Zeby jakaliho BloG?

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod jakali 29 Jan 2009 15:14

Ricta napísal:
jakali napísal:fuu tak po par bad beatoch kedy boli moje AA a QQ roznesene na kopytach a vypadol som z turnajov a po mojom mensom tilte kedy som uz bol skoro na nule som to dnes vytiahol na 6,66 $ :evil: :D zahral som si raz cash game a ziskal som tam 2$ nie som nejaky expert v cashi viac sa mi pozdava sit n go ale ked som dnes na cashi vyhral cez 2$ tak asi zacne drtit cash. co odporucat vy hravat na mikrolimitoch? viac cash abo sit n go? dik :)


No já začínal na sit and go, než jsem se naučil hrát pozičně a tak... Podle mě pro začátek je to lepší a pak řeba až se budeš cítit, že tvoje hra není špatná, tak zkusit přejít na cash game...


dik za radu, ja sa asi teraz citim lepsie na sit n go, neriskujem tolko kesov a ide mi to celkom fajne, v 85 percent pripadov ak nie viac sa umiestnim ITM :)
jakali
 
Príspevky: 56
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 2

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod Pepi 29 Jan 2009 16:42

wooot? Ale uzaj uber to %, bo ti vezmem spat ten karmabodik, co som ti dal.. :) Ak aj teraz nahodou je take vysoke, tak sa musis pripravit na to, ze to klesne.. Variacia je svina. Ale zatial super,ak hra s tebou. GL
Obrázok používateľa
Pepi
 
Príspevky: 798
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 7

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod jakali 29 Jan 2009 17:49

mne je to jasne ze to klesne a hlavne ked budem tiltovat a prestanem byt trpezlivy, ale tak zatial to ide, ale poznam sa, tak dufam ze sa budem krotit, vzdy ked mam uz nervy tak si vravim klud klud zloz to das ho dole nabuduce :D. Podla mna trpezlivost je minimalne 50% uspechu? co vy na to?
jakali
 
Príspevky: 56
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 2

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod dzejkej 29 Jan 2009 17:55

jakali napísal:mne je to jasne ze to klesne a hlavne ked budem tiltovat a prestanem byt trpezlivy, ale tak zatial to ide, ale poznam sa, tak dufam ze sa budem krotit, vzdy ked mam uz nervy tak si vravim klud klud zloz to das ho dole nabuduce :D. Podla mna trpezlivost je minimalne 50% uspechu? co vy na to?


ani nemusis tiltovat a byt netrpezlivy a neudrzis take cisla :)
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod jakali 29 Jan 2009 18:04

sak ja nehovorim o tom ze to mam udrzat :) ja hovorim len o tom ze ked budem trpezlivy tak moj bank bude rast rychlejsie ako ked budem tiltovat nie? :D
jakali
 
Príspevky: 56
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 2

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod jakali 13 Feb 2009 03:27

tak sa hlasim znova :) mam dve spravy jednu dobru a jednu zlu :D. No takze na absolute som prehral setky lova, bol som nasraty za nejaku hovadinu a supoval som to na rebuy turnaji jedna radost :) takze tak to nebolo nic moc. no ale na druhom pokrovom ucte fatbet poker som z nuly urobil viac ako 25 euro. :) A este ma potesial sprava ze mi dosli prasule z pokerstrategy na Mansion poker.
Na fatbetpokri som zacal hravat NL2(dufam ze NL2 znamena ze si k stolu mozem zobrat maximalne 2 euro, cize blindy 0,01 a 0,02:)) euro cashgame. je tam dost fishiek. pri hrani sa mi vyborilo mnozstvo otazok ktore budem postupne postovat a dufam ze mi na ne s trpezlivostou budete odpovedat :). tak mi drzte palec :) c ya later
jakali
 
Príspevky: 56
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 2

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod jakali 13 Feb 2009 04:05

Zaujimalo by ma ako hrat male a stredne pary na shorthanded mikrolimitoch. ako ich hrat v skorych a ako v neskorych poziciach PF?
diky za akekolvek rady.
jakali
 
Príspevky: 56
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 2

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod dzejkej 13 Feb 2009 05:04

jakali napísal:Zaujimalo by ma ako hrat male a stredne pary na shorthanded mikrolimitoch. ako ich hrat v skorych a ako v neskorych poziciach PF?
diky za akekolvek rady.


1) ak pred nami niekto nelimpoval/neraisoval, tak raise - tak ako vsetky ostatne ruky, ktore chceme hrat
2) ak pred nami limpovali, tak to raisujem vacsinou tiez, pretoze aj ked male pary nehraju proti fishkam tak dobre ako dobre broadway karty, tak mas showdown equity ako-tak a zaroven ak niekto callne, tak c-betom na vhodnych flopoch zoberies casto pot
3) ak pred nami limpovalo dost ludi a som OOP (blindoch), mam maly par, tak niekedy sa na to vykaslem a iba limpnem/checknem, pretoze netuzim raisnut vela s takou rukou a mat 2 fishky na mne s poziciou, pricom susim na ruke nejake 22 .. no stredne pary raisujem
4) ak raisuje nejaky velmi tight hrac, co nema velmi maly stack, tak skor callujem a chystam sa na set mining
5) ak raisuje nejaky loose hrac, napr. z buttona alebo CO, co necallluje automaticky 3bet, tak ho zvycajne 3betnem aj s mensimi parmi, pretoze set mining pri nom nema moc vyznam

To je moj brainstorming. Ja to nehram podla nejakych danych pravidiel, ale podla konkretnej situacie, preto sa to nemusi prilis zhodovat s tymi bodmi, ale tak hadam aspon trochu pomoze :).

