lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Horsey7 29 Mar 2011 10:12

to je tym ze nie si pro ^^

skoda, nabuduce to das na SM :)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ___Mortylen___ 29 Mar 2011 10:39

Hm, dost strmy payout. 1. je 20x 9. miesto
Vidis, este kusok, a mohol si byt povazovany za pro :D
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod APminer 29 Mar 2011 14:29

gratz, i tak hezky
co ja bych dal za to, kdybych uz konecne trefil ITM 100x buyin ;)
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod vlk25 03 Apr 2011 10:54

Kolko knih nakupujes tento mesiac ? :)
vlk25
 
Príspevky: 340
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 35 krát/5 krát
Karma: 2

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Apr 2011 11:59

este som to nezratal ale som si takmer isty ze som vdaka priamemu buyinu do WPT Slovakia a malickemu mnozstvu odohratych ruk online skoncil marec v minuse takze asi ziadne :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 11 Apr 2011 00:50

Nejak som sa flakal so spisanim reportu z Chile, so sumarizaciou mesiaca a aj s hranim

takze Marec

Online MTT (26ks): +469 USD
Live MTT (4ks suma BI 10.010 USD): -6040 USD
Online Cash (3k hands meh): +642 USD
Rakeback: +100 USD

celkovo: -4.829 USD

takze knihy nebudu.

No a uz mame 11.4. a ja pozeram ze som este nic poriadne neodohral, takze treba zapnut. Foto z Chile a Argentiny mam uz vytriedene a spracovane takze behom par dni by som chcel spisat prvu cast reportu z ciest.

teaser:
IMG_4618.JPG
IMG_4618.JPG (322.01 ) Zobrazená 5351 krát


IMG_5418.JPG
IMG_5418.JPG (232.39 ) Zobrazená 5363 krát


IMG_5980.JPG
IMG_5980.JPG (193.34 ) Zobrazená 5359 krát


peritomoreno.jpg
peritomoreno.jpg (135.45 ) Zobrazená 5330 krát


torres.jpg
torres.jpg (203.8 ) Zobrazená 5369 krát

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
tomm, WolfiKxx
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 7castle 11 Apr 2011 02:01

slabota Yegon, to kvoli tomuto ste sa tam trepali? To mame aj na Zahori
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 13 Apr 2011 11:06

Patagónia a Chile – part 1

Day 1

Do Patagónie som sa tešil ako malé dieťa, už týždeň pred cestou som nebol schopný spraviť nič produktívne. Trochu som sa obával cesty, predsa len trasa Bratislava-Viedeň-Madrid-Santiago de Chile-Punta Arenas-Puerto Natales, ktorú sme s mojim spolucestujúcim Nelz0nom plánovali zvládnuť jedným vrzom sa zdala byť hrozivo dlhá. Cesta nakoniec trvala 35 hodín ale šťastným načasovaním keď sme väčšinu transatlantického letu prespali, sme prekvapivo neboli unavení a vôbec sa neprejavil jetlag (časový posun bol len 4 hodiny).

Trošku problematickejšie bolo, že hneď prvé lietadlo z Viedne nám meškalo. V Madride sme sa teda presúvali na ďalší let svižným poklusom a i keď my sme to s prehľadom stihli, naša batožina už to šťastie nemala. V Punta Arenas sme teda riešili stratené batohy s borcami, ktorých znalosť angličtiny bola veľmi podobná mojim znalostiam španielčiny (rozumej slovná zásoba leporela).

Mali sme dohodnutý transfer na autobusovú stanicu ale akosi sa neobjavil – zrejme tiež dôsledok jazykovej bariéry. Po neúspešných pokusoch komunikovať v tejto veci s hotelom emailami v angličtine (nebol som schopný dekódovať ich odpovede vyprodukované google translatorom) som sa totiž rozhodol dopisovať si s nimi po španielsky, čo zrejme nebol najšťastnejší nápad.

Kým sme posunkovou rečou vyreklamovali stratenú batožinu letisko sa úplne vyprázdnilo (prišli sme posledným letom) a všetky taxíky odišli. Taxislužbe sa nedalo dovolať a nám ostávalo 40 minút do odchodu posledného autobusu do 3 hodiny cesty vzdialeného Puerto Natales, kde sme mali rezervovaný hotel.

