Pomôže využitie pozície pri table k výhram?

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Pomôže využitie pozície pri table k výhram?

Odoslaťod admin 14 Aug 2008 09:57

Diskusia k článku: Pomôže využitie pozície pri table k výhram?

Pre úspešné hranie, a tým pádom aj pre zvyšovanie svojho bankrollu je dôležitým faktorom pri hre, aj využívanie svojej pozície pri table. Inak by sa mal totiž hráč správať s identickými kartami na early pozícii, ako na buttone. Samozrejme, ani tu sa nedá hrať všetko podľa tabuliek a teoretických znalostí, ale aj podľa dane situácii pri hre. Ako sme už neraz písali, v pokri totiž úspešná hra záleží na čítaniu hry protihráčov, outs, pod odds, poznanie pravdepodobnosti výhry, trpezlivosti,

[Zobraziť celý článok]
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22168
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Používanie výrazov...

Odoslaťod Hufelix 14 Aug 2008 11:05

Nebolo by občas fajn používať viac Slovenských výrazov? Nahradiť slovo table slovom stôl a podobne? Hm? :-||
Obrázok používateľa
Hufelix
 
Príspevky: 332
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Hmm

Odoslaťod 7castle 14 Aug 2008 11:15

Clanok je v pohode, pozicia je najdolezitejsia...

Ale tie rady na zaver su hodne hodne zle... samozrejme, ze treba poznat ovela viac detailov, ale v zasade minimalne pri turbo SNG je to skor takto:

Ruka/Pozicia/Pot/Small stack/Bigstack

AKo EP unR raise raise
A8s MP unR fold fold
QQ MP R reraise reraise
Q9s LP unR fold fold/raise
87s LP R fold fold

Mam tam tusim 6 veci rozdielne, to uz je celkom dost :-D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

A este jedna vec...

Odoslaťod 7castle 14 Aug 2008 11:18

To raisovanie viac ak ste na skorej pozicii je velmi pochybna teoria podla mna... Ja raisujem stale rovnako, to je myslim standard... viac ako bezne raisujem len vtedy, ak je stol loose, a je evidentne, ze ludia su ochotni platit vela PF...
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Pomôže využitie pozície pri table k výhram?

Odoslaťod keso26 14 Aug 2008 12:16

Nechcem sa dotknut autora, ale dokladne precitanie si clanku a oprava chyb pred tym, nez ho posle na uverejnenie by bolo fajn, a tak isto stylizacia by mohla byt lepsia. Tak isto som viac za slovenske slova a anglicke pouzivat len ak je to nevyhnutne. Celkovo sa mi zda clanok prilis vseobecny.

Tiez prilis nesuhlasim s nazvami jednotlivych pozici pri stole, urcite by to slo napisat aj lepsie..hm
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

doradu:

Odoslaťod 016roy 14 Aug 2008 12:54

keso26- idem do BA ;-), a ktej druhej casti smsky - ano :)
Hufelix- snazime sa pouzivat vseobecne zauzivane vyrazy
7castle- kazdy mame iny nazor, ale suhlasim ze je velmi dolezite aj to, s kym sedis pri table. Je to spomenute aj v clanku, proste je to subor veci, ktory rozhoduje ako hrat. Aj ja hram inak proti looserom, co callnu vsetko.

No a k tomu ostatnemu: je to z odbornych publikacii pre mierne pokrocilych a nieco je cerpane aj z knih od Kriegera a trochu od Hellmutha. Proste nic nie su nove teorie vymyslene autorom.

keso26- k prvemu som sa uz vyjadril, stylizacia je standardna a mekcene opravene :)

je to cele pisane vo vseobecnejsej rovine prave kvoli tomu, ze to ma byt pomocka pre mierne pokrocilych hracov
016roy
 
Príspevky: 368
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 10 krát/39 krát
Karma: 3

Re: doradu:

Odoslaťod keso26 14 Aug 2008 13:12

..tou stylizaciou som myslel opakovanie sa slov v niektorych vetach, nepouzivanie slov ako tento, touto, táto - je ich tam prilis vela

prvy odsek je vyborny a suhlasim so vsetkym.

pozicie pri stole by som trosku upravil nejako takto :
2 neskoré pozície, late positions ( D - dealer alebo aj BTN - buton, CO – cut off )
3 stredné pozície, middle positions ( MP1, MP2, MP3 )
3 skoré pozície, early positions, (UTG – under the gun, UTG+1, UTG+2)
2 pozície na blindoch, blind positions ( BB – big blind, SB – small blind )

zvysok clanku je obsahovo tiez dobry, asi som sa len nechal uniest :) *THUMBS UP*
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: doradu:

Odoslaťod 7castle 14 Aug 2008 14:09

Ok v pohode,

ja len upozornujem na to, ze podla mna su tie rady velmi zle... niektore viac, niektore menej, ale hrat v turnajoch raisnute poty s 87s, to fakt nie je dobry napad... mozno nejake pomale deepstacky.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Re: doradu:

Odoslaťod 016roy 14 Aug 2008 17:08

ono to je podla toho odborneho magazinu iba v pripade, ze si big stack... viacmenej v pripade, ze hra malo hracov, resp. najlepsie iba 1, tak je to dobra priprava aj na pripadny bluff... ak si short stack, tak tam sa zhodneme asi vsetci - Ty, ja, aj tvorcovia tabulky v tom magazine - fold... Len niekedy musime cerpat aj zo zdrojov, ktore su na tom skusenostami, statistikami a odbornostou urcite vyssie ako my. Ani ja urcite nehram so 7-8 vysoky raise. Iba v pripade, ze hrame uz len traja, oni maju po 1000 chipov, ja 20000 a BB je 200. Samozrejme tu som to uz pritiahol za vlasy. Ono je to myslene v tej tabulke pravdepodobne iba male navysenie a dostatocny big stack, aby som si take cosi mohol dovolit...

Inak v niektorych veciach sa zhodnem s vami, v niektorych s kriegerom a tym magazinom :)
016roy
 
Príspevky: 368
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 10 krát/39 krát
Karma: 3

hm

Odoslaťod yegon 14 Aug 2008 17:31

ta tabulka je bezcenna bez dalsich informacii, teda co to znamena big stack a co shortstack, ci vsetcia ostatni maju vacsi stack nez ja a mozem teda dostat full doubleup, co je cielom jednotlivych hier a aky je plan po flope, ako hraju superi. Tiez tam chyba akym sposobom bola ta tabulka zostavena, predpokladam podla clanku ze je to nejaka statisticka supiska ale ako z tej velkej vzorky ruk na ktorej robili vyskum autori zvolili co je v danej pozicii a situacii najlepsi move?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!