Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod Komedia 23 Aug 2011 11:10

Tomáš len by ma zaujímalo dokedy budeme hrať, aby sme dotiahli tých 10% hráčskeho pola do final day keď sa začína ako som počul o 7 večer. Sám vieš aký dlhý býva bubble a hrať do 7 rána naozaj nieje výhra pre nikoho + ako poznám tieto turnaje, ľudia sa budú držať zubami-nechtami a IMO hratelnosť čo sa týka stacku/blindov bude vo finálovom dňi mizerná takže to bude treba asi nejako doladiť... :gl: ale určite sa teším na tento turnaj som zvedavý kto to uluckuje :)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod tomas.ziak 23 Aug 2011 11:43

Súhlasím, že začiatok turnaja nie je úplne optimálne nastavený. Každopádne nemusí to byť v konečnom dôsledku na škodu veci, pretože je leto, výnimočne aj pekné počasie a ľudia budú možno radi, že deň môžu stráviť podľa svojich predstáv a večer si zájdu na poker a nebudú nútení vybrať si medzi pokrom a iným programom. Uvidíme...

Čo sa týka postupového kľúča. Bez ohľadu na počet hráčov, ktorí sa zúčastnia dňa 1A a dňa 1B, average stack postupujúcich hráčov z oboch dní bude identický, a to konkrétne 150.000 (starting stack je 15.000, z 10 hráčov postupuje jeden). Keďže sa jednotlivé úvodné dni neskončia v rovnakom čase, je na rozhodnutí vedenia klubu, ktorým levelom sa bude začínať finálový deň. To znamená, že prispôsobia štruktúru tak, aby aj v priebehu celého finálového dňa bolo možné hrať kvalitný poker a pomer average stack/BB sa držal na takých hodnotách, že bude dostatok priestoru na hru.

Postupujúci hráči majú garantované ITM umiestnenie, nikto sa nemusí obávať, že mu aj po x hodinách hrania finálového dňa zostane "bublina".

Keby bol postupový kľúč nastavený na odhratie určitého počtu levelov, všetci hráči by sa snažili "len" prežiť a dobojovať to do finálového dňa s tým, že stále nemajú nič isté. V tomto prípade sa bude každý snažiť dostať do ITM (10%), čo je myslím pre každého hráča úplne automatická vec.

Je verím, že turnaj bude mať veľký úspech, keďže CCC Bratislava sa pod vedením nového manažéra Jožka Ondroviča posunulo úplne niekam inam, ako bolo predtým a dnes je to silný klub, ktorý má potenciál stať sa do roka jednotkou nielen v Bratislave, ale na celom území SR.

Nechajme sa prekvapiť...
tomas.ziak
 
Príspevky: 69
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 2 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod skJacob 23 Aug 2011 11:59

Každý hráč má možnosť hrať oba kvalifikačné dni a do finále postupuje s vyšším chipcountom.


Toto sa mi zdá trochu divné. Chápal by som tomu, keby bolo možné po vypadnutí na 1A sa znovu kúpiť do 1B ako nový hráč. Ale čo sa stane s menším stackom ak hráč postúpi z oboch dní? Chipy "zmiznú" alebo sa rozdelia medzi ostatných?

Ale teším sa na turnaj, vyzerá to dobre. Nabudúce snáď už bude aj skorší začiatok a štandardnejšia štruktúra
skJacob
 
Príspevky: 89
Založený: Jún 2011
Poďakoval/li: 4 krát/14 krát
Karma: 0

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod tomas.ziak 23 Aug 2011 12:20

skJacob napísal:
Každý hráč má možnosť hrať oba kvalifikačné dni a do finále postupuje s vyšším chipcountom.


Toto sa mi zdá trochu divné. Chápal by som tomu, keby bolo možné po vypadnutí na 1A sa znovu kúpiť do 1B ako nový hráč. Ale čo sa stane s menším stackom ak hráč postúpi z oboch dní? Chipy "zmiznú" alebo sa rozdelia medzi ostatných?

Ale teším sa na turnaj, vyzerá to dobre. Nabudúce snáď už bude aj skorší začiatok a štandardnejšia štruktúra


Turnajový formát spočíva v tom, že hráč, ktorému sa nepodarí postúpiť z dňa 1A, môže naskočiť do dňa 1B ako nový hráč.
Táto možnosť ale nie je výlučne viazaná na skutočnosť, že hráč počas dňa 1A musí vypadnúť. Každý má právo hrať oba úvodné dni (1A aj 1B).

Predstavme si situáciu, že hráč postúpi síce cez deň 1A, ale pár rúk pred koncom prehrá väčšinu stacku. Jeho šance na víťazstvo nie sú príliš vysoké, tak sa rozhodne zahrať si aj deň 1B, z ktorého sa mu podarí postúpiť s väčším stackom. Podľa pravidiel si môže do finálového dňa zobrať ale len jeden stack, takže ten menší sa jednoducho vyradí z hry. Nepredpokladám však, že takýchto hráčov bude veľa, skôr žiadny...

Keďže, ale všetci postupujúci hráči sú ITM, je otázka či za ten "zmiznutý stack" dostane vyplatené posledné ITM umiestnenie. Jeden hráč by tak fakticky obsadil dve ITM umiestnenia.
tomas.ziak
 
Príspevky: 69
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 2 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod popoBA 23 Aug 2011 18:51

a co bude na veceru?
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod tomas.ziak 23 Aug 2011 20:18

popoBA napísal:a co bude na veceru?


To neviem..ale keď trafíš vo štvrtok kvaldu, dám ti aj moju.
tomas.ziak
 
Príspevky: 69
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 2 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod popoBA 23 Aug 2011 20:59

to asi nepojde ja uz nehram poker

Za tento príspevok od popoBA poďakovali :
Adam_OxO_G
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod tomas.ziak 23 Aug 2011 21:24

popoBA napísal:to asi nepojde ja uz nehram poker

Mal by si znovuobjaviť svoje pokrové sebavedomie Popo..bez toho sa nedá hrať.
tomas.ziak
 
Príspevky: 69
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 2 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod popoBA 23 Aug 2011 21:30

burnout
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: Už tento víkend v Bratislavskom Concorde turnaj s garanciou

Odoslaťod KoPe 24 Aug 2011 05:29

popoBA napísal:to asi nepojde ja uz nehram poker


popo už presedlal na človeče nezlob sa :lol2:

Za tento príspevok od KoPe poďakovali :
Konky
Obrázok používateľa
KoPe
 
Príspevky: 289
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 3 krát/13 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!