Z kaše nás vytiahol chlapík prenajímajúci autá. Práve zatváral stánok a odviezol nás, inak by sme asi nocovali na letisku. Po krátkej ceste strávenej debatou o futbale a chilských mafiánoch sme sa dostali na autobusovú stanicu a odtiaľ už bez problémov do Puerto Natales do nášho hotela Martín Gusínde. Izba bola sympatická, prístup na net zadarmo a keďže sme museli čakať batožinu na recepcii nám ešte o polnoci zabezpečili na ďalší deň výlet loďou.

Obrázok
Znak mesta - obrí Leňochod, pozostatky ktorého boli nájdené v neďalekej jaskyni Milodón. Žil pred 10.000 rokmi a bol 2x vyšší než človek.

Obrázok
Náš hotel

Náš prvý deň na konci sveta sme teda strávili plavbou patagónskymi fjordmi k ľadovcom Serrano a Balmaceda v najväčšom chilskom národnom parku Bernarda O’Higginsa. Spočiatku sme mali veľmi pekné počasie a plavba bola príjemná so zaujímavým výkladom. Zastavili sme sa pri Skale kormoránov, plavili sme sa popri Útese Kondorov, dokonca sme jedného i videli krúžiť vo výške, bohužiaľ foto nestojí za veľa.

Obrázok
Skala Kormoránov

Obrázok
Útes Kondorov

Vtedy začalo aj mrholiť ale hlavne riadne fúkať a na ďalšom úseku cesty až k ľadovcu Serrano sme sa predierali cez dosť vysoké vlny, loď nám hádzalo tak, že už som sa začínal obzerať po sáčkoch či iných vhodných ochranných pomôckach. Našťastie tesne pred dosiahnutím kritického bodu sme pristáli.

Popri malom ľadovcovom jazierku sme sa vybrali k ľadovcu Serrano, bol som prekvapený rôznorodosťou flóry, zaujímavé bolo hlavne to, že stromy a kríky síce vyzerali z diaľky ako ihličnany u nás, boli to však všetko listnaté stromy s malými tvrdými lístkami.

Obrázok

Obrázok

Po nalodení sme sa cestou späť (našťastie už po kľudnej hladine) zastavili pri ľadovci Balmaceda, ktorý je divácky atraktívny vďaka kontrastu rôznofarebných skál a ľadových jazykov.

Obrázok

Na lodi nám servírovali Whisky a Pisco Sour s tisícročným ľadom s ľadovca Serrano a zastavili sme sa i na farme, kde nás nakŕmili typicky chilským jedlom – nad ohňom opečenou ovcou.

Obrázok

Po príjemne strávenom dni sme sa vrátili späť do Puerto Natales a keďže batožina zatiaľ nedorazila objednali sme si na ďalší deň výlet do Argentíny k Lago Argentino a Ľadovcu Perito Moreno.


Day 2

Cesta k ľadovcu autobusom bola nekonečná, celý čas sme šli pampou – jednotvárnou krajinou –hnedočervená hlina, sem tam trs trávy alebo nejaký kríček. Jediné spestrenie bola hraničná kontrola – na colnici totiž mali vyvesené western style WANTED letáky ponúkajúce peňažné odmeny za hľadaných zločincov :).

Tesne pred cieľom sme sa zastavili v sympatickom modernom mestečku Calafate plnom turistov. V Chile aj Argentíne zdá sa pojem odchytu túlavých psov nepoznajú, všade po mestách sa voľne pohybujú psy aj pomerne veľkého vzrastu a nikto sa nad tým nepozastavuje. Nestretli sme sa s nijakými prejavmi agresivity, nebijú sa ani medzi sebou a rozhodne neútočia na ľudí. Práve v Calafate som mal zaujímavé stretnutie tohto druhu, keď som sa rozhodol dať si v parčíku bagetu. Na to okamžite zareagovalo „zvieratko“ vzhľadu Bernského salašníckeho psa ale s niečím švihnuté, lebo veľkosťou to bol taký chudší Bernardín. Postavil sa ku mne, uprel oči na moju bagetu a čakal čo bude. Pokúšal som sa ho hrdinsky odohnať, ale nereagoval. Počkal si kým dojem bagetu a potom sa vrhol rovno pod kolesá okoloidúceho auta – nie však zo zúfalstva nad mojou neoblomnosťou ale za okolo bežiacim malým psom (pozn. všetko dobre dopadlo - žiadne zvieratá neutrpeli ujmu počas tejto príhody).

