB): $18.51
UTG: $11.66 - 25/21/3.3/74 hands
CO: $28.33 - 54/15/1.8/127 hands
BTN: $10.30
SB: $10.00

Poprosim o skritizovanie celej line, lebo ked sa na to pozeram tak po flope som to zahral dost zle. Ako by ste hrali vy?

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with AObrázok KObrázok
UTG raises to $0.30, CO calls $0.30, 2 folds, Hero raises to $1.30, UTG calls $1, CO calls $1

Flop: ($3.95) 5Obrázok KObrázok 4Obrázok (3 players)
Hero checks, UTG checks, CO bets $1.90, Hero calls $1.90, UTG folds

Turn: ($7.75) JObrázok (2 players)
Hero checks, CO checks

River: ($7.75) 4Obrázok (2 players)
Hero checks, CO bets $3.10, Hero calls $3.10

Spoiler:
Final Pot: $13.95
CO shows QObrázok 7Obrázok
Hero wins $13.02
(Rake: $0.93)
alanmanowar
 
Príspevky: 34
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod dzejkej 06 Jan 2010 18:17

Tak vitaj u nas :).

1) QQ - Je to dost tesny spot. Kedze predpokladam, ze ten na SB nepozera na DC videa od FoxwoodsFienda, ktory strasne vela cold4betuje :-D.

Das mu range QQ+, AK a povies si, ze tam nikdy nebluffuje, takze nemas fold equity (co je rozumny predpoklad bez readov):

Proti jeho range mas 40% sancu na vyhru. V pote je momentalne $4.85. Ak pushnes, tak riskujes $8.40 (co pushnes na viac) na vyhru $4.85 (je v pote) + $6.70 (doplati ten push).

Riskujes teda $8.40 na vyhru $11.55 a potrebujes teda viac ako 42% equity, aby to zacalo byt ziskove. Ak by si jeho range rozsiril o slabsie ruky (napr. mu pridal JJ, pripadne TT, AQ) alebo pridal aj 4bet bluffy, tak to zacne byt ziskove.

S danymi informaciami by som to pokladal za stratove az malinko ziskove a fold je tam v pohode.

2) Velka chyba na flope z Tvojej strany. Ziadne fancy check/raisovania tam nie su potrebne. V jeho range je hromada ruk, ktore pokracuju a nebudu betovat a bez readov tu stracas hromadu value.

Takej fishke sa tazko spisuje range, lebo je velmi siroky a moze tam mat veci ako Q9o, ale aj J3s. V zasade si treba uvedomit, ze na zaklade pot odds potrebujes byt good tak 30% casu a otazka je ako casto si myslis, ze tam ma 2 pary alebo nebodaj bluffy v porovnani s Jx. Sice to boli, ale pride mi to ako smutny fold.

3) Ano, veru si mal betnut. Mal by si precvicit cbetovanie ;). Ten cbet tam je for value/protection a taka fishka tam callne veela horsich ruk. Na riveri by som ja osobne betoval nieco ako $0.7, aby to callol so svojimi high kartami, pricom necakam, ze to bude fishka bluffraisovat. Tu by som to calloval - fishky dost oblubuju bluffovat river, ked missnu draw a tu ma v range zopar str8 draws a flush draws, takze si myslim, ze 33% casu som v pohode good.

4) Co ty stvaras na tych flopoch :)? Flop je povinny cbet. Ked uz fishka betla, tak si nadavam, ze som iba checkol a aspon ju check/raisujem. Neviem, ci ma zvysok linie zmysle rozoberat, ked si si to pokazil na flope a dostal si sa do situacie, v ktorej by si nikdy nemal byt.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod alanmanowar 06 Jan 2010 21:07

Dik za komenty - flop cbet mam 48.2, cize dost nizky. Snazim sa cbetovat viac, ale nejak casto zbytocne inklinujem k c/r. Aka hodnota cbet je na NL10 dobra? Je mi jasne, ze by som mal tahat value ked hitnem, o to viac sa nekedy cudujem, preco to neurobim:)
alanmanowar
 
Príspevky: 34
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod dzejkej 06 Jan 2010 21:27

alanmanowar napísal:Dik za komenty - flop cbet mam 48.2, cize dost nizky. Snazim sa cbetovat viac, ale nejak casto zbytocne inklinujem k c/r. Aka hodnota cbet je na NL10 dobra? Je mi jasne, ze by som mal tahat value ked hitnem, o to viac sa nekedy cudujem, preco to neurobim:)


Je zvlastne, ze mas 50% cbet a v situaciach, kedy cbetovat treba jasne for value tak checkujes. By ma zaujimalo potom, co ine tak cbetujes :).

