Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod admin 12 Sep 2011 22:09

Diskusia k článku: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slovenskej republike

Ministerstvo financií SR predložilo do pripomienkového konania návrh Zákona o hazardných hrách, ktorý zavádza novú povinnosť pre poskytovateľov pripojenia k Internetu: blokovať prístup k internetovým stránkam "zakázaných ponúk" podľa zoznamu, ktorý bude vytvárať Daňový úrad Bratislava. Spoločnosť pre otvorené informačné technológie (SOIT) to vníma ako zavedenie cenzúry Internetu neprípustným spôsobom a prostredníctvom hromadnej pripomienky žiada blokovanie zo zákona vypustiť. Hromadnú pripomienku do pondelka podporilo 1,025 ľudí. Spravte tak aj vy!

"Povaha blokovaného obsahu (v tomto prípade hazardné hry) nie je podstatná. Podstata tkvie v ústavnom práve voľného prístupu k informáciam. Tento krok by zaviedol možnosť blokovania internetového obsahu na celoštátnej úrovni, podobné tomu, ktoré sa využíva napríklad v Číne a v iných autoritatívnych režimoch na zabránenie obyvateľstvu v prístupe k takzvanému "nevhodnému obsahu". Prijatie tejto novely by v konečnom dôsledku znamenalo, že by politicky riadená organizácia, ktorou Daňový úrad je, mala kontrolu nad zoznamom internetových stránok, ktoré by boli poskytovatelia internetového pripojenia zo zákona povinní blokovať.", tvrdí Marek Mahut, predseda SOIT.

Táto novela zákona je tiež zarážajúca z viacerých ďalších dôvodov. Jednak...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22180
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod tomiG 12 Sep 2011 23:19

tak som to tiez podporil ako mi tu haman ozrejmil ze sa tym dude musiet ministerstvo financii zaoberat v legislativnom procese ale aj tak mam taky pocit ako keby som sa vystal proti vetru
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod TomMolivan 12 Sep 2011 23:54

Nuž, ublížiť nám to nemôže, všakže...

A tak som podpísal.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod sklucis 13 Sep 2011 08:07

Az nam zase zacnu stavat ostnaty drot okolo krajiny, budu konecne snad nasi spluobcania "zberatelia kovov" uzitocni. . .
sklucis
 
Príspevky: 187
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 47 krát/21 krát
Karma: 11

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod marjan556 13 Sep 2011 08:33

sklucis napísal:Az nam zase zacnu stavat ostnaty drot okolo krajiny, budu konecne snad nasi spluobcania "zberatelia kovov" uzitocni. . .


i don't even ..
Obrázok používateľa
marjan556
 
Príspevky: 292
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 23 krát/30 krát
Karma: 6

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod Mrkva 13 Sep 2011 12:58

Ked toto prejde oddchadzam zo Slovenska
Mrkva
 
Príspevky: 34
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod ScoobyDoobyDoo 13 Sep 2011 15:28

Kazdy ma taku vladu, aku si zasluzi. Ale toto sme si ozaj nezasluzili, aby vypaseni politici, co velky prd rozumeju pokru (a nielen pokru, ale tusim uz nicomu) rozhodovali o nas bez nas....demokracia - demos+kratos vlada ludu. Ucitelia isli strajkovat, sestricky isli strajkovat, co sme my horsi?
:wall:
Obrázok používateľa
ScoobyDoobyDoo
 
Príspevky: 35
Založený: Júl 2011
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -5

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod 1886er 13 Sep 2011 19:34

a aký vplyv má soit? možu vôbec niečo ovplyvniť?
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod Bartman 13 Sep 2011 20:15

No ono by trebalo nejake organizovane hnutie proti tomuto, ako to nazvat, oligarchii? Ved to nieje mozne co si par ludi zmysli to si presadi a nemaju ani sajnu o tom, co robia... :x
Bartman
 
Príspevky: 127
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 3 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Podpíšte hromadnú pripomienku proti cenzúre internetu v Slov

Odoslaťod tomiG 13 Sep 2011 20:33

uzasny vyrok som pocul teraz na TA3 po schvaleni jedneho zakona ktori podporila aj sns povedal r.kalinak ze ako tak pozera tak penta grup ma v parlamente viac hlasov ako vladna koalicia :D myslim ze kalinak vie o com hovori a podobny osud caka aj tento zakon :(
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!