Do národného parku Perito Moreno to už z Calafate nebolo ďaleko a hlavne sme obchytili sprievodkyňu, ktorá nám cestou povedala veľa zaujímavého a dokonca v ľudskej reči. Cesta viedla okolo obrovského jazera Lago Argentino. Vyhliadky pri samotnom ľadovci majú technicky celkom dobre vyriešené, vyvýšené chodníčky dobre schodné i v zime, schopné pojať veľké množstvo ľudí, chrániace okolitú prírodu a hlavne v rozumnej vzdialenosti od ľadovca – keď sa odlamujú veľké kusy môže to byť totiž nebezpečné a údajne tam odštiepené letiace kusy ľadu zabili cez 30 ľudí kým prešli na tento systém.

Obrázok
Lago Argentino (len maličká časť z neho)

Obrázok

Na ľadovec a krajinu okolo je krásny výhľad, videli sme niekoľko veľkých kusov ľadu, ktoré sa odtrhli a zrútili do vody, o zážitky tam núdza nie je. Z času na čas posúvajúci sa ľadovec dosiahne až na breh a oddelí od seba dve jazerá, z Lago Argentino voda odteká, takže tam sa hladina udržiava ale v druhom jazere stúpa a tlačí na ľadovec až kým si doň nevyryje otvor. Tým vznikne ľadovcový most, ktorý sa po čase celý zrúti – toto býva vždy najväčšia show v parku.

Obrázok
toto je panoráma - neviem prečo sa v náhľade zobrazuje orezaná, treba kliknúť na obrázok a ukáže sa celý

Google Maps: http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie=UTF8&om=1&msa=0&msid=210967706867835658842.0004a0c889edf4c4a9a3a&ll=-50.474823,-73.046637&spn=0.049162,0.13175&t=h&z=14&iwloc=0004a0c9c2e6acc6d3f83

Ak sa sem niekto chystá doporučujem zdržať sa v Calafate alebo El Chaltén aspoň 3-4 dni a pozrieť si okolie, nablízku je Mt. Fitzroy s peknými turistickými trasami. Predsa len v rámci jednodňového výletu sa to stihnúť nedá.

Po návrate do Puerto Natales sme sa rozhodli, že noc je ešte mladá a je treba otestovať najjužnejšie položené kasíno na svete. Vybrali sme pol milióna peso z bankomatu a ako správni highrolleri sme napochodovali do kasína stojaceho hneď vedľa nášho hotela. Samozrejme nič rozumné sa tam nehralo len samé automaty. Nemohli sme ale odísť naprázdno, tak sme chvíľu sledovali ako sa to ovláda. Dôchodcovia valili ako draci, ale my sme pokusy o pochopenie princípu hry veľmi rýchlo vzdali a povedali sme si teda, že skúsime random gamble nielen v točení ale aj v stláčaní tlačítok.

Obrázok

So zahanbením priznávam, že sa nám nepodarilo rozchodiť ani jedinú mašinu, nedokázali sme dokonca ani len vhodiť mincu do automatu alebo vložiť bankovku, proste to tam nechcelo ísť. Keď sa nám minca nakoniec pri x-tom pokuse vhodiť ju do automatu zasekla v otvore, tak sme rezignovali a nenápadne sa vytratili, aby od nás niekto nedajbože nechcel zaplatiť opravu stroja.

Day 3
Naša batožina konečne dorazila, doplnili sme teda zásoby a po skvelom obede sme vyrazili autobusom do Torres del Paine. V blízkosti parku sa okolo cesty začali objavovať hojné stáda lám Guanako a pštrosov Nandu – bohužiaľ nemám uspokojivé foto, na to by bolo potrebné ísť prenajatým autom, aby sa človek mohol kdekoľvek zastaviť. Cestou sme stretli aj prvú skupinku krajanov (čo sa malo k nášmu nemalému prekvapeniu tu na konci sveta opakovať každý ďalší deň) troch Čechov, ktorí práve dorazili z Argentíny a plánovali ísť v Torres veľký okruh (takzvaný „O circuit“).

Vystúpili sme na prvej zástavke v parku (Laguna Amarga), odkiaľ sme sa malým autobusom previezli k hosterii Torres. Cesta viedla aj po visutom moste, kde okolo autobusu ostávalo miesto tak maximálne 2 cm z každej strany.