Z http://www.nitricburn.com/BACKUP/kader/ ... Update.htm :

Pockets if there are limpers in front

You want to raise any pocket pairs as standard if they are full stacked. This is so you can:
* Punish their limp and pick up the free money
* You build a pot so if you hit your set its going to be easier to get their stack in.
* Deception. If you are always limping behind with pockets its going to be obvious against thinking opponents

Reasons to just limp behind with pockets are if their stack is not a full 100bb. Generally if your raise is going to be more than 10% of their stack then don’t make the raise. However if one person who limps has a large stack and another is short, still make the raise. For instance:

In a .05c-.10c game someone open limps UTG with a $2.10 stack. It is onto you in the CO with 44, you prob don’t want to raise to 0.4c because the implied odds are cut short due to his small stack and he is going to be much more willing to just stick it in with any draw / pair on the flop which will lead you to some tough decisions and often folding the best hand.

However, in a .05c-.10c game someone open limps UTG with an $11 stack (you cover). It is onto you in the CO with 44, you do want to make it 50c to go always with any pocket.

Calling raises and re-raises with pocket pairs

This is a very general rule which applies to all of small stakes but won’t work in mid stakes and beyond. There’s lots of literature on this in the sticky section of 2p2.

If someone raises and you have a pocket pair, call if it is 5-10% of your stack.

Reasons for this are you will flop a set about 1 in 10 times and if you assume you will win their stack you have the implied odds. You want to look at poker ace hud stats though in making the decision. The higher the vpip the more you can call profitably pre looking to hit a set because generally this means they are poor players who will stack of lightly. If someone with a 20 vpip raises I wouldn’t want to call more than 5% of my stack off because they are good enough to not pay you off all the time. Whereas if someone with 55vpip raises I would have no problems calling 10% off with 22 because you will often win unimproved and generally they will continue with any piece of the board so its going to be very easy to play a big pot with them. Also, if you are facing a large raise or reraise you want to call off less of your stack out of position than in position.

E.g 1 In a .05-.10c game you make it 0.40c from UTG+1 with 33, a solid player with 20vpip raises to $1.20 from the button, its onto you. You are $10 deep here I’d be inclined to fold because they are probably re-raising you wide enough that you would need a setup flop to stack them and this will happen too infrequently. You are also out of position.

E.g 2 In a .05-.10c game you make it 0.40c from UTG+1 with 33, a solid player with 20vpip raises to $1.20 from the big blind, its onto you. You are $14 deep here I’d be inclined to call because you are in position so it will be easier to put money in, and you are also slightly deeper so you have better implied odds.

E.g 3 In a .05-.10c game you make it 0.40c from UTG with 33, a very tight player with 15vpip raises to $1.00 from the button, its onto you. You are $5 deep here I’d be inclined to fold because you don’t have the proper implied odds.

E.g 4 In a .05-.10c game you make it 0.40c from UTG with 33, a very tight player with 15vpip raises to $1.00 from the button, its onto you. You are $10 deep here I’d be inclined to call because even thought it is tight his range is a big pocket pair enough of the time that you can be confident the majority of the time you hit a set you will be good.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod jakali 16 Feb 2009 14:36

dik dzejkej.
Mam na vas vsetkych dalsiu otazku. Mam stredny par. betnem pred flopom 3xBB. mam jedneho alebo dvoch limperov. na flop pride 1 alebo dve overkarty. Aky je najvhodnejsi "zistvovaci" (myslim kolko % potu) ci hitli alebo nehitli flop? dik
jakali
 
Príspevky: 56
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 2

Re: Zeby jakaliho BloG?

Odoslaťod dzejkej 16 Feb 2009 14:57

jakali napísal:dik dzejkej.
Mam na vas vsetkych dalsiu otazku. Mam stredny par. betnem pred flopom 3xBB. mam jedneho alebo dvoch limperov. na flop pride 1 alebo dve overkarty. Aky je najvhodnejsi "zistvovaci" (myslim kolko % potu) ci hitli alebo nehitli flop? dik


Idem trochu nitpickovat - Ty nebetujes, ale raisujes 3xBB a oni nelimpuju, ale calluju :).

Ta otazka je velmi vseobecna a preto sa neda odpovedat lahko. Zalezi od toho, aky je to board, proti komu tam si (regular? fishka?), a pod. Nemas radsej nejaky konkretny priklad? :)
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!