Kuriozita

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Kuriozita

Odoslaťod Komedia 22 Aug 2011 13:59

3betnem light..dostanem 4bet a myslím si že Heinzelmann ligh 4betuje tak ho testnem 5betom. nebudem mu OOP callovať jeho 4bet s JJ. deep ho 5betol 30% stacku prečo by nemohol foldnut na 6bet shove ? na tak velký pot ti proti JJ dojte tolko zlých flopov a ešte k tomu si OOP že radšej raisujem alebo foldujem.
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Kuriozita

Odoslaťod Komedia 22 Aug 2011 14:13

Ako deep to zahral paradne a presne (aspon u mna) to vyzeralo že ho testuje a nemá AA,KK (betsizing bol sice standard ale velmi sa mi lubil) Len sa mi nelubi tvoja myslienka - NIKDY nebude 5bet/foldovať...ty 5betuješ iba for value ?
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 22 Aug 2011 14:14

prečo by nemohol foldnut na 6bet shove ?


No pretože tým páliš peniaze. To je snáď tá najhoršia možná play ever, pretože nevybluffuješ nič lepšie a z ničoho, doslova z ničoho horšieho nikdy nezískaš value, pretože ti to buď foldne alebo shovne a ty zahodíš. Ty tu svojou play proti každej jednej existujúcej ruke od 23o po AA prichádzaš o chipy.

To čo si napísal de facto znamená "5-betnem JJ, aby zložil deviatky/AJ, lebo neviem, ako by som hral OOP na KQ3 flope a točiť tiež nechcem."
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 22 Aug 2011 14:16

NIKDY nebude 5bet/foldovať...ty 5betuješ iba for value ?


Pozor, vytrhol si najdôležitejšiu časť tej vety. Ja som nenapísal, že Deeb nikdy nebude 5bet/foldovať, ale že nikdy nebude 5bet/foldovať AQ, AK, JJ alebo QQ. Prečo nie som ti napísal v predchádzajúcom príspevku.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod Chlpo1989 22 Aug 2011 14:19

Mne sa paci slovo "testuje". To co znamena?

Za tento príspevok od Chlpo1989 poďakovali :
tucniak
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Kuriozita

Odoslaťod Komedia 22 Aug 2011 14:27

Ak som presvedčený že hráč repuje svojim 4betom week,semi week handu ale ZAROVEN nemám sam dostatocne silnu handu koli pomeru stack/pot/pozicia tak ho 5betnem. ak ma shipne a je mam pohodlný stack na hranie foldujem moje handy (JJ a AQ atd, mozno aj QQ ale->) QQ,AQs a AKos sa hrajú lepsie postflop ako JJ a preto by som ja osobne s takouto handou ten 4bet dorovnal a nie 5betoval. a osobne si tiez myslím že Deep by 5betol bluff alebo monster, zatial co s QQ, AKos,AQs sa dá callnuť a určite sa to bude lepsie hrat ako JJ...IMO
Naposledy upravil Komedia dňa 22 Aug 2011 14:34, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Kuriozita

Odoslaťod Komedia 22 Aug 2011 14:29

Chlpo1989 napísal:Mne sa paci slovo "testuje". To co znamena?


Ak mám chipy, čas, priestor na hru a všetky okolnosti k tomu naklonené tak možem levelovať, robit agresivny move a pritom nevypadnut z turnaja, aby si zomna nerobil nikto šaška a bude ma 3-4-5betovať a ja poslušne zahadzovať
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Kuriozita

Odoslaťod popoBA 22 Aug 2011 14:30



lol presne toto sa mi stalo vcera live.uplne to iste ked som si utg otvoril esa a dostal plnu zo SB s A6. tiez obv 2 6 na board :lol2: zmohol som sa iba na nh sir :bad:
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: Kuriozita

Odoslaťod Komedia 22 Aug 2011 14:32

popoBA napísal:


lol presne toto sa mi stalo vcera live.uplne to iste ked som si utg otvoril esa a dostal plnu zo SB s A6. tiez obv 2 6 na board :lol2: zmohol som sa iba na nh sir :bad:


Nedal ti to sako nahodou Miro ? (neviem či ho poznaš tak ten čo tam robil največší hluk)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 22 Aug 2011 14:33

ak ma shipne a je mam pohodlný stack na hranie foldujem moje handy prevratene na bluff.


V podstate si napísal to isté, čo predtým.

Ty tu AQ/AK/JJ/QQ nikdy v bluff otočiť nemôžeš. A tým nemôžeš nemám namysli, že je to zlé, ale to nie je teoreticky ani prakticky uskutočniteľné, pretože ty nič lepšie skrátka nevybluffuješ (ak nerátame za lepšie veci ako 33 vs AQ). Zahodia ti iba horšie. A z horších ho vyfoldovať predsa nechceš.

Ak som presvedčený že hráč repuje svojim 4betom week,semi week handu ale ZAROVEN nemám sam dostatocne silnu handu koli pomeru stack/pot/pozicia tak ho 5betnem


Čo to je za logiku? "Viem, že má vo svojej range kopec horších vecí než ja, tak 5betnem, aby ich zahodil" ?
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!