Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Diskusia o pokrových hráčoch.

Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod Azuritko 16 Apr 2013 17:56

„Poslední dobou jsem svůj blog poměrně dost zanedbával, ale teď je ten správný čas, abych zase něco napsal. V mém životě se stalo několik převratných věcí, a tak si myslím, že je důležité, abych se o ně podělil s lidmi z pokerové komunity.

Za posledních 7 nebo 8 let, co hraji online poker, jsem zaznamenal některé změny ve svém mozku. Některé věci v mém mozku se vyvinuly na vyšší úroveň, zatímco jiné se zase zhoršily.

Tak například se u mě vyvinula schopnost obrovskou rychlostí přijmout a vyhodnotit informace. Dokáži přijmout nějakou informaci, se kterou jsem nikdy předtím nebyl konfrontován a velmi brzy ji pochopím ne na úrovni běžného recipienta, ale na úrovni experta na danou věc.

Moje myšlenky se často a rychle dávají do pohybu, a to takovým způsobem, že je jednoduše není možné verbalizovat, protože by z toho vznikl jeden velký nesmysl a já bych prostě nebyl schopen slovy vyjádřit všechno, co se mi obdivuhodnou rychlostí honí hlavou.

Naučil jsem se tedy přenášet své myšlenky na papír a díky tomu jsem přišel na několik opravdu zajímavých věcí týkajících se nejenom pokeru, ale také běžného života.

Vše má ale také svou odvrácenou stranu, takže se můj život a myšlení v některých věcech podstatně zhoršily. Čas od času mě přepadá divná úzkost, jelikož mám v hlavě věci, které nejsou aktuální, ale znemožňují mi soustředit se na věci, které jsou přímo přede mnou a je třeba je řešit.

Moje žena už byla ze všeho hodně frustrovaná, protože jsem s ní nebyl schopen efektivně komunikovat. Nedokázal jsem se vůbec dostat na její vlnu a smysluplně s ní mluvit a ona tvrdí, že mluvit se mnou bylo jako mluvit do zdi.

Vše se odrazilo také na mém vztahu k dětem. Moje děti a já máme úžasný vztah. Se svojí dcerou pravidelně podnikám „rande otce s dcerou“ a moc rád si s ní hraji – tedy alespoň ve chvílích, kdy mě nepřepadá moje úzkost. Ve chvíli, kdy mě moje problémy přepadly, nebyl jsem schopen hrát si s ní a věnovat se jí ve chvílích, kdy ona chtěla. Vždy to muselo být na základě mého časového plánu a jen tehdy, kdy mě právě netrápily návaly intenzivních myšlenkových pochodů, od kterých jsem nebyl schopen se odtrhnout.

Strašně mě to mrzí, protože teď už mi nezbývá nic jiného, než se dívat dopředu, protože už nikdy nevrátím všechny ty malé, ale krásné momenty, které vás ve společnosti vašich dětí potkávají, ale které kvůli mým problémům šly zcela mimo mě…

V únoru 2012 jsem se vydal ke svému lékaři a vysvětlil jsem mu svoje problémy. Ještě ten samý den jsem začal užívat lék jménem Zoloft, a to 50mg během prvního týdne a 100mg dále. Doktor mi řekl, ať se zastavím za šest měsíců nebo i dříve, kdybych měl nějaký výrazný problém.

Cítil jsem se najednou skvěle, jako bych to byl zase já, starý Dusty.

Tak uplynuly tři nebo čtyři měsíce a já jsem začal cítit, že se vše rozjíždí nanovo. Cítil jsem se ale dobře, bylo krásné léto, a tak jsem se rozhodl dát si od pokeru pauzu. Začal jsem hrát golf, a také pít alkohol a kouřit. Dal jsem si jeden nebo dva drinky a cítil jsem se skvěle – zásluha kombinace alkoholu a mých léků.

Naneštěstí pro mě a mé okolí jsem si neuvědomil hrozící nebezpečí a byl jsem opilý mnohem častěji, než by bývalo zdravé. Nestala se z toho každodenní záležitost, ale 2-4x do týdne jsem byl opravdu namol.

