S dzejkejom na rybach (blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

S dzejkejom na rybach (blog)

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 16:00

Tak som si povedal, ze by nebolo odveci trosku spomalit spamovanie v blogoch inych a toz som si vytvoril vlastnu kuopku hnoja. Nebojte sa, podelim sa o jej vonu s celym pokerportalom :)


Co sa mna tyka, tak po rocnej pauze som sa vratil vlastne koncom novembra k pokru. S pokrom som zacal v lete 2007, ked mi bolo ako hracovi MtG o tom spievane do uska, aka je to uzasna a zaujimava vec :). Tak som isiel najprv na PokerSchool Online lacnu zalezitost, kupil Hellmuthovu tragicku knihu, regol sa na 2+2 a postupne to zacalo :). Moje prve kroky boli sprevadzane clankami z PSO a neskor aj OnlinePokerTraining sajtou, ktoru som si "zaplatil" cez affiliate program na fulltilte. Dalej som som sa prihlasil na PokerXFactor a studoval vsetky tie SNG materialy. Svoju drahu som ukoncil na DeucesCracked, ktora sa mi tak zapacila, ze som ju vlastne sponzoroval aj pocas rocnej pauzy a prilezitostne pozeral videjka - ci je to mile alebo hlupe, to je uz na Vas :D.


Po navrate k pokru som trosku blbol na FTP, vycistil bonus na B**fair (6max NL10), ktory mi PokerSavvy este nezaplatil, za co som im nesmierne vdacny. Taktiez som bol na PartyPokri urobit nieco zo zbytkov, co mi tam zostali, hopol som na NL10, clearol deposit bonus a na smiesnej vzorke 12.5K ruk sa na full ringu drzal na 9.67 BB/100, pricom som aj par stackov pekne pretiltil. Momentalne clearujem nenavideny Mansion na Double Up or Nothing SNGckach, lebo CG sa mi tam zrovna moc nepacili. Ked to hadam uz tento tyzden dokoncim, tak stahujem BR z Mansionu a PartyPokra na F****Tilt s rakebackom a skacem na FL25, pricom chcem clearnut ten $600 bonus.


Osobne nechcem moc do pokra vrazat peniaze a chcem pekne budovat to, co mi zostalo + maly deposit. Aspon mam challenge a polovicka na mna nezazera :). No FTP by som rad clearoval bonusy inde, pricom FTP by bola taka rakeback zakladna. Osobne by som chcel hravat 6max a obcasny heads-up pre chut.


Do tohoto blogu by som chcel davat nejake tie ruky prosiac o nazory a rady kolegov a taktiez aj nejake mudrosti, co som sa dozvedel z roznych instruktaznych sajt a obcas nejaky ten link.


Este dnes mam v plane sem dat jedny moje poznamky, ktore pridu hadam aspon niekomu zaujimave :).
Naposledy upravil dzejkej dňa 03 Jan 2009 00:04, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: S dzejkejom na rybach

Odoslaťod Sunwu 02 Jan 2009 16:23

:good: tak vitaj :good:
Obrázok používateľa
Sunwu
 
Príspevky: 860
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 7 krát/13 krát
Karma: 6

The Coaching Tree #1

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 16:24

Vcera a dnes som pozeral prvy diel serialu The Coaching Tree na DeucesCracked. http://www.deucescracked.com/videos/60- ... pisode_One

Tento serial je zaujimavy akymsi hierarchickym coachovanim. Tubasteve, jeden z low stakes/mid stakes coachov, analyzuje hru svojich zverencov od NL25 vyssie, 6max aj FR, pricom jeho coachuje jeho mentor z minulosti BalugaWhale. O nom som vela nepocul, ale ked som uvidel jeho videa, tak som pochopil, ze som sa pripravoval o vela. Je to coach, ktory ma talent veci vysvetlovat zaujimavo a jasne.

Prvy diel bol natolko bohaty na informacie, ze po prvej tretine som si otvoril notepad a zapol si to odznova. Chcel by som sem napisat par poznamok, o com popri analyze session bola rec.

