Poker hardware - Monitor

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod matiapag 18 Máj 2015 08:42



Tak to je jeden hnusne vyzerajuci monitor :D No offense :Rose: Ale uz chapem, preco si sa nanho nechcel pozerat :lol2:

Co sa tyka tej diskusie rozlisenie vs velkost - ono je to asi subjektivne. Ja napriklad strasne zboznujem, ked mam na jednej obrazovke zobrazeneho co najviac citatelneho obsahu. Preto mam fon s QHD rozlisenim a 13" notebook s FHD rozlisenim. Suhlasim ale, ze je to niekedy zaberacka na oci a ak sa bavime o monitore, do ktoreho budes poterat hrozne vela, tak treba asi rozmyslat inak :) Imo vo Windowse si vies pekne nastavit scale-ovanie na kazdy monitor zvlast tak, aby ti to pekne vyzeralo a bolo to aj dost velke. Preto si myslim, ze velkym rozlisenim nic nepokazis a aj pri scale-ovani bude ten text ostrejsi, ako pri nizsom rozliseni :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod haman 18 Máj 2015 09:40

Matiapag dik za nazor.

Skus sa pls vyjadrit (aj ostatni) k tomu, s cim ma prave Vlade vystrasil:
vlade napísal:Inak ak mas win7, tak tam je celkom problem (nijako sa to neda) zmenit DPI na jednom monitore na ine ako na druhom, cize ak zmenis velkost pisma na jednom, tak sa ti automaticky zmeni aj na druhom. Na win8 a 10 sa to uz nejako da spavit, ale nejako mi to nesedelo ani tam (skusal som win10).


Mam totiz win7. Nemam 2.monitor ale pouzivam interny full hd display na ntb A chcem len zapojit monitor na notebook a hrat a nic nenastavovat. :-O
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod matiapag 18 Máj 2015 09:56

haman napísal:Matiapag dik za nazor.

Skus sa pls vyjadrit (aj ostatni) k tomu, s cim ma prave Vlade vystrasil:
vlade napísal:Inak ak mas win7, tak tam je celkom problem (nijako sa to neda) zmenit DPI na jednom monitore na ine ako na druhom, cize ak zmenis velkost pisma na jednom, tak sa ti automaticky zmeni aj na druhom. Na win8 a 10 sa to uz nejako da spavit, ale nejako mi to nesedelo ani tam (skusal som win10).


Mam totiz win7. Nemam 2.monitor ale pouzivam interny full hd display na ntb A chcem len zapojit monitor na notebook a hrat a nic nenastavovat. :-O


Ono je to asi tak, ze ak mas FHD monitor na notebooku a pripojis k tomu externy monitor s rozlisenim 2560x1440 a nebudes nic menit, tak mozes naplno vyuzivat vyhody toho rozlisenia. Normalne budes mat rozlisenie 2560x1440 na externom monitore a FHD na notebooku. Problem by bol, ak by si to chcel scale-ovat. Na Win8 je moznost nastavit rozdielne scale-ovanie na rozdielnych monitoroch, ale ako pise Vlade, nefunguje to moc dobre. Ja preto pouzivam nativne FHD na notebooku a nativne FHD na monitore v standardnom rezime a vsetko fachci, ako ma :)

Za tento príspevok od matiapag poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod vlade 18 Máj 2015 13:40

Jasne, rozlisenie nebudes menit, budes mat na jednom 2560, na druhom 1920, len ja som potreboval zmenit tu velkost pisma a vsetkeho na 125%, to sa prave nedalo tak, ze na jednom monase to zmenim a na druhom to ostane na 100% (100% pri 24" a 1920 rozliseni bolo ok, ale 100% pri 27" a 2560 rozliseni bolo malo, mozno aj toto je ten moj velky problem, ze tie monitory su rozdielne, 2x1920 mi uplne vyhovovalo a vratim sa naspat k tomu nechapem preco som musel vymyslat s tym vacsim monitorom :)) Samotne rozlisenie davat ine ako je nativne je uplna blbost, to by hlava rozbolela po hodine hocikoho si myslim, to je vzdy rozmazane...
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod haman 23 Máj 2015 11:04

ok, ten scalling nebudem riesit, chcem vsetko nativne.

Ale vyvstal novy problem, ten vladeho monitor - Fujitsu P27T-6, ma obmedzene rozsisenie cez HDMI na 1920x1080, co sa z bezneho popisu pri kupe nedozviete, az z datasheetu/manualu z ktoreho citujem:

• high resolution (1920 x 1080) via VGA and HDMI
• high resolution (2560 x 1440) via DVI and Display Port


(note cez DVI potrebujete kvalitnejsi DVI Dual Link kabel)

No a moj notebook ma len HDMI port. Stravil som nad tym niekolko hodin, tweakoval drivre na Windows 7, ale nijako som to neofajcil.
Tato stranka sice pise, ze uspesne zobrazili 2560x1440 cez HDMI pri tomto monitore, ale mali Windows 8 a nejake upravene Intel drivre. Moja grafika neponuka custom rozlisenie nastavit.