Dohodli sme si ubytovanie v refugiu – je to taká ubytovňa so shared izbami po 6 poschodových postelí, na ktorých sa spí v spacákoch. V izbách sú aj uzamykateľné skrinky (visiaci zámok si treba priniesť), v ktorých sa dá uskladniť počas túry nepotrebná výbava. My sme si veľké batohy nechávali odložené na recepcii a behali sme len s malým vakom a foťákmi.

Obrázok
Naša ubytovňa

Google Maps: http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie=UTF8&om=1&msa=0&msid=210967706867835658842.0004a0c889edf4c4a9a3a&ll=-50.989125,-72.975998&spn=0.1945,0.527&t=h&z=12

Obrázok
Camp Torres

Na večer sme sa vybrali na prechádzku po okolí, pozrieť kadiaľ ďalší deň pôjdeme. Tu sme prvý krát stretli patagónske líšky, ktoré sa bláznili na lúke pri hoteli, hrali sa ako mačky a z ľudí si zjavne ťažkú hlavu nerobili.

Obrázok

Obrázok

Na večeri sme stretli skupinku asi desiatich Slovákov, ktorí sa práve vrátili z vyhliadky Torres. To bude cieľ aj našej prvej túry - ďalší deň sa začína to pre čo sme sem prišli.

to be continued ...

Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Marian21x 13 Apr 2011 14:25

Nice report, ako obvykle. Len pozor na to, niekde by sa "obchytávanie" sprievodkyne nemuselo stretnúť s takým porozumením :D
Marian21x
 
Príspevky: 107
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 17 krát/4 krát
Karma: 1

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 14 Apr 2011 19:56

prave som sa vratil z 550E BI - 250k estimated montesino turnaja. Pole bolo silne hratelne, hral som dost tight, karty moc nechodili a hrali sa 5+ way poty takze som sa snazil mat ruky ktore nieco dokazu trafit

hned zo zaciatku som od3barrelloval KQ na JTxxx boarde, v podstate mi na riveri islo len o to vyfoldovat FD a nizsie SD takze som nebetoval nejak extremne vela, dostal som snapcall od postarseho rusa. Ked som muckol a on tiez neukazal tak som si od spolusediacich slovakov uzil lekciu ze vzdy musim ukazat aby som si pozrel co mal super. Na moju odpoved ze nemusim vidiet co ma ked viem ze ma 1 par QJ alebo AJ mi bola polozena recnicka otazka ze ci som taky dobry ze viem co super mal a hned bola recnikom zodpovedana ze urcite nie som :)

v poslednej dobe si na turnajoch uzivam skvelu zabavu, predtym v podani Pepu Gulasa s jeho "to je sileny ty vole, proc nehrajes radsi ruletu?" po tom co som proti nemu 3barrell valuebetoval KJ na KxxxA boarde a teraz toto :)

postupne som odhodil slusnu cast stacku ked som nikdy nic netrafil a po flope sa zobrat nedalo

potom prisla mila handa v podobe, MP limp 200, aktivny typek na HJ raise na 800, ja BTN call s 78o, SB call a MP call. Flop 9TJr. Typek cbet 2800 do 3200 ja call, SB call, MP fold. turn 4 prinasajuca FD, SB a HJ check, ja bet 10k, HJ call, river nieco nepodstatne, HJ check a ja som zvazoval ci betnut 10k alebo shovnut 22k do cca 30k potu. Po to co som ale na stole videl (moc sa nefoldovalo) som sa rozhodol pre shove, typek znechutene vydychol, chytil sa za hlavu, "tankol" asi na 3 sekundy a dorovnal s KJ lol

poslednu handu pred prestavkou bola akcia raise v MP na 1000 (BB=300) typek na CO 3bet na 2,6k, ja na SB AA. Typek co 3betoval uz bol prichyteny pri squeeze s Q2o a rovnako ako vacsina ostatnych na stole nezmyselne 3betoval veci ako JJ 200BB deep a potom netusil co s tym na 4bet, videl som ho predtym v hande kde callol 4bet s JJ a shipol 973r flop cez cbet (dostal call od TT a spravil slusny stack). Uz som ho predtym raz cold 4betoval v podobnej situacii a vtedy foldol. 4betol som statne na 8500 (effective stack 60k) MP fold, CO call.

flop T22 s dvomi clubmi, ja nemam clubove eso. Betujem 10k do 20k potu on sa kruti a calluje, turn 7o, betujem 20k, kruti sa a shovuje cca 30k navyse a ja nerad ale dorovnavam. Typek otaca 22 for quads a ja idem domov :)

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
haman, haro
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!