Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod eraserSK 04 Apr 2010 13:08

ahojte...ja uz som co to precital tu na pp.sk a mam jedno slovko ktoremu nerozumiem..cital som yegona (a ze to casu zabralo) a casto pri HU SnG alebo len ked pisal ze hral napisal ze skoncil - 2 BI alebo - 10 BI to je aky minus ked na grafe bol - 600 USD alebo tak...to je akoze Buy In? Sak pri CASH HU neni Buy in ci hej?
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod 3Sammy 04 Apr 2010 13:19

prevazne sadas na stoly CG s 100BB to je jako 1 BI a potom uz len zalezi, ake hras Blindy...cize ak hras napr 0,5/1$ a skoncis + 2 BI tak je +200$. ale niekdo hra aj short napr 20 BB. ale vacsinou si bravaju hraci 100BB k stolu...
Chapes, nie?
Obrázok používateľa
3Sammy
 
Príspevky: 221
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 53 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod eraserSK 04 Apr 2010 14:03

ahaa tak to potom dost minus ked -10 BI a sak to nemoze napisat rovno CASH minus hodnotu :) troska vela anglictiny do vsetkeho tahamee...

a co je lepsie naucit sa hrat.... mozno najziskovejsie...Heads up, 6 max alebo 10 alebo SnG?
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod pegas1975x 04 Apr 2010 14:13

eraserSK napísal:ahaa tak to potom dost minus ked -10 BI a sak to nemoze napisat rovno CASH minus hodnotu :) troska vela anglictiny do vsetkeho tahamee...

a co je lepsie naucit sa hrat.... mozno najziskovejsie...Heads up, 6 max alebo 10 alebo SnG?


nauc sa hrat vsetko a vyhraj nejaky velky turnaj EPT,WPT alebo WSOP a to bude pre teba najziskovejsie myslim :D
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod eraserSK 04 Apr 2010 15:53

pegas1975x napísal:nauc sa hrat vsetko a vyhraj nejaky velky turnaj EPT,WPT alebo WSOP a to bude pre teba najziskovejsie myslim :D




haha si vtipalek :) to by chcel aj Yegonko vyhrat a ten uz o pokri vie vsetko..ale ked nejdu karty tak sa NEDA...podla mna 60% hry tvoria karty a 40 % vie hrac ovplyvnit znalostami a skillom :) osobny nazor...

ale tak naozaj...ktore je najlahsie na hranie SNG, 6 max, 10 alebo Heads up?
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod KoPe 04 Apr 2010 16:21

haha si vtipalek :) to by chcel aj Yegonko vyhrat a ten uz o pokri vie vsetko..ale ked nejdu karty tak sa NEDA...podla mna 60% hry tvoria karty a 40 % vie hrac ovplyvnit znalostami a skillom :) osobny nazor...

ale tak naozaj...ktore je najlahsie na hranie SNG, 6 max, 10 alebo Heads up?


O pokri nikdy nikto nevedel všetko a ani vedieť nebude ;) , poker totižto nie je exaktná veda ...
a čo sa tých BI týka,podľa mňa je lepšie vyjadrovať sa v BI ako v absolútnych hodnotách, lebo pre niekoho 1 BI= 1000usd a pre iného 5usd, ale stále to je pre hráča iba 1 BI na svojom limite ktorý hrá a treba posudzovať podľa toho.
Obrázok používateľa
KoPe
 
Príspevky: 289
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 3 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod TomMolivan 04 Apr 2010 18:43

ahaa tak to potom dost minus ked -10 BI a sak to nemoze napisat rovno CASH minus hodnotu :) troska vela anglictiny do vsetkeho tahamee...


No nemôže, pretože to by o ničom nevypovedalo. Lebo keď traja rôzni hráči prídu o 500$, tak jeden mohol prísť o desatinu buy-inu, druhý o jeden buy-in a tretí o desať buy-inov a myslím, že je jasné, že prísť o 10BB a prísť o 1000BB je sakra rozdiel.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod 3Sammy 04 Apr 2010 22:19

eraserSK napísal:
pegas1975x napísal:nauc sa hrat vsetko a vyhraj nejaky velky turnaj EPT,WPT alebo WSOP a to bude pre teba najziskovejsie myslim :D




haha si vtipalek :) to by chcel aj Yegonko vyhrat a ten uz o pokri vie vsetko..ale ked nejdu karty tak sa NEDA...podla mna 60% hry tvoria karty a 40 % vie hrac ovplyvnit znalostami a skillom :) osobny nazor...

ale tak naozaj...ktore je najlahsie na hranie SNG, 6 max, 10 alebo Heads up?


IMO 33% lucky 66% skill, stastie/rozhoduje par hands ale z dlhodobeho hladiska statsie nerozhoduje, hlavne nie pri CG.
Jasne ze ked chces vyhrat nejaky vacsi turnaj napr 300 ludi tak potrebujes aj slusny kus stastia..
Heads up je asi najtazsi... Ja mam najradsej 6 max CG ale ak zacinas tak by som Ti doporucil 9 max CG na mikro taight hru a tie rybycky Ti potom nieco zaplatia, ani tie SnG nie su od veci...
Obrázok používateľa
3Sammy
 
Príspevky: 221
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 53 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod eraserSK 05 Apr 2010 15:29

3Sammy napísal:IMO 33% lucky 66% skill, stastie/rozhoduje par hands ale z dlhodobeho hladiska statsie nerozhoduje, hlavne nie pri CG.
Jasne ze ked chces vyhrat nejaky vacsi turnaj napr 300 ludi tak potrebujes aj slusny kus stastia..
Heads up je asi najtazsi... Ja mam najradsej 6 max CG ale ak zacinas tak by som Ti doporucil 9 max CG na mikro taight hru a tie rybycky Ti potom nieco zaplatia, ani tie SnG nie su od veci...



Nooo ja pojdem do CG podla vsetkeho, pretoze to je poker, pri turnajoch a sng este je badat ludi hrat neuveritelne kokociny ale ked na CG das napr all in 10$ tak si kazdy rozmysli ci ta callne...sila penazi je vacsia ako zetonikov :)

to 9 max vyzera fayn, a mikro tight ako myslis? akoze prevazne/hlavne tight? Hmm a hernu aku by si odporucil? zatial chcem asi P****Stars...
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: Pokrový slovník (zoznam je dopĺňaný v prvom príspevku)

Odoslaťod Chlpo1989 05 Apr 2010 15:36

3Sammy napísal:
IMO 33% lucky 66% skill

Nazor ti nechcem brat ale na vzorke 5 mil.+ ruk stastie a smola hlavnu ulohu hrat nebudu :)
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!