Léčba mě nakonec z mých stavů nikam neposunula, a tak jsem se na naléhání své manželky rozhodl vyhledat odbornou psychiatrickou pomoc. Naštěstí jsem hned věděl, kdo mi nejlépe pomůže. Mým dobrým přítelem je pokerový profesionál Matt Amen a Matt Amen je synovcem Dr. Daniela Amena na amenclinics.com.

Dr. Amen je shodou okolností známý jako možná nejlepší a nejúspěšnější psychiatr na světě. Jeho klinika patří k nejlépe vybaveným a používají tam speciální přístroj SPECT, který mapuje dění ve vašem mozku. Věděl jsem, že se specializuje na těžké případy a já skutečně těžký případ byl – jen si vezměte člověka, který hraje v jednu chvíli 15 online stolů – Amenova klinika byla přesně pro mě…

Poté, co jsem zodpověděl asi 1,000 otázek, šel jsem na přístroj SPECT, který pořídil dva scany mého mozku a podstoupil jsem několik neurologických testů. A co jsem se dozvěděl? Ve svém mozku jsem si vytvořil jakýsi vzor, který mi umožňoval nesmírně rychlé zpracovávání obdržených informací. Tento superurychlovač mých myšlenek okamžitě vysvětlil, jak jsem byl schopný hrát online poker na tolika stolech naráz a na tak vysokém levelu obtížnosti.

Jakmile jsem se pohyboval ve svém vzoru, byl jsem schopný skvělých rozhodnutí, ale jakmile jsem z něj vypadl nebo v něm byl uzavřený příliš dlouho, jednoduše jsem se zasekl. A když jsem se takto zasekl a lidé na mě mluvili, nastal problém. I když jsem jim rozuměl a chtěl jsem jim odpovědět, prostě a jednoduše jsem nemohl…

Scan mého mozku ale odhalil také další zajímavou věc. Část mého mozku, která způsobuje náladovost a podrážděnost, u mě byla výrazně méně aktivní než ostatní části mozku. Bylo mi řečeno, že také tato zvláštnost je hodně vzácná.

Okamžitě jsem zavolal svému mentálnímu kouči Jaredu Tendlerovi. Než jsem s ním začal spolupracovat, byl jsem úplným opakem klidného hráče a dokázalo mě vynervovat úplně všechno. Jared mě zná úplně jinak než ostatní lidé, takže byl okamžitě schopen proniknout k jádru mého problému ve chvílích, kdy hraji poker. Právě jeho zásluhou je, že mě nasměroval k tomu, že v mém mozku proběhly procesy, které mě naprosto změnily a umožnily mi stát se dobrým hráčem pokeru. Nemohl jsem tomu uvěřit!

Poté, co jsem si vyslechl tyto úžasné zprávy o mém mozku, přišly na řadu také špatné zprávy. Špatnou zprávou bylo, že to, co poker (online multi tabling) dělá s lidským mozkem, je dlouhodobě neudržitelné. Bylo mi řečeno, že pokud budu pokračovat v kariéře online profesionála, může to přivodit moji smrt ještě předtím, než mi bude 50 let!

Lidský mozek prostě nemá dostatečnou kapacitu na to, aby zvládal multi-tabling více než 8 hodin denně. To, že jsem tento čas pravidelně překračoval, bylo podle vyjádření lékařů doslova nejhorším rozhodnutím mého života s ohledem na zdraví mého těla a mozku. Na naléhání doktorů jsem se proto rozhodl ukončit svoji full time kariéru online pokerového hráče.

Zpětně mi všechno dává smysl. Jak jsem si jen mohl myslet, že multi tabling je něco, co je dobré pro můj mozek? Kdy se něco takového v lidské historii potvrdilo? Kdy profitoval někdo z toho, že je schopen hrát v jednu chvíli 15 druhů videoher? Internetový boom nemá v historii obdoby a my jsme momentálně jen testovací morčata, na kterých je třeba vyzkoušet, co vlastně sneseme. Výsledek pro mě osobně je ten, že jsem si musel nechat vyšetřit svůj mozek, abych na to přišel.