Velkost openraisu podla pozicie

Hero mal 99 a bol UTG. Raisol pot size. A fishka stola, nieco okolo 60/10, ho calla. Diskusia sa zvrhla na to, preco je fajn raisovat UTG 4x a viac.
  • hlavnym dovodom je, ze na NL25 robi vela hracov chybu a medzi ich zakladnu chybu patri callovanie pred flopom prilis vela ruk, ktore v pote nemaju co robit .. cim viac raisnete, tym vasciu chybu ich call predstavuje
  • ste OOP a vacsim raisom tvorite vacsi pot, takze pomer stacku ku potu je mensi a teda po flope robite mensie chyby, pretoze vase rozhodnutia relativne k potu nestoja tolko
  • vacsi bet znizuje vyskyt multiway potu, v ktorom ste OOP

Cim sa priblizujete k buttonu, tym vacsi je vas range a raise moze byt o nieco mensi. Napr. na BU mensi raise vyvola akciu od blindov, na ktorych mame poziciu. Mame taktiez lepsie immplied odds a aj v pripade 3betu je pot mensi a mame vacsi manevrovatelny priestor.

Takze prestat prisposobovat velkost raisu sile ruky, ale pozicii :).

... more to come ..

Za tento príspevok od dzejkej poďakovali :
Menti
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: S dzejkejom na rybach

Odoslaťod buschle 02 Jan 2009 18:45

flawless_victory alebo (ScorpionWins) tento coach z DC je naj :) ale od neho nijake video neni - su tam vsetci z neho napichany ... asi nejaka dobra kapacita bude.
Ty si platis CR ?
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: S dzejkejom na rybach

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 19:02

buschle napísal:flawless_victory alebo (ScorpionWins) tento coach z DC je naj :) ale od neho nijake video neni - su tam vsetci z neho napichany ... asi nejaka dobra kapacita bude.
Ty si platis CR ?


Nech su napichani, ale kym ma nic nenauci, tak si moje srdce neziska :D. Whale ma ale naozaj prekvapil, checkni tie jeho videa, co na to povies :).

CR si neplatim, vymienam pristup na neho, ale psst :). Tych training sites mam dostupnych viac, len nestihacky to sledovat :wall: .

Fulltiltakom sa CR + Stox celkom oplatia cez FPP a priamo to platit nemusia, nie?
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: S dzejkejom na rybach

Odoslaťod yegon 02 Jan 2009 19:07

baluga je velmi znamy, cudujem sa ze si o nom nepocul, ma kopec clankov na 2+2 a jeden z najznamejsich teoremov

"Ak ta super raisne na turne na suchom boarde TP nie je dobry" - baluga theorem
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: S dzejkejom na rybach

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 19:19

balugov theorem - to mi je zname, ale netusil som, kto konkretne to ma na svedomi. Kazdopadne si uz na neho dam pozor, ked mi bude sediet pri stole :D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Den QTo

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 19:37

Prave teraz som pauzol od SNG a hral si 4 stoly micro 6max na mansione, kde nemam BR ani na NL10, takze si tu hram NL4 s $5 stackmi ako najvacsia :fish: .

Jeden fenomen dneska neviem vysvetlit - 3x mi donkovia overbet pushli raisovany flop za 200 ruk.
1) A42 rainbow flop a ja mam AA
2) 945 2tone flop a ja mam TT
3) KK9 rainbow flop a ja mam AK

A vsetko to bolo QTo. :wtf:.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Na dnes koniec

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2009 22:19

No takze dnes som si dal iba 16 Double Up or Nothing turnajov $5 + $0.5 a zarobil $22, co je nejakych tych 25% ROI, takze to sa nestazujem :).

SNG uz mam uhrane do omdlenia, tak som isiel na 6max stoly. HU sa mi nejak nechcelo, i ked na iPokri sa to ukazuje ako zaujimava BR building zalezitost. Ak si sadnete za prazdny stol, na 80% tam sadne fishka, ktora je, chudatko, uplne mimo a rozdava, rozdava :fish: .

6maxy som hral len NL4 so 125BB stackmi, na NL10 tam BR nemam a kedze to je moj PokerStrategy account, tak si ho chcem poctivo buildovat s tym, co som dostal a nechcem tam vkladat nic z PartyPokra :).

581 ruk
3-4 stoly
21.29 BB/100
17/11/1.81(!!!), 3bet 7.3, WTSD% 27.1, W$SD% 60.0


1/2 casu som mal cervenu v puse, cuduj sa svete 8-) .. kym neprisli maniaci ..

Za to nizke aggro sa az tak necervenam :). Na jednom stole som ho mal 0.5 a inde 3+. Ten 0.5 stol bol specialny, ako som az po case zistil - stol plny maniakov, co rozdavali stacky jeden druhemu len taky fukot, tak som ich nechaval vacsinou kopat si hrob s T high a podobne :).

