lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 02 Jan 2009 07:55

1. hand - 3bet PF alebo ked callujes PF tak bet flop.
2. prevedenie sa mi lubi akurat fold river... nic tam nebijes len total bluf a ten bet je z jeho strany nejaky dost vysoky. Navyse to je reg cize ho typujem na Qx mozno QQ,88,99 s ktorym chcel C/R turn . Tvoja hand JJ ma podla mna tu istu silu na rivery ako 22, bijes len overy typu AJ KJ AK a pod, lebo nevidim s cim by betoval 60 do 80potu co bijes.
Ak by to bol donk tak call ale regovi by som polozil bez nejakej poznamky ze bluffuje 3/4 potu river.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 02 Jan 2009 09:28

dzejkej napísal:makes sense .. co by si proti nemu teda 3betoval ako spodok svojho range + s cim vsetkym z toho rangu by si calloval 4bet? KK, AK a aj QQ 3betujes a callujes 4bet? AA callnes alebo 3betnes?


QQ+/AK 3bet/shipujem
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 02 Jan 2009 09:40

buschle napísal:1. hand - 3bet PF alebo ked callujes PF tak bet flop.
2. prevedenie sa mi lubi akurat fold river... nic tam nebijes len total bluf a ten bet je z jeho strany nejaky dost vysoky. Navyse to je reg cize ho typujem na Qx mozno QQ,88,99 s ktorym chcel C/R turn . Tvoja hand JJ ma podla mna tu istu silu na rivery ako 22, bijes len overy typu AJ KJ AK a pod, lebo nevidim s cim by betoval 60 do 80potu co bijes.
Ak by to bol donk tak call ale regovi by som polozil bez nejakej poznamky ze bluffuje 3/4 potu river.


1. fold to flop riase?
2. nieco take sa mi mihlo hlavou ale nebol som si tym narychlo isty tak som "pre istotu" dorovnal :) ale hned som si tu handu poznacil ze sa nad nou musim nejak vaznejsie zamysliet lebo vo videach to borci vedia tak dobre zdovodnit preco to mas alebo nemas dorovnat na riveri ze je to cloveku uplne jasne ale ja si to tak sam pri hre neviem uvedomit. Myslim ze si dost blizko ale stale mi tam nieco chyba, musim na tom vecer popracovat ked sa vratim domov a skusit tiez na nieco prist.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 02 Jan 2009 09:49

1. flop bet 20/fold
ak ta raisne tak jedine co bijes je FD ale to je len cast range a aj to si uz pomaly underdog ak ma clubove overy. Takyto typek sa vyziva vtom ze by ta na flope len callol s Ahi + gutshot a podobne , to su ich ruky.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 09:55

hulmazas2 napísal:2.ruka - jasny float na turne...to si ten jeho chek len tak pyta. Na rivry betuje, lebo si mysli, ze mas nejaky missnuty draw, kvoli tomu checku, co si dal na turne. Na river moze prist strasne vela scarry kariet, preto by som ho len necheckoval.


Ak si mysli, ze ma yegon draw, tak preco by on betoval na rivri? Ak ma bluff catcher, tak betovat nechce takmer pot, pretoze ak mu to callne, tak bluff catcher nestaci a ak mu to foldne, tak z missnutych drawow nic neziskal. To by najskor chekoval aj na rivri. Mne to pride, ze to ma na borec znacne polarizovane - bud je velmi silny od flopu alebo cisto bluffuje s air/missnutym draw. Betovat tam moze s nicim, mysliac si, ze yegon tiez nic nema - len neviem, preco by to mal byt takmer pot size.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 09:58

buschle napísal:1. flop bet 20/fold
ak ta raisne tak jedine co bijes je FD ale to je len cast range a aj to si uz pomaly underdog ak ma clubove overy. Takyto typek sa vyziva vtom ze by ta na flope len callol s Ahi + gutshot a podobne , to su ich ruky.