Skusal som aj HDMI-DisplayPort redukciu, ale obraz sa vobec nezobrazil. Neklesal som ale na duchu a objednal si vcera z alzy:

Redukcia Hama DVI - HDMI (DVI-D M <-> HDMI F)
Kábel PremiumCord HDMI 1.4 prepojovací 1m
Kábel ROLINE DisplayPort - HDMI prepojovací, tienený, 2 m

a prave si idem preto a snad sa to rozlisenie 2560x1440 podarilo dosiahnut.

Este mam v zalohe 1 pokus, mam totiz docking station k notebooku, ktora ma DVI vystup, takze ak to nepojde cez HDMI priamo z notebooku, tak skusim cez docking station.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod haman 24 Máj 2015 10:37

Total fail a smutok, ale uz som expert na video redukcie a rozlisenia :-D

1) HDMI<>DisplayPort(DP) nefunguje oboma smermi. Ale len smerom DP>HDMI. Je to technologicke obmedzenie. Malokto to vie, debata napriklad tu.

Uz som si zacal mysliet, ze DP na tom monitori nefunguje, ale prisiel kamos s laptopom, ktory ma DP vystup a obraz sa chytil hned nativne na 2560x1440.

Ak predsa chcete riesit to, ze mate HDMI vystup a DP vstup, potrebujete aktivny prevodnik, aj to nie kazdy zvlada take rozlisenie, vacsinou podporuju len FullHD. Stoja od 50EUR vyssie, napriklad tento by mohol fungovat.

2) Ako posledny pokus som skusil zapojit monitor cez ThinkPad USB 3.0 docking cez DVI, kupil som z alzy DVI Dual Link kabel. Ciastocny uspech bol, ze sa podarilo rozlisenie 2048x1152, ale samozrejme bolo neostre, nie nativne. Lenze som sa dozvedel, ze vyssie rozlisenie neziskam, lebo toto jestrop toho dockingu.

Riesenie je kupit si graficku kartu cez USB3.0 od napr. DisplayLink, ktori su v tom prebornici.

Takze som sa vratil k monitorom z Alzy, ktore som si vytipoval a zlakol sa rezenzii na ten Acer 27" + ked som mal 27" na mojom malom stole, tak sa mi zdal prilis velky a musel som velmi tocit hlavou/telom kedze mam vedla aj interny display laptopu, tak berem ten 25" Dell , ktory ma vynikajuce recenzie, + ho mam realne vyskusany ze mi pojde s mojim ntb cez HDMI, co pri tom aceri by bolo riziko, ci to tiez zvlada.

Takze tento vikend miesto grindenia som mal technologicke skolenie :)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod tucniak 25 Máj 2015 22:34

dik za zaujimave info, tiez som mal v hlave ze dvi/hdmi je len vec beznej redukcie..ehm
kupovat si externu kartu k ntb mi pride sialene:D
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod haman 26 Máj 2015 13:40

tucniak napísal:dik za zaujimave info, tiez som mal v hlave ze dvi/hdmi je len vec beznej redukcie..ehm
kupovat si externu kartu k ntb mi pride sialene:D

dobre ze pises, ja som vlastne zabudol napisat bod 3)

3) skusal som rozbehat 2560x1440 monitor aj cez HDMI>DVI kabel , mal som aj samozrejme Dual Link DVI koncovku, ale zas som sa az na internete dozvedel, ze HDMI nedokaze natlacit signal do oboch linkov, cize to prechadza aj tak len ako single link a teda max FullHD 1920x1080. takze vsetky kable a pasivne redukcie, ktore tvrdia ze su HDMI<>DVI(DualLink) zvladaju max FullHD a je to kvazi ojeb. Ak to naozaj chcete dosiahnut a nemate inu moznost, tak aktivny prevodnik alebo ext.grafiku. :bad:
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod tucniak 26 Máj 2015 17:15

tak ono ta kompatibilita a prevodniky sa robili v dobe ked aj fullhd bol sen anikto nevedel ze bude nieco viac mam pocit:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Poker hardware - Monitor

Odoslaťod matiapag 26 Máj 2015 17:32

vsetky tieto problemy mi uz fakt lezu poriadne na nervy v dnesnej dobe :D kompatibilita monitorov by mala byt davno vyriesena a nie taketo problemy s tym mat.. imo je dobre sa pozerat na porty pri kupe notebooku, ono sa to nezda, ale fakt sa mozu zist, hlavne, ak je notebook nahrada desktopu.. podla mojich skusenosti je najlepsie HDMI akejkolvek velkosti a k tomu HDMI monitor, ziadne dalsie opletacky a mas istotu, ze notebook pripojis prakticky k comukolvek a tak isto aj ten monitor :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!