Poker hardware - Monitor

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod Adrian1990 24 Mar 2010 16:34

čo je tak extremne smiesne na tom alza.sk ?
Adrian1990
 
Príspevky: 98
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 3 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod martinique39 24 Mar 2010 16:36

Mlachi napísal:nejak moc sa nevyznam do pocitacov.....ako zapojim dva monitory?....viem,ze u notebooku je to v pohode,tam to len strcim do slotu,ale ide to aj na beznom PC nejak?...vdaka :poklona:


potrebujes na to graficku kartu specialnu
martinique39
 
Príspevky: 170
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 3 krát/0 krát
Karma: -20

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod Adrian1990 07 Apr 2010 17:42

Zdravím vospolok .
Včera som si kúpil nový monitor značky BENQ tip je to 24 palcový roz. 1920 x 1080.
Má 2 vstupy Dsub (modrý) a DVI (bieli) . Kupoval som si ho kvoli tomu aby som mohol hrat na dvoch monitoroch .
No tu je kameň úrazu ... Moj stary 20 palcový monitor ma roz. 1600x900 a výstup len dsub .
Takze vcera som si napojil nový cez dsub -žiaden problem .
Dneska som chcel napojit nový cez dvi a stary cez dsub aj sa mi to podarilo ,na starom pekny obraz ale ten nový má obraz jak pred 100 rokov proste hnus . Tak som sa hral z rozlíšením nastavil som všetko ako treba .
No obraz stale hnusný . Pravdepodobne to bude graf . kartou asi ( moj tip kedze nie som žiadni poč. expert ) . Vlastne ani neviem aka tam je graf. karta kedze sa do tohto moc nevyznám jedine co viem ze comp ma asi rok a kupoval som ho za 25 tis sk tak za taku cenu by tam mohla byt aj nieaka lepsi karta či nie ? :) Hry tipu fifa10 mi fičia v pohode .
Chalani ako prosim Vas zistim v čom je problem ?
Adrian1990
 
Príspevky: 98
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 3 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod buschle 07 Apr 2010 19:50

Adrian1990 napísal:Zdravím vospolok .
Včera som si kúpil nový monitor značky BENQ tip je to 24 palcový roz. 1920 x 1080.
Má 2 vstupy Dsub (modrý) a DVI (bieli) . Kupoval som si ho kvoli tomu aby som mohol hrat na dvoch monitoroch .
No tu je kameň úrazu ... Moj stary 20 palcový monitor ma roz. 1600x900 a výstup len dsub .
Takze vcera som si napojil nový cez dsub -žiaden problem .
Dneska som chcel napojit nový cez dvi a stary cez dsub aj sa mi to podarilo ,na starom pekny obraz ale ten nový má obraz jak pred 100 rokov proste hnus . Tak som sa hral z rozlíšením nastavil som všetko ako treba .
No obraz stale hnusný . Pravdepodobne to bude graf . kartou asi ( moj tip kedze nie som žiadni poč. expert ) . Vlastne ani neviem aka tam je graf. karta kedze sa do tohto moc nevyznám jedine co viem ze comp ma asi rok a kupoval som ho za 25 tis sk tak za taku cenu by tam mohla byt aj nieaka lepsi karta či nie ? :) Hry tipu fifa10 mi fičia v pohode .
Chalani ako prosim Vas zistim v čom je problem ?


Ja mam tiez 2x 24 Benq a ver mi ze, kym nebudes mat 2 rovnake nebudes spokojny s nicim . :)
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod vlade 07 Apr 2010 21:25

Musis tam nastavit uplne presne take rozlisenie na ake je monitor stavany, daj si identifikovat monitory vo windowse (tam kde upravujes rozlisenie, zobrazi sa ti tam velka 1 a 2). Potom ked das spravne rozlisenie, tak este mozes skusit na monitore funkciu autoadjust (alebo tak nejako sa to vola). Typ kabla neni problem urcite, tiez som to mal tak zapojene.
Mozne problemy co mi napadaju tak z fleku (okrem teda toho spravneho rozlisenia)
- chybny kabel (nie typ kabla, ale proste nejake mechanicke poskodenie)
- mozno slaby zdroj (malo pravdepodobne, asi by sa skor vypol pocitac)
- nejaka psycho chyba na jednom z tych konektorov na grafickej karte
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod Adrian1990 08 Apr 2010 13:08

Vlado
nastavenie tam mam 1920 x 1080. 60 hz a 32bit a to by malo byt správne ( ale skusal som aj iné )
Na monitore som tiez stlacal to Auto . Ale ako som pozeral ten DVI kábel napadla ma jedna vec . Ten DVI kábel totiž neni uplne rovnaký jak výstup z grafickej kde to vyzera asi takto :::::::- a na DVI je to nieco taketo ::: :::- proste v strede chýbajú tie zúbky :)
A este ma tak napadlo ,existuje taký dsub konektor ktorí by malo jeden vstup do grafickej a dva výstupy na 2 monitory ? ;)
Dakujem za odpovede
Adrian1990
 
Príspevky: 98
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 3 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod Adrian1990 09 Apr 2010 11:10

Nikto nič ? ;)
Skúste ešte dačo poradiť aby som nemusel volať dajakého PC machra :) dakujem
Adrian1990
 
Príspevky: 98
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 3 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod johnmirow 09 Apr 2010 12:03

Adrian1990 napísal:A este ma tak napadlo ,existuje taký dsub konektor ktorí by malo jeden vstup do grafickej a dva výstupy na 2 monitory ? ;)
Dakujem za odpovede


this? http://cgi.ebay.co.uk/GOLD-HIGH-RESOLUT ... 5885d5de36

ooor

http://cgi.ebay.co.uk/1-PC-to-2-Monitor ... 5d2890703e

myslel si daco taketo?
Obrázok používateľa
johnmirow
 
Príspevky: 895
Založený: Feb 2007
Poďakoval/li: 0 krát/17 krát
Karma: 11

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod yegon 09 Apr 2010 12:23

naco by si ale chcel mat rovnaky obraz na 2 monitoroch ? :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod Adrian1990 09 Apr 2010 12:35

Aha , cize ak to dam cez taku redukciu či ako to nazvať tak budem mat rovnaký obraz :wall: to ma ani nenapadlo :)
Tak teraz uz ozaj neviem , nemože za to grafická karta ? Je možné ze jeden monitor zvládne ale 2 uz nie ? Inak danke :gl:
Adrian1990
 
Príspevky: 98
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 3 krát/1 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!