[SNG]elladan1's blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod pLAYERsvk 24 Nov 2011 13:44

rimmer> ja som nehovoril ktore ruky mame raisovat alebo foldovat. hovoril som len o rukach a spotoch kde sa da open-limpovat zo Sb.

KQs je u mna vacsinou fold. 10/20

Ak to spravne chapem, tak si ochotny "tricky" (limp/call AI) zahrat KQs, ale rovno foldnut osmicky?

1. mno
2. osmicky su steal samozrejme :) nie fold. (s tymi nizsimi pocketparmi by som nerobil nikdy tricky limp/callAI play, pretoze ak sa dostaneme postflop, tak sa to OOP neda hrat, a 77cky uz maju horsiu showdown equity ako KQs proti BB rangu.) Preto ak sme <13BB tak rovno push.
3. Cim mensi mame stack a cim vecsi maniak je hrac na BB, tym sirsie mozme samozrejme pouzit Limp/callAI z SB... Vzdy to vsak chce velmi dobry READ s ohladom na metagame... pretoze v Lategame, ten blind v BvB spote proste potrebujeme.


Okrem tych dvoch pripadov, je vsetko limpovanie z Sb nezmysel.
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod oli.strs 24 Nov 2011 16:28

pLAYERsvk napísal:

Okrem tych dvoch pripadov, je vsetko limpovanie z Sb nezmysel.



aj keby si mal dlhodobo trash ruky pri limp stab 0.02 bb/100
je to nezmyslel? Moc tomu nerozumiem bo hram len HU
ale mi pride lepsie mat 0.02 bb/100 ako -0.5bb/100, pri tom velkom 9manovskom volume je to hodne chipov
oli.strs
 
Príspevky: 246
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 8 krát/12 krát
Karma: 5

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod elladan1 24 Nov 2011 17:46

pLAYERsvk, ďakujem za reakciu, teraz mám už v tejto problematike trochu jasnejšie.
Len s jednou vecou zásadne nesúhlasím:
pLAYERsvk napísal:KQs je u mna vacsinou fold. 10/20

U mňa je KQs asi vždy raise, vlastne si neviem predstaviť proti komu by som to zložil (možno keby bol na BB Phil Ivey :D )

oli.strs napísal:ale mi pride lepsie mat 0.02 bb/100 ako -0.5bb/100, pri tom velkom 9manovskom volume je to hodne chipov

Včera som večer som si uvedomil jednu vec, ktorá je v neprospech limpovania:
Na začiatku SNG si potrebujeme chrániť svoj stack, prehraté chipy majú väčšiu hodnotu ako vyhraté.
Takže 0.02 bb/100 nemusí byť nevyhnutne lepšie ako -0.5bb/100
Obrázok používateľa
elladan1
 
Príspevky: 149
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 21 krát/13 krát
Karma: 0

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod oli.strs 24 Nov 2011 22:39

sry ale stale nerozumiem kde prehravam chipy ked ich mam v tych spotoch v zelenych cislach oproti foldu co je -0.5bb/100
oli.strs
 
Príspevky: 246
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 8 krát/12 krát
Karma: 5

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod pLAYERsvk 25 Nov 2011 00:55

aj keby si mal dlhodobo trash ruky pri limp stab 0.02 bb/100
je to nezmyslel? Moc tomu nerozumiem bo hram len HU
ale mi pride lepsie mat 0.02 bb/100 ako -0.5bb/100, pri tom velkom 9manovskom volume je to hodne chipov


9max nieje HU :)

V 9max, ked si v UO spote z Sb, tak to znamena ze 7 hracov pred tebou foldlo.. tj. o 14 kariet menej v baliku, co meni par veci..
Napr. sanca ze hrac na BB v HU bude mat protihrac esa je 1:221, ale v 9man ked eso nemas ty a pravdepodobne ho nemal ani ziadny z 7 hracov, ktory foldli, tak sanca je uz 4/36 x 3/35 -> 1:109
a to je len jedna vec, ktora je rozdielna oproti cistemu HU kde su len dvaja hraci.
Dalsi velmi podstatny rozdiel je payout struktura.. neviem ci vobec musim toto vysvetlovat ako ovplyvnuje nas decision making.. ak ano tak povedzte...