Ako som pisal, 3 QTo sa mi stackli. Prehral som jeden monster draw proti overpair, kde som bol na flope nejaky ten 56% favorit. Prehral som kus stacku na fajny A river, ked som mal QQ, ale suckoutol som poctivo aj ja, takze sa nehanbim :D.

Play of the day

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $4.92
Hero (BTN): $7.54
SB: $1.87
BB: $0.43
UTG: $1.66

Pre Flop: ($0.06) Hero is BTN with 4Obrázok 4Obrázok
UTG calls $0.04, 1 fold, Hero calls $0.04, SB raises to $0.08, BB calls $0.04, UTG calls $0.04, Hero calls $0.04

toto je ten stol plny maniakov a kedze sa tam vela raisovalo a aj 3betovalo, tak som sa rozhodol, ze to pekne limpnem a budem dufat v maly pot pred flopom

Flop: ($0.32) KObrázok JObrázok 4Obrázok (4 players)
SB bets $0.08, BB folds, UTG folds, Hero raises to $0.40, SB calls $0.32

nas villian bol novy, ale videl som ho par ruk dozadu callovat na showdown poctivo s MPTP a so setom som prilis netuzil davat na takej texture lacno karty, mal som IMO raisnut o nieco viac

Turn: ($1.12) TObrázok (2 players)
SB checks, Hero bets $1.39, SB calls $1.39 all in

tu som ho uz isiel kompletne vyzmykat, kym sa textura este nezhorsi .. na jeho obranu musim poznamenat, ze dlho rozmyslas .. asi pocital equity :D

River: ($3.90) QObrázok (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $3.90

SB shows 6Obrázok 8Obrázok
SB wins $3.71
(Rake: $0.19)

Suckout of the day ... mine one :evil:

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $5.28
Hero (BTN): $5.00
SB: $4.96
BB: $4.25 extra special, 60/23/3, 3bet 18%, cbet 100%, WTSD% 36%
UTG: $5.13

Pre Flop: ($0.06) Hero is BTN with AObrázok QObrázok
2 folds, Hero raises to $0.16, 1 fold, BB raises to $0.44, Hero calls $0.28

nas maniak ma 3betuje, AQ je nuts, ak trafim A a on by mal Khigh, kludne tam postupne necha stack :)

Flop: ($0.90) 9Obrázok 4Obrázok 3Obrázok (2 players)
BB bets $0.22, Hero calls $0.22

villian zboznuje karticky s obrazkami a tu teda moc casto nic netrafi, jeho bet je ako tell, zboznoval betovat 3/4 - pot, ked nieco ma 1/4 - 1/2 potu, ak nic nema .. tu som si povedal, ze ho nechamam betnut a ak turn bude okej a nebetne pot, bachnem to tam .. uz mi tak zlozil, i ked to vtedy nebol push, pot nebol 3betovany .. zlozil aj inemu hracovi v 3betovanom

Turn: ($1.34) 2Obrázok (2 players)
BB bets $0.33, Hero raises to $4.34, BB calls $3.26 all in

nadhera, betnut mohol sice viac, ale tak ide sa na to .. maniak instacall .. no som necakal, ze AK je pre neho nuts, zase som si mal co dopisat to jeho HEM registra trestov :)

River: ($8.52) QObrázok (2 players - 1 is all in)

oh hi :pardon: :Rose:

Final Pot: $8.52
BB shows KObrázok AObrázok
Hero wins $8.10
(Rake: $0.42)

Tak mi este napisal: "f king lucky fish" a hned ako som doplakal, pokracoval som este chvilu v hre :angel:

Ziadne uzasne hry som nepredvadzal, ziadne uzasne situacie som nezazival, takze tot vsjo.

Dalsie poznamky z mojho telecoachingu napisem, ked dobijem baterky :beer:
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Na zamyslenie

Odoslaťod dzejkej 03 Jan 2009 01:33


River blocking bet

BalugaWhale napísal:As for betting so as not to get bluffed, I don't believe this is a very legitimate reason. If you think youre opponent is likely to bluff a lot when you check, then you should check-call. If you think your opponent is only likely to value bet if you check, then you should check fold.


Volny preklad :) ..

BalugaWhale napísal:Co sa tyka betovania, aby sme neboli bluffovani, tak to nepokladam za legitimny dovod. Ak si myslis, ze Tvoj super bude casto bluffovat, ked checknes, tak by si mal checknut a callnut. Ak si myslis, ze Tvoj super bude iba valuebetovat, ak chceknes, tak by si mal checknut a foldnut.


Zdroj: http://www.deucescracked.com/articles/7 ... -damn-hard
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!