Odštartoval Main Event na WSOP 2008 - veľa favoritov pohorel

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Odštartoval Main Event na WSOP 2008 - veľa favoritov pohorel

Odoslaťod admin 05 Júl 2008 08:23

Diskusia k článku: Odštartoval Main Event na WSOP 2008 - veľa favoritov pohorelo

Najprestížnejši pokrový turnaj v roku 2008 má za sebou prvé dva dni. Ak ste si stavili na výhru najväčších favoritov, tak vás sklameme. Niektorí z nich vypadli už v úvodných leveloch!
 
Event 54, čiže Main Event na WSOP 2008 s názvom World Championship No-Limit Texas Hold'em odštartoval 3.7.2008 o 18:00 nášho času. Ako to už býva zvykom, prvý deň bol rozdelený do viacerých hracích dní. Tentokrát do štyroch 1a, 1b, 1c, 1d. Každý hráč dostane na úvod 20 000 chipov. Počas týchto úvodných dní, ako aj následne v priebehu celého turnaja sa blindy zvyšujú po 120 minutách, čiže pomaly a hlavne opatrne. Veď posúďte sami: 50/100, 100/200, 150/300, 150/300 (ante 25), 200/400 (ante 50), 250/500 (ante 50), 300/600 (ante 75), 400/800 (ante 100), 500/1000 (ante 100), 600/1200 (ante 200). Toto je štruktúra do 10 levelu, kedy by sa mal pomaly končiť Day 2.
 
 

Day...


[Zobraziť celý článok]
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22143
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

WSOP 2008

Odoslaťod Kojak34 06 Júl 2008 04:14

Dobré ráno malé Švajčiarsko,
zdravím všetkých priaznivcov pokru na Slovensku z hlavného mesta hazardu. Ako určite všetci veľmi dobre viete, tohtoročné WSOP práve vrcholí svojim 54. eventom s buy in 10000 Usd. Máme už za sebou Day1A a Day1B. V týchto dňoch sa na main evente už predstavila trojica hráčov z Komárna. Dag Palovič hrá práve v týchto chvíľach, t.j. Day1C. Ja (Kojak) som sa do hlavnej súťaže prebojoval (dá sa povedať s prehľadom prefoldoval) zo supersatelitu s buy in 1000 Usd konaného priamo tu v dejisku týchto neoficiálnych pokrových majstrovstiev sveta. Tohto supersatelitu sa zúčastnilo 157 hračov a postúpilo nás 14. Hlavnú súťaž začal hrať v Day1A, ktorý sa mi podarilo vcelku úspešne prežiť s chipcountom cca 43 tis. Roland sa do hlavnej súťaže kvalifikoval cez P****Stars, kde uspel na satelite s buy in 350 + 20 Usd. On hral v ten istý deň ako ja, a takysto ho úspešne aj zakončil, a to so 48 tis. chipmi. Zaujimavosťou je, že Roland dvakrát (v 2. a v 3. levely) rozchodil nepríjemné situácie, keď bol už pod 4000 chipov. V Day1A nás štartovalo "len" cca 1300 a postúpilo nás cca 650. Hrá sa tu úplne iný poker ako u nás doma. Tak napríklad, ja som mal taký agresívny stôl, že za 10 hodín čistého času som sa presne trikrát pozrel zadarmo na môj veľký blind. Ak by sa rátali foldy pred flopom, tak by som bol určite v prvej trojke :-))) Ináč fantastická atmosféra, televízne kamery, interwiews s hráčmi priamo pri stole počas hry. Ak je pri nejakom stole all in-call, tak to dealer zreve na celú herňu, na čo sa hneď k stolu prihrnú kameramani, novinári-často sú tieto situácie sprevádzané hlasným pokrikovaním zainteresovaných hráčov, ale aj skandovaním prizerajúcich sa divákov. Táto atmoška nemá chybu, toto je to čo som chcel zažiť, toto je to prečo som tu.
Day1B sa niesol v duchu ďalšieho úspechu nás Slovákov. Do tretice všetko dobré sa potvrdilo v prípade Romulusa (priamy buy in 10000 Usd), ktorý ukončil svoj prvý deň na 51 tis. chipoch. Toto by malo byť preňho satisfakciou za neuspešný supersatelit tu v dejisku, keď s cca 250 štartujúcich vypadolpo cca 9 hodinách ako 42. a postupovalo 24 hráčov. Účasť hráčov v Day1B bola podobná ako v deň A. Dnes sa očakáva už vyše 2000 štartujúcich a zajtra má byť údajne full, t.j. 3000 hráčov. Celkovo by sa to malo teda pohybovať okolo 6500 štartujúcich. Hráme teda o cca 1,3 miliardy SK, čo neznie zle :-)))
Ako som už spomínal, Dag hrá práve v týchto chvíľach. Aktuálne info ako práve stojí nemám, momentálne neodpovedá na sms. Veríme, že to zvládne aspoň tak ako my traja. Však sme mu povedali, že čo má robiť. Má hrať len tie ruky čo budú víťazné, a tie čo víťazné nebudú, do tých, nech sa radšej ani nedrbe :-)))
Troška zhrniem moje dojmy z Las Vegas, aby to nevyzeralo, že všetko tu je len super. Takže, main event je super, strava je super (žereme len krevety,mušle homáre a ako prílohu sushi, občas nejaký steak, a ako prílohu další steak), cash game super, ja som cashgameový antitalent, ale prehrať sa mi ešte nepodarilo. Prídeš, sadneš si k stolu, za hodinku vyhráš sto, dvesto dolárov, dáš si zadara, alebo za dolár zo tri Henessy, potom sa zdvihneš a s hlbokým zármutkom v srdci bývalým spoluhráčom poďakuješ za ich bubáčiky. Vážne, pre dobrých cashgameistov je to tu zlatá baňa. Floby, Boris K, sadajte na lietadlo, investícia na letenku je za 3 dni naspať. Ten pán z toho klubu Mensa, či ako sa to volá, ten, čo ovláda tých 9 jazykov (asi do toho zarátal aj svoj, aj frajerkyn) vám vybaví ubytovanie za 2 Usd na týždeň. Je to síce na okraji púšte v chatrči bez klímy, ale s príjemnou obsluhou 160 kilovej černošky :-)))
Tie luxusné hotely sú tu fakt "popiči", každý má kasíno ako dva tri futbalové ihriská. V každom kasíne pravidelne zablúdim, často mám problém nájsť wecko, cashier alebo pokrovú herňu. Ináč vonku tu je 45 stupňov, a vnútri v hoteloch cca 19 stupňov, takže organizmu to dáva zabrať, a dosť mi z toho drbe. Super bola aj horská dráha, ktorú sme včera s Rolandom boli vyskúšať v hotely New York - New York. Po tých dvoch jazdách, čo som absolvoval mi vypadala polovica z toho mála vlasov čo ešte mám. Sklamaný som dosť z podmienok na rulete. Nepoznajú malú a veľkú seriu, susedov, čísla na kruhu sú úplne v inom poradí ako v Europe, nadrbané tam majú dve nuly (0,00), a ak máš stavené na šance (napr. červená,čierna,párna,nepárna...) a padne nula, tak ti zoberú všetko ak padne tá nula. V Europe by ti polovičku vkladu ponechali. Proste FAS (fucking american system). Vytočili ma tu aj v deň keď som hral svoj supersatelit. Na lístku som dostal bolo že hrám v miestnosti Amazone, table green 2. Keď som tam prišiel, tak v čase začiatku satelitu tam nikto nebol. Hovorím, počkám, určite to tu chodí ako u nás v Redute, proste polhodinka hore dole. Po 15 minutách som trocha znervoznel a začal som pátrať. Nakoniec som zistil, že mi vydali zly papier, a že náš satelit sa hrá v miestnosti Brasilia, ale toto som zistil až po kontaktovaní asi šiesteho usporiadateľa. K stolu som sa dostal s polhodinovým omeškaním, ale našťastie to dopadlo tak ako to dopadlo, teda, že to vypálilo dobre.
Akurát včera sa sem nadrbalo milion ľudí. Včera mali Amíci nejaký sviatok, nebol to ani Cyril, ani Metod ale nejaký 4.júl - volá sa to Independence gambling day. Vtedy sa mnoho z týchto hamburgopožieračov vydáva na akúsi púť do Vegas za účelom odovzdania akéhosi "desiatku". Prídu sem na weekend, odrbú tu nejaké peniaze (debili, oni hrajú hlavne na slotoch, t.j. automatoch) a potom v nedeľu zas spokojný idú domov.
Pomaly už musím končiť, keďže po našom úspechu nás začali obletovať novinári. Akurát ideme dávať interwiew do Komárňanských listov, na večer máme dohodnutú tlačovku so štábom novinárov z UJSZO a na zajtra sa ohlásil nejaký vyslaný redaktor z Roháča ktorý práve priletel do NY na Kennediho letisko :-))))))
Držte nám palce, myslím že zatiaľ to nie je zlé.