v 9maxe, je takmer kazdy limp, za ktorym nemate velmi dobry reasoning spewy chybou... napriek tomu vela ludi voli limp pred raisom, a to jednoducho preto ze su scared fish :)
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod Komedia 25 Nov 2011 01:43

pLAYERsvk napísal:
aj keby si mal dlhodobo trash ruky pri limp stab 0.02 bb/100
je to nezmyslel? Moc tomu nerozumiem bo hram len HU
ale mi pride lepsie mat 0.02 bb/100 ako -0.5bb/100, pri tom velkom 9manovskom volume je to hodne chipov


9max nieje HU :)

V 9max, ked si v UO spote z Sb, tak to znamena ze 7 hracov pred tebou foldlo.. tj. o 14 kariet menej v baliku, co meni par veci..


Aké veci to mení že je out 14 kariet ktoré aj tak nevidíš :D:D? proti tebe folduje súper face up preflop ?? A odkial vieže že UTG nefoldol A2o a UTG+1 nefoldol A6o. Tvoje počty sú imo uplne nezmyselné a radšej by si sa mal zaberať na niečo iné ako to že súper má teraz esá 1:100 lebo všetci foldli 8-)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod pLAYERsvk 25 Nov 2011 02:20

hej moron.. kolko mas odohratych sitiek a ake mas roi? pripadne kolko hands mas odohratych v cashgames a aky mas winrate?

nereaguj na moje prispevky a neklad mi otazky. dakujem.
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod pLAYERsvk 25 Nov 2011 02:41

hej popoBA daj mi -karmu ale bohuzial nemam kramy.. len nestrpim hlupeho morona co sa rehoce z toho, ze sa snazim vysvetlit card removal effect ludom, pre ktorych to moze byt uzitocne.. ale fuck it.. :o
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod popoBA 25 Nov 2011 03:15

srry ale taketo reci ze kolko mas vyhrate a blablabla to mozno zaujima frajerov na zakladnej skole ked si porovnavaju kok**y ale na pokrovom fore to nema co hladat.ked je niekto moron a vyjadruje sa jak sedlak tak moze mat vyhrate aj miliony a roi 99 ale sedlakom ostane.
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: [SNG]elladan1's blog

Odoslaťod A_Rimmer 25 Nov 2011 08:13

Player to co si napisal o tom card removal efekte nie je uplne pravda a v zasade ti to je pri hre na nic. Nikdy nemozes vediet, ci styria hraci pred tebou nemali vsetci A5o a nefoldli to (btw BB moze mat KK a ako vies kto foldol kinga?). To, ze osem ludi pred tebou nemalo karty nema skoro ziadny vyznam, pravdebodobnost, ze ten posledny bude mat zrovna ruku to zvysuje tak malo, ze je to uplne bezvyznamne. Pozri si alkacove 6-max video, kde tiez hovori, ze je uplne jedno, kolko ludi pred tebou foldne (aj ked to hovori z ineho dovodu). Tiez ho mozes oznacit za morona kludne.

Inak v tom svojom prispevku si sam sebe odporujes, najprv povies, ze BB ma vacsiu sancu mat esa a na konci prispevku povies, ze do neho budes raisovat, lebo nie si scared fish. ?? (samozrejme v tom ze limpovanie je na nic s tebou suhlasim)

A popa ma pravdu, mozes mat ROI aj 500%, ale vyjadrovanie mas jak 15-rocny chlapec, ktory si mysli, ze zozral vsetku mudrost sveta. Sa ovladaj trochu, inak budes stale za morona akurat ty.

:gl:
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!