Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod dzejkej 09 Dec 2010 00:49

Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod 3flash3 09 Dec 2010 05:50

7castle napísal:Ja to teda extra nesledujem lebo na tom nic nezmenim a ked to pride sa nejak zariadim, ale zasadne nerozumiem 2 veciam:

1. Preco flash pises ze sa mozme zo Stars lucit, ked to teraz v USA na 15m zavru to akoze podla teba prestanu Stars? Sak hadam prestanu fungovat v USA, stratime 30% ci kolko trafficu ale fungujeme dalej nie?

2. Preco preboha maju USA problem s tym aby sme tam hrali my cezpolni, sak predpokladam ze vyska nejakych dani/odvodov/poplatkov co budu herne platit bude zavisiet od obratu/zisku takze cim viac penazi sa otoci tym lepsie nie?

:shock:


Píšem to, čo som sa dočítal v znení zákona, na iných weboch a pokrových fórach. Áno, ako som s dozvedel, majú zatvoriť Stars a FTP úplne a spraviť platformu podobnú ako Stars.fr pre zahraničných hráčov, aby mali kde hrať a po čase (cca4 roky)by sme sa mohli možno vrátiť k hre s USA hráčmi.
Prečo má USA problém s tým, aby sme tam hrali aj my, to netuším...nie som politik, neviem čo sa odohráva v ich hlavách a pochybujem, že ľudia, ktorí rozhodujú o tejto veci, majú naozaj prehľad o pokri...len píšem čo som sa dočítal v zákone...nepáči sa mi to rovnako ako ostatným, aj keď v týchto herniach nehrávam. Ak sa naplní všetko ako sa predpokladá, tak nám ostáva len dúfať, že sa budeme môcť k týmto gigantom vrátiť a môžeme byť vcelu radi, že sa to nedeje zatiaľ u nás, ale v USA...pretože sa stále môžme hrať na piesočku v našich EU herniach, kde sú hry aj tak dosť soft oproti Stars a FTP a môžeme čakať nával USA hráčov v herniach, ktoré ich podporujú. V budúcnosti sa očakáva, že podobné zákony sa budú uplatňovať aj v ďalších štátoch, ale u nás na Slovensku sa toho nemusíme obávať ďalších min. 10 rokov, keďže všetci vieme, ako u nás veci majú.
Každopádne, PPA (poker players association) verí, že je to krok dopredu a prospeje to online pokru v USA. Kasína a pokrové kluby v USA samozrejme plne podporujú zákon a "mastia si bruchá", keďže všetci hráči si budú musieť vybrať svoje online bankrolly a pokiaľ nebude žiadna online herňa k dispozícii, všetci vieme, že prvé kroky týchto hráčom budú viesť do ich kasín. Skúsme sa na chvíľu zamyslieť aj na situáciou USA grinderov, ktorí sa pokrom živia a zrazu nebudú mať kde pracovať.
Mrzí ma, že som poslom zlých správ, ale píšem len to čo som sa dozvedel, viem , že sa to veľa ľudom nepáči a mne tiež nie, ale nemôžem s tým nič robiť. Na druhej strane, každý má svoj názor a môže si hovoriť, že sa to aj tak nestane, ja ho nikomu nevyvraciam a každý môže veriť v čo chce. Len som sa snažil vniesť trochu svetla do tejto situácie....samozrejme, nie som dokonalý a ani vševed, takže sa ospravedlňujem ak som nezodpovedal na nejaké otázky, poprípade neodpovedal úplne. Len sa snažím pomôcť.
Have a nice day...
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod eraserSK 09 Dec 2010 08:16

no ja ti verim ze to tak bude, vsak v online pokri sa pomaly tocia prachy ako v predaji zbrani a bieleho masa :). Nechcem ani odhadovat kolko zarobi PS za jeden den.

Co sa tyka USA grinderov, tak podla mna jednoducho zbalia PC a pojdu zit na cas do europy alebo daco vymyslia. Isto si nezacnu hladat pracu v mcdonalde alebo co...
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod danielboone 09 Dec 2010 08:37

Nemyslim, ze by sa tam tocili az take peniaze, myslim, ze su to celkovo smiesne sumy, zisk celkovo odvetvia urcite nedosahuje 1mld$. Skor tu ide o riesenie zavislosti, mnohi mladi ludia si myslia, ze sa tym budu zivit a opustaju skoly.
danielboone
 
Príspevky: 8
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod TuKE 09 Dec 2010 09:20

danielboone napísal:zisk celkovo odvetvia urcite nedosahuje 1mld$

:tuke:
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod kropaks 09 Dec 2010 09:27

Podľa WIKIPEDIE:

Now, in 2009 and into 2010 P****Stars earns approximately $1.4 billion per year, and nets $1.34 million per day.

Takže ak dobre rozumiem tak obrat maju 1.4 miliardy a denný zisk 1.34 miliona čo robí zisk cca 500 milionov ročne.
kropaks
 
Príspevky: 34
Založený: Jún 2010
Poďakoval/li: 6 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod eraserSK 09 Dec 2010 09:29

no vidis a to je rok 2009 a teraz v 2010 je to este viac .. a to je iba jedna herna. Cize cele odvetvie podla mna je viac ako zaujimave..
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod pakroc 09 Dec 2010 09:36

kropaks napísal:Podľa WIKIPEDIE:

Now, in 2009 and into 2010 P****Stars earns approximately $1.4 billion per year, and nets $1.34 million per day.

Takže ak dobre rozumiem tak obrat maju 1.4 miliardy a denný zisk 1.34 miliona čo robí zisk cca 500 milionov ročne.


but how much did they loose ? :D
Obrázok používateľa
pakroc
 
Príspevky: 148
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 9 krát/5 krát
Karma: -2

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod kropaks 09 Dec 2010 09:37

eraserSK napísal:no vidis a to je rok 2009 a teraz v 2010 je to este viac .. a to je iba jedna herna. Cize cele odvetvie podla mna je viac ako zaujimave..


Tak tak, cele odvetvie tu 1 mld $ asi dosahovat bude. Takze ak to zdania tymi 20% ako planuju tak 200 milionikov zelenych papierikov maju v kešeni.
kropaks
 
Príspevky: 34
Založený: Jún 2010
Poďakoval/li: 6 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Nový zákon v USA – Hrozí, že herne Full Tilt Poker a PokerSt

Odoslaťod kropaks 09 Dec 2010 09:39

Inak podla linky CBS NEWS co tu niekto podhodil je to:

According to PokerTableRatings.com, online poker is a nearly $4.9 billion industry, and the United States makes up about one third of the market. The group said Reid's legislation would generate $319,000,000 in tax revenue each year.

Takze podla odhadov je obrat je 4,9 miliardy :shock: a odhaduju vyber na daniach 319 milionov
kropaks
 
Príspevky: 34
Založený: Jún 2010
Poďakoval/li: 6 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!