a ak Ta callne na flope? co robis na turne, ak Ti na takej karte:
1) check/callne
2) betne
3) check/raisne
+ aky plan potom na riveri, ked pride karta aka aj prisla?
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 02 Jan 2009 10:08

IMo
to sa neda uz moc vymyslat co keby ako kde , lebo kazda fish na 90% betne OOP turn ak checkneme flop.
Ak by callol flop tak asi check turn lebo inak sme commited a call river for cheap showdown keby nedosla nejaka skareda karta.
urcite by ma zaujimalo co to je ten river maly bet , ci on tak valuebetuje alebo je to blockbet so slabym Jeckom a boji sa flushu.
Chyba mi tam stat C/R flop ako casto to robi, betuje pot na turne a menej ako pol potu na rivery. Vypada to totalne na AJ , KJ, ale ktohovie co skryva :D
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod MiloHaze 02 Jan 2009 10:58

1. Feši Wrong Way má 51/17/1,7, takže ja si myslím, že nekradne. Podľa mňa tam chýba od teba preflop raise, lebo je to ryba a niekto za tebou môže squeezovaťˇ. Keť open raiser po flope checkuje, a ešte je to aj taká ryba, tak buď netrafil, alebo má monster, pomohlo by jeho cbet%, takže po flope už nevieme vôbec čo má a snaha udržať malý pot a dostať sa na lacný SD je podľa mňa správne, nehovoriac o tom, že chceme s ním hrať aj ďalej a infomácia o jeho ruke nie je až taká drahá.(a ja som veľmi zvedaví :D )
2. Feši je reg a otvára UTG. Toť ťažké rozhodnutie čo s tým, lebo to môže robiť, aby hral proti niekomu na blindoch, ak tam niekto taký je, čo nevieme, alebo má skutočne ruku, s ktorou sa dá otvoriť UTG. Tu je asi pre mňa najzaujímavejší jeho turn check. To by mohlo byť podľa mňa AK a na tom boarde stratil istotu. Keďže si sa nijak neprejavil, tak river podľa mňa kradne pot. U mňa je to call. stále môžeme mať lepšiu ruku a keď nie, aspoň máme info s čím hral.
MiloHaze
 
Príspevky: 19
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 11:01

2) hej, na riveri to vyzera, ze bud ho JJ bije alebo ma A2 a ma na UTG zaujimavy range :D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod keso26 02 Jan 2009 11:03

pozeram ze sa tu celkom rozprudila diskusia, tak pridam aj svoj nazor, bez toho aby som diskusiu predtym cital, aby sa zachovala objektivita a nebol som results oriented.

Hand #1 - TT vs ?
chybaju cisla, ale to nevadi, typek necbetuje flop, moze to byt kvoli tomu, ze ma bud monster, alebo ze je flop velmi koordinovany. Aktivny zacina byt az na turne kde betuje pot. Prisla dvojka, ktora vyzera byt neskodna, ale aj tak by som bol tu nachylny handu zlozit, aj ked zase mame poziciu a mozeme to kontrolovat na river, kde to vyzera na blockbet (nejak si neviem dost dobre predstavit, co by tu valuebetoval, jedine farbu, ale to by bolo dost zvlastne zahrate a neveril by som ju), cize Porazaju nas tu len velmi malo pravdepodobne ruky a na druhu stranu, my toho tiez vela nebijeme. Ak si ale calloval turn, tak call aj ten minibet na river imo.

Hand #2 - JJ vs ?
podla mna uplny standard, klasika pot control, zahrate good imo. Aj ten call pf je proti UTG openerovi ok, kedze ma asi dost uzky range a nechces sa s JJ stacknut pf.

Edit : aha, tak ako citam, tak uz vidim aj cisla, ktore som si predtym nevsimol.

Takze v prvej ruke plati, ze by som foldol turn. Ked ryba cbetuje az turn a PSB, je to vzdy podozrive, oni to robia velmi casto aby to vyzeralo ako bluff. Co sa tyka PFR range podla stats, tomu by som velku vahu nedaval.
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!