holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod crank139 26 Feb 2013 20:55

zdar ktore nastavenia si uvadzate do tohto grafu alebo ako to pomenovat? dalej napr mne tam pisu iba same cisla ziadny popis k tomu takze mam problem zo zapamatanim si ktore islo co uvadza... ako si to mam nastavit?
Prílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (343.13 ) Zobrazená 5683 krát
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: holdem manager

Odoslaťod Stanley VII 26 Feb 2013 22:35

Nie som si podľa screen shotu istý, či máš HM1 alebo 2, vyzerá to skôr na 1, tam to nastavíš takto:

Vyber si v menu HUD Options/Player Preferences. Ukáže sa ti okno nižšie. Tam si pre každú štatistiku, pri ktorej chceš mať zobrazenú skratku zadaj do Abbreviation nejaké písmená, ktoré chceš ako skratku použiť.

holdem-manager-skratky1.png
holdem-manager-skratky1.png (49.32 ) Zobrazená 5630 krát


Potom treba ešte v karte Appearance zvoliť zobrazovanie skratiek v HUD (to je to, ako sa tie "grafy", ako si nazval zobrazovanie štatistík, volajú :) )

holdem-manager-skratky2.png
holdem-manager-skratky2.png (30.11 ) Zobrazená 5588 krát
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod crank139 27 Feb 2013 05:05

no pravez mam tu dvojku tent obrazok som uviedol iba ako priklad, ale pozriem sa nato ci to nebude fungovat odobne
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod Stanley VII 27 Feb 2013 10:20

V Holdem Managerovi 2 je HUD Options o trochu nižšie ako hlavné menu:

hod-options-holdem-manager-2.png
hod-options-holdem-manager-2.png (38.01 ) Zobrazená 5456 krát


Skratky pri všetkých štatistikách si nastavíš v Stat Appearance pri položke Abbreviation

holdem-manager-2-skratky--1.png
holdem-manager-2-skratky--1.png (62.64 ) Zobrazená 5545 krát


Zobrazovanie skratiek potom nastavíš v Config Properties zaškrtnutím Show Abbreviations
Prílohy
holdem-manager-2-skratky-2.png
holdem-manager-2-skratky-2.png (74.06 ) Zobrazená 5457 krát
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod crank139 27 Feb 2013 16:32

ok super ide to,inak ktore stych huds si zapinate? ktore by mi mali pre zaciatok byt uzitocne?
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod buschle 27 Feb 2013 17:51

crank139 napísal:ok super ide to,inak ktore stych huds si zapinate? ktore by mi mali pre zaciatok byt uzitocne?


moje
VPIP, PFR, AF, WTS, hands
steal, 3bet, fold to 3bet, 4bet, squeeze
3bet CO, 3bet BTN, 3bet SB, 3bet BB,
flop cb, turn cb , fold to flop cb, checkraise flop, donk flop
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod VNPK 27 Feb 2013 21:18

Ze zacatku se snaz pouzivat co nejmin statu. Ja mam pro ZOOM 6max tady toto. S tim, ze co potrebuju navic si rozkliknu v hudu.

Jmeno / Pocet hand / Steal / Fold to steal
VPIP / PFR / 3bet / Fold to 3B / AF (postflop agrese v procentech)

No a pouzivam barevny range na jednotlivy staty - Modry pro Regular staty, cerveny pro nity, zluty pro LAG ...
Obrázok používateľa
VNPK
 
Príspevky: 158
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 1 krát/20 krát
Karma: 3

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod crank139 28 Feb 2013 17:19

dik za rady, inac co znamena skratka TOT steal a CO steal a RFI? tie skratky som hladal ale nejako mi stym google nepomohol
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod Stanley VII 01 Mar 2013 01:22

Veľa štatistík z HM2 je vysvetlených tu: http://www.pokerportal.info/poker-skola/i ... m-managera

Ako ti už odporúčali ostatní, kým sa s HM iba učíš robiť, menej je viac a miesto používania milióna čísiel, ktoré nebudeš vedieť pochopiť je lepšie začať s čo najmenším počtom základných štatistík a ďalšie pridávať až neskôr, keď budeš tým prvým dobre rozumieť.

