Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod ferkan 09 Apr 2013 08:06

jj uz sa to tu riesilo... staszko to vysedel len preto ze bol kvalifikant a mincash znamenal prenho strasne vela. rozhodne nieje trendom nechat sa blindovo vyzrat ... to je uplna ftakovina :)
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod tomm 09 Apr 2013 11:22

tomm
 
Príspevky: 452
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 13 krát/10 krát
Karma: 3

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Ivo 09 Apr 2013 14:41

ferkan napísal:a) predlzit levely a postupi viac ludi, dajme tomu 20% a blindy sa vo final day upravia adekvatne
Nasledok bude ze polovica ludi nebude ITM z coho mimoBA hraci asi nebudu nadseni.

Tak ked by bola vyplatna struktura stanovena na 15-20% hracov ITM tak by z day 1 postupili len ti 15-20% a vybavene. a konci sa nie o 5-6 ale o 3-4 a moze sa ist na cash, a vstetci su nadseni.
Uz som sa tu venoval vyplatnej strukture HR na MSR. So vsetkym sa da pracovat. Ano, standard je 10% +1-2% ale preco ? Preco by na tomto Slovak poker cup pri 126 entries nemohlo byt miesto 12 hracov ITM(mimochodom to nie je ani 10%!) napr.19 (15%) ? Adekvatne tomu by sa prisposobila vyplatna struktura. Chce niekto tvrdiť ze by bolo na skodu keby vitaz bral miesto 7250 napr. 6250, druhy miesto 4400 - 4000 atd? Skuste mi to prosim vas dakto vysvetlit. Je to sice nadherne ked tam svieti taka suma pre vitazov ale myslim si ze je to prilis nafuknute.
A koniec koncov preco by nemohlo byt ITM len 3% hracov ? 1. 15k, 2. 7k, 3. 3k. Vsak ci je ITM kazdy 10ty, alebo 40ty je v podstate jedno.
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod Ivo 09 Apr 2013 15:07

A este jedna vec. Kolko % hracov si uvedomuje ked hra mtt, ze pri 10% ITM je to v podstate to iste ako keby hrali SNG 10 handed a winner takes it all?
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod WNT 09 Apr 2013 21:23

@devilmaycry...neviem rano som tu napisal dost obsazny post a ako vidim bud sa zmazal alebo to nepreslo som to offol asi predcasne no nic...tak este raz v skratke..nemam rad poucky typu od 25bb to treba pushovat podla mna to je hovadina nech dam aku kolvek premennu...ja sledujem pomer stacku k avg na prvom mieste a az potom BB a nepodlieham panike ani ked klesnem pod avg a ani ked som na 75% avg a trpezlivo cakam na handu a double up s premiovou handou kriticka hranica u mna je 25% avg pokial je v tomto rozmadzi tak hram TT+ a AQ+ apokial tesne pred bublinou hram uz len top 4 handy pokial som sa prefoldoval tak to samozrejme rozsirim neikde od KQ+ ale uprimne radsej si vyberam handy kde je mensia pravdepodobnost ze budem dominovany a tak nech mam aspon 2 live karty handy ako 98s 87 76..a pod a skor potom AT+ ...Ax handy a ani Kx handy sa mi vobec neosvedcili....ja nevidim zmysel v tom ked mas 25bb stack si par miest od itm a kradezov 5bb si polepsis mozno z 70%avg na 85% a v poradi na velkom mttcku mozno o par desiatok miest vs ze moze to byt tvoja posledna handa v turnaji.takze ked si mozem dovolit odporucanie tak to pokojne od tych 25bb respektive 75% avg az po 25% co je povedzem v tom case 10bb hrajte urcite z uzsou range. a dbajte na itm. inak zaujimave je ze trebars ked chytim hot run lebo v zaciatkoch hram myslim mttcka dost lose a agresivne tak pokial sa dostanem aj na niekolko nasobok avg tak spomalujem hru a hram viac zase zuzenu range a snazim sa s top10% range pozierat shortov a necham plynut ten turnaj taky svojim tempom by som povedal.cize aj vyrazne nad avg aj pod je ta situacia rovnaka...natazsi je ten stred ale to je zase ina kapitola. :)
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod WNT 09 Apr 2013 21:45

