7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod admin 22 Jún 2010 09:46

Diskusia k článku: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry II

V dnešnom predposlednom článku z našej série dokončíme časť venovanú zlepšovaniu hry zlepšovaním pomocou kníh a videí, a poradíme ako si písať základné poznámky o hráčoch. Knihy a videá
Pokiaľ ide o SNG stratégiu, najznámejšou knihou o SNG je Sit’n go Strategy od Colina Moshmana. Je to naozaj dobrá kniha, vám poskytne výborný základ. Samozrejme, vývoj SNG turnajov sa od jej napísania značne posunul, a niektoré veci už najmä na vyšších limitoch nie sú použiteľné, avšak pre začínajúcich či priemerných hráčov ide o neoceniteľné informácie.
Tiež odporúčam prečítať turnajovú klasiku, a to všetky 3 diely knihy Harrington on Hold’em od Dana Harringtona. Ide síce o knihy primárne venované MTT turnajom, ale v knihách sú detailne vysvetlené mnohé základné koncepty, ako sú typy súperov, výber rúk PF, pot odds, betsizing, textúra flopu, gap concept a mnoho ďalších. Knihy tiež obsahujú veľa praktických prípadov, pričom celý tretí diel je vlastne test pozostávajúci z praktických prípadov.
Užitočným zdrojom informácii o SNG hre sú aj videá. Existuje veľké množstvo platených tréningových webov, pričom medzi najznámejšie a najlepšie určite patria:
1. sitngogrinders.com - videá tu majú napr. úplna SNG HS špička Andrew Li aka „azntracker“ či Darin Van Gemeren aka „darinvg“
2.
Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22375
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod erichoff 22 Jún 2010 10:36

7castle, velmi dobry serial clankov. chvalim :good:
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod Proky 22 Jún 2010 11:50

ok :Bravo:
Obrázok používateľa
Proky
 
Príspevky: 575
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 13 krát/16 krát
Karma: 9

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod MiskoKvo 22 Jún 2010 15:31

super clanok...

len by som podotkol ze pred pouzitim sharkscoope si zistite od supportu ci ho mozte pouzivat na danej sajte.. napr na fulltilte je zakazany.. osobne som ale nepocul ze by niekto zan dostal ban.. ak mate niaky stary comp doma a zalozny mobilny net s dinamickou ip tak odporucam pouzivat ten ... vyhnete sa zbytocnemu riziku

s tym colinom suhlsim... nedavno som si ju cital znovu ..generalna strategia tej knizky je formulovana pre Sng kde este velku cast hracov tvorili slaby hraci... resp je viac zamerana na tight hru, ked to v dnesnej sng dobe na limitoch 30$-75$ s ktorymi mam skusenosti je cakanie a hranie iba dobrych ruk b/e alebo male roi... trend sa coraz viac presuva k tomu aby sme hrali oponenta a nie karty...

edit: viac stolove sng.. ale v principe ide o to iste))
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod Accident 22 Jún 2010 18:27

ma mimochodom nejaky zmysel oznacovat hracov aj mikro limitoch? ja hram 1,20$sng na full tilte a tam stretnut viacej krat niektoreho hraca je naozaj vec stastia(aspon sa mi tak zda)
Accident
 
Príspevky: 43
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod MiskoKvo 22 Jún 2010 19:06

Accident napísal:ma mimochodom nejaky zmysel oznacovat hracov aj mikro limitoch? ja hram 1,20$sng na full tilte a tam stretnut viacej krat niektoreho hraca je naozaj vec stastia(aspon sa mi tak zda)



niaky extremny vyznam v ROI to nema pokial si vsimas hracov a vies ktori su total :fish: a ktori aspon trochu vedia co robia..

ale preco si to nepocvicit na najnizisch limitoch .. potom vysie sa ti to zide ... s dobrymi navykami treba zacinat uz zamlada :good:
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod Topolman 23 Jún 2010 09:28

Pekny clanok :)
K tomu oznacovaniu hracov na mirkolimitoch... Ja hram tiez na FT tiez mikro $1 az $3. a poviem ti ze par krat mi to celkom pomohlo kedze 90% hracov hraju podla intuicie a asi 10% vedia zhruba. BTW Maximalne sa mi lubi farebne rozlisovanie :) .Ja si oznacujem iba tych lepsich resp ti co maju vyssie plusove ROI zistim cez poreprolabs.com a potom aj davam vyssi kredit ich 3 betom, respektive hre na bubble. A sem tam si oznacujem tych uplne zlych hracov co sadnu za stol a zacnu hrat stylom push ATC cize jednoduche chipy. A posledne co si oznacujem je ako hraju ludia (ak dojde na showdown) monstre ako QQ+ AK( ci ich raisuju 3betuju limpuju atd). Ako vravim par krat ma toto doslova zahcranilo, ale urcite je oznacovanie dolezitejsie na vyssich stakes, ale ved tam sa tiez raz dostanem a aspon budem mat uz vytvoreny naky system! :D
Topolman
 
Príspevky: 142
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 7 krát/5 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod ___Mortylen___ 23 Jún 2010 13:30

Pokial hrate SnG na FTP alebo P****Stars, urcite si vytlacte minulomesacny leaderboard na vasom limite a checkujte si tych hracov dopredu. Pravdepodobne ich totiz budete stretavat. FTP ma (neviem ako PS) dokonca moznost si spravit custom leaderboard. Povedzme>

$5 + 0,50c No Limit Holdem 9man regular speed SnG

Ten je este lepsi, nakolko su tam presne a iba hraci, co hravaju presne to co aj vy. Ja si color tagujem hracov od zaciatku a nikdy nehram 9man SnG s co i len jednym hracom nad +10% ROI na zmysluplnej vzorke.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 7: Zlepšovanie hry

Odoslaťod Proky 23 Jún 2010 15:58

___Mortylen___ napísal:Pokial hrate SnG na FTP alebo P****Stars, urcite si vytlacte minulomesacny leaderboard na vasom limite a checkujte si tych hracov dopredu. Pravdepodobne ich totiz budete stretavat. FTP ma (neviem ako PS) dokonca moznost si spravit custom leaderboard. Povedzme>

$5 + 0,50c No Limit Holdem 9man regular speed SnG

Ten je este lepsi, nakolko su tam presne a iba hraci, co hravaju presne to co aj vy. Ja si color tagujem hracov od zaciatku a nikdy nehram 9man SnG s co i len jednym hracom nad +10% ROI na zmysluplnej vzorke.


+1 a samozrejme horeuvedene opatrenia pravidelne vykonavam :good:
Obrázok používateľa
Proky
 
Príspevky: 575
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 13 krát/16 krát
Karma: 9


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!