Než se začne někdo bát o své zdraví, chtěl bych hned teď zdůraznit jednu důležitou věc! Vůbec se tady nesnažím tvrdit, že průměrní hráči pokeru by se měli obávat, že jim online poker zničí mozek. Dokonce jsem ani neřekl, že pokud jste profesionálními hráči na plný úvazek, dochází k poškozování vašeho mozku. Mluvím tady o velmi malé skupině multi-table hráčů a vyzývám je tímto, aby se důkladně zamysleli nad tím, jestli jim online poker a multi-tabling nějak neovlivňuje myšlení a tím pádem i mozek.

Všem hráčům, kteří hrají opravdu hodně, bych doporučil, aby si dávali pozor, jak se cítí, jak vnímají a myslí. Změny ve vašem mozku totiž budou velmi delikátní a jemné, takže si nemusíte vůbec uvědomit, že se s vámi něco děje. Myslím, že napsat o svých pocitech blog je dobrá věc a myslím si, že není vůbec od věci si na konci každého hracího dne sednout, vzít papír a tužku a napsat si, o čem jste přemýšleli, jak jste se přitom cítili apod. Pokud by došlo k nějakým negativním změnám, budete o tom vědět.

Moje rozhodnutí napsat tento blog přišlo až na základě důkladného zvážení. Vzal jsem si měsíc na rozhodnutí, co vlastně napíšu. Pohrával jsem si s myšlenkou vystoupit s celým problémem anonymně, ale pak jsem si uvědomil, že by to ode mě bylo sobecké. Moje myšlenky musely spatřit světlo světa a potřebují, aby se o nich diskutovalo, aby se mluvilo o tom, jaký vliv může mít na hráče rozhodnutí dosáhnout statusu Supernova Elite apod.

Miluji P****Stars. V minulosti mě tato herna sponzorovala a myslím si, že je to jedna z nejlépe fungujících firem světa. Takže se omlouvám P****Stars, ale Supernova Elite rozhodně není pro lidský mozek dobrá…

V roce 2007 jsem se stal prvním cash games hráčem, který se na Supernovu dostal. Trvalo mi to 8 měsíců. Během té doby jsem vydělal asi milion dolarů a život šel skvěle. Právě v té době se ale kolečka v mém mozku začala pravděpodobně posouvat a zpětně svého rozhodnutí dostat se na Supernovu lituji. Přál bych si, abych pokeru věnoval třetinu času, který jsem u něj ve skutečnosti strávil, a to i za cenu toho milionu. Peníze můžu vydělat kdykoli, ale mozek mám jen jeden.

K čemu jsou vám peníze, když vás okrádají o čas, který byste mohli strávit se svými dětmi? Teď hned bych vypsal šek na milion dolarů, jen abych mohl vrátit zpět ty chvíle, které jsem mohl strávit ve společnosti svých dětí, ale raději jsem je strávil s pokerem…

Za poslední dva měsíce jsem neodehrál ani jednu online pokerovou handu. Na poker jsem úplně nezanevřel, ale chci se mu teď věnovat mnohem méně, řekněme nějakých 5-10 hodin týdně. Než začnu, chci mít na stole nějaký plán, tzn., že si třeba zahraji dvě hodiny ráno, pak budu dělat celý den něco úplně jiného, ideálně fyzicky namáhavého a pak si třeba zahraji ještě dvě hodinky večer. V tuto chvíli si ale užívám to, že mám od pokeru úplný pokoj…

Od té chvíle, co mám od pokeru pohov, dělám na jiných projektech, jako je třeba moje kniha o golfu, kterou jsem vždycky chtěl napsat. Nemůžu prozradit nic bližšího, ale je to opravdu projekt, na který jsem se moc těšil. Také jsem se rozhodl, že si nějaký golfový turnaj opravdu zahraji a doufám, že od roku 2014 bych se mu mohl začít věnovat na plný úvazek. Golf je mojí velkou vášní a právě teď, potom, co mi řekli doktoři, jsem zase připraven napřáhnout se a pořádně švihnout.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji vám! Snažil jsem se vám co nejjednodušeji povyprávět svůj příběh a to, co mi řekli doktoři. Mějte na paměti, že nejsem doktor, takže jsem nemusel všechno napsat úplně přesně. Pokud o sobě někdo pochybujete, navštivte stránky amenclinics.com a poraďte se s doktory předtím, než učiníte nějaké důležité rozhodnutí kolem pokeru. Scany mozku odhalí i věci, které běžní psychiatři odhalit nemohou.