ferkan napísal:jj uz sa to tu riesilo... staszko to vysedel len preto ze bol kvalifikant a mincash znamenal prenho strasne vela. rozhodne nieje trendom nechat sa blindovo vyzrat ... to je uplna ftakovina :)

a prosim ta kde to nieje trendom?tak si zoberme ten 25bb stack a povedzme ze je to 75% avg co je podla teba lepsie skusi tri krat steal zo sirsou range a zobrat za kazdym 5 bb a dostat sa na 40bb alebo pockat dva orbity padnut na 20bb z 18rozdani mas matematicku pravdepodobnost ze ti bude rozdana jedna handa z top10% range a ty spravis double up co je podla teba menej riskantne?
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod haman 09 Apr 2013 22:53

WNT napísal:
ferkan napísal:jj uz sa to tu riesilo... staszko to vysedel len preto ze bol kvalifikant a mincash znamenal prenho strasne vela. rozhodne nieje trendom nechat sa blindovo vyzrat ... to je uplna ftakovina :)

a prosim ta kde to nieje trendom?tak si zoberme ten 25bb stack a povedzme ze je to 75% avg co je podla teba lepsie skusi tri krat steal zo sirsou range a zobrat za kazdym 5 bb a dostat sa na 40bb alebo pockat dva orbity padnut na 20bb z 18rozdani mas matematicku pravdepodobnost ze ti bude rozdana jedna handa z top10% range a ty spravis double up co je podla teba menej riskantne?

heh, sa cudujem, ze sa zapajam do tohto.

1) daj priklad ako so stealom ziskas 5bb
2) ano rozdaju ti top 10% handu, ale aka je matematicka pravdepodobnost, ze prave vtedy dostanes akciu (ze ju dostanes zaplatenu double upom) ?
3) aka je pravdepodobnost, ze tu top10% handu prehras?
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod WNT 09 Apr 2013 23:09

haman napísal:
WNT napísal:
ferkan napísal:jj uz sa to tu riesilo... staszko to vysedel len preto ze bol kvalifikant a mincash znamenal prenho strasne vela. rozhodne nieje trendom nechat sa blindovo vyzrat ... to je uplna ftakovina :)

a prosim ta kde to nieje trendom?tak si zoberme ten 25bb stack a povedzme ze je to 75% avg co je podla teba lepsie skusi tri krat steal zo sirsou range a zobrat za kazdym 5 bb a dostat sa na 40bb alebo pockat dva orbity padnut na 20bb z 18rozdani mas matematicku pravdepodobnost ze ti bude rozdana jedna handa z top10% range a ty spravis double up co je podla teba menej riskantne?

heh, sa cudujem, ze sa zapajam do tohto.

1) daj priklad ako so stealom ziskas 5bb
2) ano rozdaju ti top 10% handu, ale aka je matematicka pravdepodobnost, ze prave vtedy dostanes akciu (ze ju dostanes zaplatenu double upom) ?
3) aka je pravdepodobnost, ze tu top10% handu prehras?

heh nikto ti nekaze sa zapajat.... ako ziskas 5 bb? ked mas open na 2,5 bb plus sb a bb a ante nieje 5bb?? tie ostatne veci si prepocitaj ja som si ich prepocitaval ale hraj to ako chces ale ostan radsej na cg.
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod haman 10 Apr 2013 00:01

WNT napísal:
haman napísal:1) daj priklad ako so stealom ziskas 5bb

ako ziskas 5 bb? ked mas open na 2,5 bb plus sb a bb a ante nieje 5bb??

to sa vola re-steal.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Live report: Slovak Poker cup filánový deň

Odoslaťod WNT 10 Apr 2013 00:21

haman napísal:
WNT napísal:
haman napísal:1) daj priklad ako so stealom ziskas 5bb

ako ziskas 5 bb? ked mas open na 2,5 bb plus sb a bb a ante nieje 5bb??

to sa vola re-steal.

oki tak pri obycajnom steale dosiahnes 2,5 bb takze totrebujes na dosiahnutie efektu 5bb este dvojnasobny pocet stealov ze?tak mi mozes uz konecne vysvetlit preco je tato tvoja varianta menej rizikovejsia??
WNT
 
Príspevky: 530
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 26 krát/41 krát
Karma: -11

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!