Kasli na percenta - netvoris predsa svoj cbetovaci range tam, ze si povies "hm, chcem cbetovat o 16% viac, takze toto je cbet". Fakt, ci cbetnut volis podla mnohych faktorov a percenta vzniknu z toho :).

Ty by si sa mal rozhodne sustredit na to ziskavat value zo svojich ruk - to je nehorazna vacsina zisku na NL10 a mas minimalne v tychto postnutych rukach medzery. Ked mas iniciativu, tak neskusaj nejake tricky check/raise proti calling stations, ale betuj for value hromadu ruk, ktore porazaju ich callovaci range. Fishky s podstatne viac rukami callnu ako betnu a vynechat betovanie na streete sposobi znacne mensi pot a teda aj konecny zisk. Check/raisovat na flope v takych spotoch, ked mas sakra dobry dovod na to :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod alanmanowar 15 Jan 2010 23:27

Takze polka mesiaca za nami, bohuzial som nemal moc casu postovat nejake handy, snad si ho najdem neskor. Zatial so svojou hrou nemozem byt vobec spokojny - odohral som dostatok handov a pozrel nejake tie videa a objavil som na mojej hre mnozstvo leakov. Na druhej strane je to moj prvy CG mesiac, takze netreba mat velke oci - rakeback to zatial isti. Postujem moj graf za januar a rovnako aj staty. Bol by som rad, keby sa mi k nim niekto vyjadril...mam na mysli, ci tam nejaka hodnota nejakym sposobom nevycnieva ....dik

graph-2010-01-15.jpg
graph-2010-01-15.jpg (212.66 ) Zobrazená 3009 krát


stats-2010-01-15.jpg
stats-2010-01-15.jpg (50.92 ) Zobrazená 3023 krát
alanmanowar
 
Príspevky: 34
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod tucniak 16 Jan 2010 02:09

Tak od oka, fold 2 3bet-50 percent je dost malo, 'idealne' by si sa mal skor pohybovat niekde okolo 75-80 percent az-nakolko na tvojom limite sa nejak sialene nezvykne 3bet bluffovat.
Ako hrat aby si aimoval nejake cislo je samozrejme hlupost, je to len pomocka.

Skus na zaciatok obmedzit zrejme tipnem si v prvom rade callovanie 3betov OOP-neviem, s cim, to robis, ale callovat 3bety OOP s nejakymi parmi, Ak/AQ prip. suited konektormi nemusi byt dobre, najma ak to hras stylom fit or fold a nemas nejaky povedzme agresivnejsi plan.
Nie je hanba na 3bet OOP zahodit AQ ani JJ, ak to nechces 4betova/callovat push (napr vs tight opener), nedavno sme to tu niekde riesili. V pozicii sa da flatovat samozrejme efektivnejsie, nakolko mas tu monster vyhodu- a to pozicu:)

Takisto cbet 50 % by sa urcite dal boostnut-pozri nejake videa, mozno aj zamerane na cbeting. Zameraj sa na to, ake boardy a proti akym hracom borci cbetuju a zamyslaj sa aj, preco.. tu mi napada, mozno hras vseobecne menej pozicne a castejsie sice otvoris, ale si proti 1-3 fishkam OOP a nechce sa ti to cbetovat/nema to uspech.
Again, IP sa cbetuje jednoduchsie, nakolko super uz chceckol a vyjadril tym ciastocne definicu svojej range prip. percieved hand strenght na danom boarde.

S tym samozrejme suvisi aj turn cbet a.k.a double barrelovanie-tym by som sa ale netrapil, to sa nejak casom postupne dolepi.

Na zaver: este raz, urcite nehraj "ze dnes je pondelok" a ja musim hrat 22/20 apod, treba hladat povody v hre.
gl

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
alanmanowar
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Alan - Cash game zaciatky

Odoslaťod marjan556 16 Jan 2010 04:57

tucniak: myslis ze je fold to 3bet stat style dependant? ja dost masstablujem a hram strasne nitty (14/12) a mam fold to 3bet 25.5% ... je to koli tomu ze neotvaram any high card z BTN a podobne prasaciny co sa bezne v 6maxe robia alebo si mi prave nasiel megaleak? :)
Obrázok používateľa
marjan556
 
Príspevky: 292
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 23 krát/30 krát
Karma: 6

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!