Steal (kradnutie blindov) udáva, ako často hráč navýši na CO, BTN alebo SB, ak zatiaľ pred ním nikto nenavýšil.

Ak je pred názvom štatistiky v HM ďalšia skratka, často reprezentuje pozíciu. Skratka TOT znamená Total, teda spoločná štatistika zo vš. pozícií (v tomto prípade CO+BTN+SB).

TOT Steal je teda kradnutie blindov celkovo zo všetkých pozícií (CO+BTN+SB), CO Steal je kradnutie blindov z pozície CO.

Na 6-maxe sú pozície v HM označené takto:

SB - small blind
BB - big blind
EP - na 6-maxe je early position iba UTG, teda under the gun (prvý na akcii pred flopom)
MP - middle position
CO - cut off (hráč pred buttonom)
BTN - button alebo tiež označovaný ako dealer, posledný hráč v kole


RFI je skratka od Raised First In (navýšil prvý v hre). To znamená % hier, v ktorých hráč navýšil, ak pred ním zatiaľ všetci iba zahodili.

Na rozdiel od PFR (preflop raise) štatistika RFI neobsahuje prípady, keď hráč 3-betol (vtedy už raisol niekto pred ním a tak nieje prvým hráčom, ktorý raisol) a prípady, keď pred hráčom už niekto limpol.

Obsahuje len a iba prípady, keď pred ním všetci zatiaľ zahodili a on navýšil ako prvý.

Pozor, nieje číslo ako číslo

Pri štatistikách si treba dávať pozor, aby človek čísla chápal správne. Nie každé % je z rovnakej skupiny hier... Holdem Manager totiž počíta štatistiku len z prípadov, kedy táto situácia mohla nastať. Preto sa môže stať, že napr. RFI je vyššia než PFR, napriek tomu, že PFR obsahuje navýšenia z väčšieho počtu hier (aj z hier, kde pred hráčom už niekto limpol alebo navýšil). Vyššia RFI než PFR je však celkom logická.

Ako je to možné?

Je to logické, lebo PFR posudzuje situáciu, ktorá je možná v podstate skoro vždy. Vždy môžeš pred flopom navýšiť (ak zrovna nešiel niekto all-in a môžeš ho iba dorovnať). To znamená, že PFR zobrazuje % z takmer všetkých hier pred flopom. RFI zobrazuje % len z niekoľkých "málo" hier pred flopom, v ktorých bola splnená podmienka, že môžeš raisnúť ako prvý, keďže pred tebou všetci zahodili. Nieje to % všetkých tvojich odohraných hier!

Príklad štatistiky PFR a RFI po 2 odohraných rukách:


1.: hráč na UTG limpol a ty na MP zahodíš
2.: hráč na UTG zahodil a ty na MP raisneš

Výpočet PFR
Mohol si navýšiť 2-krát, navýšil si raz => 1/2 = 50%
Výpočet RFI
Prvá ruka sa nezohľadňuje, niekto už pred tebou limpol/raisol. Túto ruku ignorujeme, ako by si ju ani nehral.
Príležitosť vsadiť ako prvý máš až v druhej ruke a to si aj urobil, takže si vsadil ako prvý v 1 z 1 možného prípadu => tvoja RFI je 100%

Máš teda RFI vyššiu než PFR :)


Snáď som ti pomohol sa v tom trochu viac zorientovať a nepomýlil som ťa ešte viac :D
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: holdem manager - zobrazenie skratiek v HUD

Odoslaťod crank139 02 Mar 2013 03:16

jasne ze mi to pomohlo moc dik, inac vsetky tie udaje ktore tam su su udavane v percentach? ak nnie ako to mam rozlisit?
a ak tu mate niekto hm2 neviete kde tam nastavit nieco ako flop TOT re-reise - fold?
crank139
 
Príspevky: 116
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 31 krát/7 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!