Otočené karty na turnaji

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Otočené karty na turnaji

Odoslaťod Devojka 14 Feb 2014 23:31

Pekný deň,
na turnaji sa mi stala taká vec a rada by som vedela ako to v skutočnosti je. Pán na pozícií SB betol 10k ja na UTG+1 ALL IN (15 700), dealer oznámil ALL IN 15 700, načo dotyčný pán zareagoval tak, že iba otočil karty nepovedal CALL. Tak by ma zaujímalo, či je to CALL alebo foldnuté karty. Ďakujem :)
Devojka
 
Príspevky: 4
Založený: Feb 2014
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod 222lew222 15 Feb 2014 00:00

Podľa mňa by mal zahlasiť call alebo hodiť žeton za čiaru čo by znamenalo call ale ako to prebiehalo? :)
222lew222
 
Príspevky: 97
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 41 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod Devojka 15 Feb 2014 00:13

Nepovedal práveže nič a ani chip nehodil za čiaru, iba otočil karty. Potom to objasňoval tak, že on si myslel, že môj ALL IN je menej ako jeho bet 10k.
Devojka
 
Príspevky: 4
Založený: Feb 2014
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod 222lew222 15 Feb 2014 00:27

Dava to zmysel a ako sa to vyriešilo?
222lew222
 
Príspevky: 97
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 41 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod Devojka 15 Feb 2014 01:31

Floor povedal, že to bol CALL..len mňa zaujíma ako to má byť naozaj, ak CALL ok nabudúce budem vedieť :) Lebo sama robím dealerku tak by som rada bola v obraze ;)
Devojka
 
Príspevky: 4
Založený: Feb 2014
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod Cepel 15 Feb 2014 02:32

No otočene karty nič neznamenajú, to nieje akcia a ak ich hráč posunie k dealerovi je to pass. Ak niekto otočí karty, hrá ďalej ale na dorovnanie musí posunúť chip dopredu alebo povedať call.

Za tento príspevok od Cepel poďakovali :
Devojka
Cepel
 
Príspevky: 88
Založený: Nov 2013
Poďakoval/li: 0 krát/12 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod ramzey 15 Feb 2014 04:19

Dotycny ma pravo na pasivnu akciu, tzn. call or fold, jeho ruka nemoze byt mrtva!

Za tento príspevok od ramzey poďakovali :
Devojka
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod Devojka 15 Feb 2014 05:21

Ďakujem všetkým za odpovede :) Nabudúce už budem vedieť :dzejkej:
Devojka
 
Príspevky: 4
Založený: Feb 2014
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod KoPe 16 Feb 2014 06:51

ramzey napísal:Dotycny ma pravo na pasivnu akciu, tzn. call or fold, jeho ruka nemoze byt mrtva!


nemáš celkom pravdu ramzey,
v TDA pravidlách sa píše, že pokial hráč čelí akcii a otočí svoje karty, jeho ruka je automaticky mrtva...
(toto pravidlo reálne zabranuje tomu, aby hráš ktorý čelí stávke nemohol odsledovať súperov výraz tváre ked súper uvidí jeho karty a na základe toho sa rozhodnúť)

samozrejme pokial je tam evidentne vidieť úmysel, že hráč nemá v pláne sledovať súperovu reakciu, iba sa pomýlil, tak ako v tej opísanej situácii, Floorman može rozhodnúť v hráčov prospech a jeho ruka nemusí byť mrtva :)
Obrázok používateľa
KoPe
 
Príspevky: 289
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 3 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Otočené karty na turnaji

Odoslaťod Brejcinho 16 Feb 2014 19:20

Ja som robil dilera v OCC a tam sme mali v pravidlach ze ak by toto urobil tak je to fold...

Ale zas na druhej strane ak sa ti napr. omylom nejak otocia karty ze sa ti zachytia o rukav mikiny, to je jedno ako, tak mozes hrat s otocenymi, ale iba pasivnu akciu urobit check/call a nemozes betovat ale na druhej strane, ked je hrac all in....

Neviem no, je to na floor managerovi a viem odovodnit aj keby mohol callnut aj keby musel foldnut, takze je to individualne by som povedal...

Spoiler:
Ja sa priklanam ku fold, lebo sa ma sustredit na hru...
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Ďalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!