Z toho důvodu si myslím, že Amen Clinic je opravdu tou „best play“, kterou můžete předvést…"
Obrázok používateľa
Azuritko
 
Príspevky: 71
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 29 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod Stanley VII 16 Apr 2013 19:28

Zaujímavé čítanie. Všetko s mierou, každý máme trochu iné maximá, ale každý ich máme, Dusty šiel zrejme až za ne a robil to tak príliš dlho...
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod WNT 16 Apr 2013 20:50

ach co dodat ma pravdu ale zabudol na jednu podstatnu vec ze pokial by robil nieco normalne tak by ten milion a viac mozno vzivote nezarobil a musel by v nejakej zaprdenej firme vysedavat 10-12hodin denne aby aspon trosku slusnejsie zarobil a o mozog by garantovane prisiel aj tam...a deti by tiez nevidel takze milujem milionarov co rozpravaju ake su zbytocne peniaze a vymenili by ich za cas s detmi...kto dne robi 8 hodin a zije si na slusnej urovni bez obrovskych tlakov z ktorych makne mozog?kto? dajte typ a pojdem sa prihlasit.... :D
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod DevilMayCry 16 Apr 2013 21:22

WNT napísal:kto dne robi 8 hodin a zije si na slusnej urovni bez obrovskych tlakov z ktorych makne mozog?kto? dajte typ a pojdem sa prihlasit.... :D

poznam 150 kktov co sedi v parlamente a urcite nerobia ani 2 hodiny denne.... :D

Za tento príspevok od DevilMayCry poďakovali :
WNT
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod Magnus 17 Apr 2013 02:38

Azuritko napísal:Dr. Amen je shodou okolností známý jako možná nejlepší a nejúspěšnější psychiatr na světě. Jeho klinika patří k nejlépe vybaveným a používají tam speciální přístroj SPECT, který mapuje dění ve vašem mozku. Věděl jsem, že se specializuje na těžké případy a já skutečně těžký případ byl – jen si vezměte člověka, který hraje v jednu chvíli 15 online stolů – Amenova klinika byla přesně pro mě…

Tak to chudak nanonoko hraje svojich 24 stolov asi priamo z kancelarie doktora Amena :crazy:
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod Azuritko 17 Apr 2013 06:45

WNT: +1

Magnus: ako povedal Stanley... kazdy ma trochu ine maxima
Niektori ludia su ako stroje (mozno aj nanooko je jednym z nich) ale aj kazdy stroj ma svoju hornu hranicu zatazenia, pri dosiahnuti ktorej je jeho "hardware" ( :D ) v ohrozeni....
A mozno ze to je len Dustyho mozog jedinecny niecim vrodenym ... niecim co uz ziadny iny mozog nema..
Obrázok používateľa
Azuritko
 
Príspevky: 71
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 29 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod Magnus 17 Apr 2013 10:02

Inac to cele mi prisla ako pekna reklama kliniky Dr.Amena a lieku Zoloft. Ten farmaceuticky priemysel sa drbe uz vsade, kde citi love...
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod cercerBTSSK 17 Apr 2013 12:43

Magnus napísal:Inac to cele mi prisla ako pekna reklama kliniky Dr.Amena a lieku Zoloft. Ten farmaceuticky priemysel sa drbe uz vsade, kde citi love...


napadlo ma to iste
Dr. Amen - to znie ako keby navsteva u neho bola posledna navsteva u lekara
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod buschle 17 Apr 2013 17:38

dont listen to Dusty Schmidt
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Dusty Schmidt: Poker mi téměř zničil život!

Odoslaťod TomMolivan 17 Apr 2013 19:00

Dusty Schmidt? More like Busto Schmidt.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Ďalšia

Naspäť na Hráči pokru

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!