Exkluzívne pre PokerPortal.sk

z Las Vegas

Kojak
Kojak34
 
Príspevky: 18
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

GL

Odoslaťod drapa712 06 Júl 2008 07:49

tak at se daří, min. ITM *THUMBS UP*
drapa712
 
Príspevky: 23
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: WSOP 2008

Odoslaťod TuKE 06 Júl 2008 10:43

Nice report, som sa takto zrána príjemne zasmial :-)
Veľa šťastia prajem.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: GL

Odoslaťod APminer 06 Júl 2008 10:51

hoši držte se *THUMBS UP* ;-)

a nejakeho CCZ jste tam nevideli ? =-O
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: WSOP 2008

Odoslaťod Renegade 06 Júl 2008 13:52

Chalani drzte sa nech vam dari :-P Kojak ten tvoj report je super napisany, *THUMBS UP* hlavne som sa narehotal na konci "vyslaný redaktor z Roháča..." :-D :-D :-D
Obrázok používateľa
Renegade
 
Príspevky: 635
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 31 krát/18 krát
Karma: 14

Re: Re: GL

Odoslaťod Kojak34 07 Júl 2008 00:56

Asi pred štyrmi dňami som si prijemne posedel s Dagom a troma českými chlapíkmi. Jeden bol Martin Hruby, druhý myslím Kenny a meno toho tretieho som si nezapamatal, ale trocha sa podobal na toho českého herca Mareka Vašuta.
Kojak34
 
Príspevky: 18
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: GL

Odoslaťod Kojak34 07 Júl 2008 01:01

Díky za želania, budeme bojovať zo všetkých síl, všetci chceme na final table, ale bohužiaľ toto nie je tá Kočišova relácia "Snívajte s nami". Predpokladám, že ten ušatý Dán a spol. budú proti. Akékoľvek miesto in money by bolo fantastické, ale to asi bude treba uhrať Day4, a to je ešte strašne strašne ďaleko.
Kojak34
 
Príspevky: 18
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

re:

Odoslaťod Darthrider 07 Júl 2008 04:04

co ja vim tak je tam Hurloon, Kenny, Trudoy, Joe a Jirka Bageťák Kulhánek
Darthrider
 
Príspevky: 142
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!