DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod diamondsguru 10 Okt 2011 14:44

hegides napísal:
ramzey napísal:uprimne povedane na tie fishies to nema vyznam robit asi :D
Si mozme len trieskat hlavu, lebo to bol easy win pre sebelepsieho hraca!!!


.nie asi, ale urcite, lenze niekedy si clovek uleti, a ty si aspon neblufoval fish :D

ramzey napísal:..ale prevladal vo mne neskutocny hnev sam na seba :D


.viem presne o com hovoris.. :x


for hegides:
...na druhej strane ked si neblafoval :fish: tak som ta celkom jednoducho readol a vycalloval ta s trafenou 9 a to bol 3 alebo 4 najnizsi par na borde :) ale ina celkom solid game este popracuj na table image...
ja som vypadol na buble FT ked situacia B vs B som z maleho pushol 44(samozrejme to bol steal z mojej strany) pan si zahral o tournament life s KQ a pritom mal avg stack :shock: ostalo mi sice 20k ale hned na to som nevytocil AK do JJ.
Este ten typek hovoril aky dobry call dal s KQ(hadam to je najviac dominovana hand)... :lol2: ...samozrejme aj ja som to mohol zahrat inak 60k bol pohldlny stack...
diamondsguru
 
Príspevky: 95
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 9 krát/10 krát
Karma: 0

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod TomMolivan 10 Okt 2011 16:07

Este ten typek hovoril aky dobry call dal s KQ(hadam to je najviac dominovana hand)... :lol2: ...samozrejme aj ja som to mohol zahrat inak 60k bol pohldlny stack...


Nepoznám síce podrobnosti, ale s výnimkou nejakých špeciálnych situácií si ťažko si predstaviť hráča, voči ktorému bude na FT a bubble stratové callnuť BVB push s KQ.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod A_Rimmer 10 Okt 2011 16:16

TomMolivan napísal:
Este ten typek hovoril aky dobry call dal s KQ(hadam to je najviac dominovana hand)... :lol2: ...samozrejme aj ja som to mohol zahrat inak 60k bol pohldlny stack...


Nepoznám síce podrobnosti, ale s výnimkou nejakých špeciálnych situácií si ťažko si predstaviť hráča, voči ktorému bude na FT a bubble stratové callnuť BVB push s KQ.


:shock: wot? :shock:
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod TomMolivan 10 Okt 2011 16:26

Vychádzam z predpokladu, že kedže je to... ok, teraz si po opätovnom prečítaní nie som istý, či je to final table bubble (hráč out a ide sa na final table) alebo sme na final table a je bubble. Prebehol som ten článok a nenašiel zmienku o tej hande, takže to asi bude ten prvý prípad.

Vychádzal som z predpokladu, že kedže je to tak strašne late fáza, tak stacky už sú veľmi shallow (10-20BB deep) + bubble factor ešte viac rozšíri pushovacie range hráčov a zrejme sme shorthanded, čo je situácia, kedy vo všeobecnosti call BvB pushu s KQo bude málokedy zlý.

Tak či onak, hodil som to do stovu a voči range, ktorej úplný spodok je 44 má KQo 53% equity (pričom táto range zahŕňa aj QQ+, ktoré mnohí hráči v takomto spote častokrát minraisnú namiesto pushnutia)
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod TomMolivan 10 Okt 2011 16:33

Pričom ešte stojí za zmienku skutočnosť, že ak predpokladám, že villain bude callovať iba veci lepšie, než KQo (čo z reakcie diamondguru vyplýva), tak pravdepodobne bude pre hera ziskové pushovať aj o dosť širšiu range, než takú, ktorej spodok je 44 (ale toto presne určiť neviem), na základe čoho by bol call s KQo ešte viac justified.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod hyena 10 Okt 2011 16:55

Bez debaty to musel s KQo callnuť.Iba ryba by to foldla.
hyena
 
Príspevky: 143
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 4 krát/11 krát
Karma: -7

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod A_Rimmer 10 Okt 2011 17:26

No neviem, je tam pisane ze pan s KQ mal average stack, cize predpokladam ze nie menej ako 25-30 BB, neviem ci s takym stackom by som happy flipoval aj ked je to BvB. Mozno som fish, ale nevidim dovod na to. Zalezi na efektivnom stacku, ale kedze SB nevypadol, tj mal este viac ako average (a my), tak je to u mna EZ fold.
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod TomMolivan 10 Okt 2011 17:50

Osobne si nemyslím, že to bolo 25-30BB, to by hádam hero neopenpushoval 44.

A keby bolo, tak si teoreticky viem predstaviť, že aj tu bude call s KQo ziskový, pretože budem predpokladať, že 25-30BB deep mi neopenpushe AQ+, 99+ a vyradím ich z jeho range, ktorú by som mal vďaka tomu porážať (vec pre pokerstove).
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod A_Rimmer 10 Okt 2011 18:07

Mylis sa, nie je to vec pre pokerstove. Zalezi v akej faze turnaja to je, ak je to bubble, tak call za 30 Bb s KQ nikdy v zivote nebude ziskovy. Pokerstove vyhodnocuje chipequity, co urcite bude ev+ , ale na bubline nas zaujima $ equity a z hladiska $$$ to bude zly call jak Brno.
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: DOXXbet Poker Tour - Viktor Gavula po týždni opäť v HU!

Odoslaťod TomMolivan 10 Okt 2011 18:13

No len, kedže je výplatná štruktúra strašne top heavy, tak play podľa cEV tu bude mať veľmi blízko k optimal play.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!