Stratégia pre hru Omaha High-Low (6. časť): Hra na flope s o

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Stratégia pre hru Omaha High-Low (6. časť): Hra na flope s o

Odoslaťod admin 30 Sep 2011 16:11

Diskusia k článku: Stratégia pre hru Omaha High-Low (6. časť): Hra na flope s ostatnými kartami z Top 10 (začiatočníci – cash game)

V tejto časti si povieme niečo bližši o hre na flope s ďalšími kartami z Top 10. Povieme si ako správne zahrať ak sa vám na flope otočí postupka, flush, alebo tri karty rovnakej hodnoty. Hra na flope s As-Ad-3h-xc

V prvom rade si treba povedať, že držíte na ruke veľmi silnú kartu.

Keď vstupujete do hry s takouto kartou, chcete vidieť na flope určite „2“. Ideálny flop na našu kartu je teda %2s%-%4d%-%5c%. To je samozrejme vysnívaný flop no mňa prax naučila, že nie je až tak dobre zaplatený. V tejto situácii by som ďaleko viac uvítal flop %Ac%-%Ah%-%2s%, alebo %Ac%-%2s%-%9h%, či úplne iný bez nízkych kariet (3-8).

Hra na výbornom flope

Od začiatku sa treba snažiť presvedčiť protihráčov, že na niečo čakáte. Zoberme si, že do flopu príde %Ah%-%2s%-%6s% a vy máte %Ad%-%Ac%-%3s%-%4h%. V tejto chvíli máte najlepšie „hi“ aj „low“. Ste síce na tom veľmi dobre, ale nie ste nepriestrelný. Hneď ako sa rozhodnete zaútočiť si musíte predstaviť, čo by mohli mať súperi, ktorí vás budú dorovnávať. Jediná karta, ktorá vás v tejto situácii môže dosť potrápiť je 3-4-5-x, lebo tá sa vám z hry nepustí a môže vás ešte poraziť. Súper nemôže tušiť že ste lepší na obe strany, a jeho „nuts low“ je nepriestrelné. Aj keď on to teraz netuší, je voči vám stále iba „štvrtinový“. V takejto situácii treba na flope...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22214
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!