Doping, lieky a poker

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Re: Re: Re: jabĺčka a hrušky

Odoslaťod TuKE 08 Aug 2008 14:21

NEPOROVNÁVAJTE POKER S KOLEKTÍVNYMI ŠPORTAMI, PROSÍM
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Re: Re: Re: Re: jabĺčka a hrušky

Odoslaťod palo1973 08 Aug 2008 14:26

ok tak raz vyhral Goran Ivanisevic Wimbledon ked uz bol davno po zenite a takych pripadov je urcite viac......
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Re: Re: Re: Re: jabĺčka a hrušky

Odoslaťod palo1973 08 Aug 2008 14:33

mi napadlo prave,ze raz ho vyhral aj Richard Krajicek,a ten mal tiez daleko od svetovej jednotky
a tohto roku sa Nemec Schüttler vsetkymi odpisovany,kt.za posl. 3 roky nevyhral poriadny zapas dostal do 1/2 finale
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jabĺčka a hrušky

Odoslaťod TuKE 08 Aug 2008 16:30

Ivaniševič hrával a trénoval asi viac ako 15 rokov pred svojim víťazstvom.
Moneymaker hral 2 týždne (obrazne) aj s cestou.

To, že bol po zenite je síce pravda, ja som to finále videl, podával ako stroj a predvádzal veľmi solídnu hru aj mimo svojho podania, nevidím v tom nejaký zásadnejší prvok šťastia, proste sa dokázal pripraviť a hral výborne, kde konkrétne teda vidíš ten faktor šťastia?

Ešte dnes si pamätám ako v poslednom piatom sete za nejakého divokého stavu 6:6, keď bola zhoda alebo mal Ivaniševič výhodu, poslal Rafterovi eso a čiarový zakričal foot faul. Prišiel za empireovým, vyfuckoval ho, kopol do siete a pak tam nastrielal ešte ďalších pár es :-).

Moneymaker hral pár dní a zrazu vyhrá obrovský turnaj.

Nevidíš v tom trochu rozdiel?
Na víťazstvo v pokri nepotrebuješ objektívne kvality, stačí šťastie.

Alebo si myslíš, že keď ti teraz dám raketu na 2 mesiace do ruky a potom ťa pošlem na Wimbledon, tak máš šancu uspieť?

Pointa je v tom, že športom nemôže byť niečo, na čo nepotrebuješ tréning, prípravu a stačí ti iba šťastie.

Ak by to tak bolo, tak potom môžeme s nadsádzkou vyhlásiť aj hru vyššia karta berie za šport :-)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: hm

Odoslaťod Rissso 08 Aug 2008 16:53

V slovníku čítam, ze šport je záujmová činnosť vykonávaná na posilnenie telesnej kondície, obyčajne spojená so súťažením. Odvážim sa tvrdiť, že je to jasné :)
Asi sa ten doping veľmi nerieši, lebo pri pokri si väčšinou hráči berú peniaze jeden od druhého, tak nech má aj 10 lekární napichaných v žilách, nie? :)
Obrázok používateľa
Rissso
 
Príspevky: 88
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Skill

Odoslaťod Hufelix 08 Aug 2008 16:56

Ja som včera hral dva pokrové turnaje. Obe boli freerolly. Ten prvý hralo 102 hráčov a ten druhý 98. Prvý som vyhral a v druhom som skončil 4ty. Keď som poker hrávať začínal, tak som hral oveľa viac freerollov, no nepodarilo sa mi vyhrať ani jeden. Jedno, čo však viem s istotou, tak od vtedy som sa v tejto športovej hre posunul niekam inam. Vyhral som sa vďaka množtvám rúk, ktoré som od vtedy odohral. Samozrejme, že som i včera mohol vypadnúť a dnes by som tu toto takto netvrdil, ale pravdepodobnosť toho, že sa nechám hlúpo vyradiť je asi o dosť menšia ako pred napríklad rokom. Takže podľa mňa športová hra podložená skillom. Freeroll uvádzam preto, lebo toto je presne tá súťaž, kde hrá asi najviac hráčov, ktorí to príliš hrať ešte nevedia.
Obrázok používateľa
Hufelix
 
Príspevky: 332
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jabĺčka a hrušky

Odoslaťod palo1973 08 Aug 2008 16:59

vidim,ze v sporte si doma,bolo to tusim v pondelek,to finale,ak ma pamat neklame
ti pisem,ze s tebou v podstate suhlasim,ale faktor stastia v sporte existuje takisto ako skill v pokri,nic nie je biele alebo cierne
"Na vitaztvo v pokri nepotrebujes objektivne kvality,len stastie".Otazka je ci sa bavime o 1 turnaji alebo celkovo.Lebo 1 turnaj mozem vyhrat za ucasti napr.Yegona,CS;7 a inych,pravidelne urcite nie.Tenis s Hrbatym a Beckom urcite tazsie....
ale aj ti amateri hravaju poker casto niekolko hodin denne,cize az taki "amateri" nie su
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Skill

Odoslaťod palo1973 08 Aug 2008 17:04

plne suhlasim,keby trebars Gus Hansen,Keso26 a ja sme odohrali povedzme 500 takych freerollov asi by bolo jesne kto ma najviac §§§ na konte,kto je druhy a ze ja budem spokojny aj s bronzom.........SKILL
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Re: hm

Odoslaťod palo1973 08 Aug 2008 17:07

podla tejto definicie sach teda nie je sport!!!
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Re: Re: hm

Odoslaťod yegon 08 Aug 2008 17:28

a ani zavodenia na autach, sportova strelba, sipky atd atd

definicii sportu je viac, myslim ale ze vacsina ludi berie sport z toho ako bolo zauzivane, sme zvyknuti ze tenis je sport tak je to sport, nie sme zvyknuti ze by poker nebol sport tak to nie je sport. Pre niekoho kto hra 20 rokov a stale sa okolo toho pohybuje to sport moze byt.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!