problemy s PC

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

problemy s PC

Odoslaťod keso26 25 Feb 2010 15:08

..vetrak v NB mi bezi naplno jak sialeny, tak kuknem do task managera a vidim, ze explorer.exe (Windows prieskumnik) mi zere 50% CPU, neviete co to moze sposobovat ?..vsetko mi kvoli tomu laguje a neche sa mi preinstalovavat cely win, uz som aj 3x restartol a nepomohlo :keso:

edit: mam Vistu
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: problemy s PC

Odoslaťod DevilMayCry 25 Feb 2010 15:12

keso26 napísal:..vetrak v NB mi bezi naplno jak sialeny, tak kuknem do task managera a vidim, ze explorer.exe (Windows prieskumnik) mi zere 50% CPU, neviete co to moze sposobovat ?..vsetko mi kvoli tomu laguje a neche sa mi preinstalovavat cely win, uz som aj 3x restartol a nepomohlo :keso:

edit: mam Vistu


keso vyskusaj totok konkretne sa to tyka visty: http://forums.microsoft.com/TechNet/ShowPost.aspx?PostID=1247495&SiteID=17

alebo toto : http://www.computing.net/answers/windows-xp/explorerexe-uses-cpu-at-100-in-xp/18564.html


edit: na vlastne riziko ;) i ked myslim ze by to nemalo nejak znefunkcnit windows + vygooglit k tomuto problemu sa da viacero stranok tak si to skus omrknut a trochu sa v tom pohrab :good:
Naposledy upravil DevilMayCry dňa 25 Feb 2010 15:26, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: problemy s PC

Odoslaťod keso26 25 Feb 2010 15:24

dik, za rychlu odpoved, medzicasom som este raz restartol a teraz ide tichucko a ten problem so zatazou nateraz prestal, neviem co to mohlo byt. Do registrov by som sa nerad montoval, kedze tomu nerozumiem a doteraz to normalne fungovalo, navyse ten navod je pre XP. Ak by sa mi to znova stalo a nedarilo by sa to poriesit, tak by som pred reinstalaciou skusil ten postup, co si mi linkol. Dakujem este raz.

edit: dik aj za edit :) ..zalozil som vlakno kvoli tomu, ze som nemal vela casu teraz googlit, hrabat sa vo vysledkoch a hladat mozne riesenia. Preto som dufal, ze mi pomoze niekto z PP ;)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: problemy s PC

Odoslaťod DevilMayCry 25 Feb 2010 15:28

keso26 napísal:dik, za rychlu odpoved, medzicasom som este raz restartol a teraz ide tichucko a ten problem so zatazou nateraz prestal, neviem co to mohlo byt. Do registrov by som sa nerad montoval, kedze tomu nerozumiem a doteraz to normalne fungovalo, navyse ten navod je pre XP. Ak by sa mi to znova stalo a nedarilo by sa to poriesit, tak by som pred reinstalaciou skusil ten postup, co si mi linkol. Dakujem este raz.


no celkom zaujimave je to riesenie problemu v tom linku pre vistu:

I think I have found a solution, but I'm not sure about it.

When you go to the settings of the starmenu (right click on the startmenu and properties) you can Adjust the startmenu by click on "adjust"(or so, i don't no about the word in english because my system is german).
Then the 4th point (after run, pictures and computer) is "search files" (or "Dateien suchen" in german).
There you have to choose one of three options. The first ist search in documents (userfiles), the second search in hole index and the third is do not search)

When I set it to the third, "do not search in documents", i havent the problem with the CPU anymore, if I set it to "search in userfiles".

Can you follow me?

I think the problem is, that the search in you documents, doesn't stop when you close the startmenu. So Windows serach through you hole data and so it users 100% of the CPU after a litte time it stops and the system runs normaly.

Do this Adjustments solves the Problem on your notebook too?


viceri pisali ze im to pomohlo.... a prakticky je to uplne neskodny zasah :good:

Za tento príspevok od DevilMayCry poďakovali :
keso26
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: problemy s PC

Odoslaťod B0st0n 25 Feb 2010 15:29

alebo skus restore point...som mal podobny problem a po restore den spet uz sa mi to viac neobjavilo...
(neviem ci to poznas, ak nie, hladaj toto http://i.imagehost.org/0890/ScreenShot001.jpg)

Za tento príspevok od B0st0n poďakovali :
keso26
B0st0n
 
Príspevky: 30
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 4 krát/2 krát
Karma: 0

Re: problemy s PC

Odoslaťod DevilMayCry 25 Feb 2010 15:32

teraz trochu off topic. Pises ze mas Vistu. Nechces vyskusat radsej Win 7 ? Predsalen je na tom asi o dost lepsie ako Vista. Ja mam sice na notase stare XPecko ale spolubyvajuci a kolegovia v praci si ju nevedia vynachvalit. :poklona:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: problemy s PC

Odoslaťod keso26 25 Feb 2010 15:36

B0st0n napísal:alebo skus restore point...som mal podobny problem a po restore den spet uz sa mi to viac neobjavilo...
(neviem ci to poznas, ak nie, hladaj toto http://i.imagehost.org/0890/ScreenShot001.jpg)

..jasneee, ja jelito, ved restore point :) ..ak sa to znova prejavi, tak by to by mohlo pomoct, good idea, dik aj Tebe.
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: problemy s PC

Odoslaťod keso26 25 Feb 2010 15:40

DevilMayCry napísal:teraz trochu off topic. Pises ze mas Vistu. Nechces vyskusat radsej Win 7 ? Predsalen je na tom asi o dost lepsie ako Vista. Ja mam sice na notase stare XPecko ale spolubyvajuci a kolegovia v praci si ju nevedia vynachvalit. :poklona:

..dik za to riesenie pre vistu. Co sa win7 tyka, uz som nad kupou uvazoval, ale mam k NB origo vistu, tak sa mi teraz nechce kupovat aj win7 :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: problemy s PC

Odoslaťod tucniak 25 Feb 2010 17:10

podla mna ti taketo nieco moze robit aj spyware-malware.
a btw explorer.exe nie je len prieskumnik ak sa nemylim, aspon na XPckach ked si ho zhodil cez taskamanger prisiel si o plochu a mierne aj o interaktivitu tym padom:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: problemy s PC

Odoslaťod TuKE 25 Feb 2010 17:15

keso26 napísal:..jasneee, ja jelito, ved restore point :) ..ak sa to znova prejavi, tak by to by mohlo pomoct, good idea, dik aj Tebe.

..a tomuto telátku som si chcel nechať zložiť comp :D

TuKE: Kešúúú, ten PC nejako páchne
Kešu: čo? kde? ako to?
T: neviem, ty si to skladal
K: počkaj, kuknem sa na to
T: ok, čakám
K: jasnééé, ja jelito, veď som zabudol na procák nalepiť chladiť, skoč si do agemu pre nový
T: :O: :evil:

:lol2:
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Ďalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!