Kuriozita

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Kuriozita

Odoslaťod slemo69 10 Okt 2011 13:17

Dneska som tu ruletu testoval, stavka 0,1 E - 100 pokusov, zisk 5,4 E. Raz mi padla aj nula, a tusim mi vtedy vratili vklad, nie som si isty, lebo som nesledoval priebezne konto. Vsetky spiny som si zapisoval do textaku, spravim tak aj nabuduce, ked bude vacsia vzorka.

Za tento príspevok od slemo69 poďakovali :
TomMolivan
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Kuriozita

Odoslaťod w4444x 10 Okt 2011 13:46

TomMolivan napísal:
slemo69 napísal:mas odskusane ?


Tam netreba nič skúšať, ty poznáš prakticky všetky kľúčové premenné na to, aby si dokázal určiť ziskovosť alebo stratovosť danej stávky. Je síce pravdou, že narozdiel od napr. tej rulety ju nikdy nie si schopný vyjadriť konkrétnym číslom, pretože nikdy nepoznáš presnú pravdepodobnosť toho, že sa daná vec stane (koľko % času vyhrá Boston nad Detroitom etc.), ale kedže stávkové kancelárie fungujú a zarábajú na tom, že ponúkaný kurz určený bookmakerami nezodpovedá tejto pravdepodobnosti, a to v prospech stávkovej, tak žiadna tvoja stávka nie je nikdy zisková (resp. môže byť, ale iba vtedy, že si tú pravdepodobnosť schopný určiť lepšie, než tí bookmakeri, ktorí sú v tom niekoľkoroční experti, čo je ale extrémne náročné)

Čiže bezohľadu na to, aký systém/systémy s akou výškou a kombináciou stávok používaš, vždy len kombinuješ jednu -EV stávku s inou/inými.


Ak by ale neexistoval horny cap na stavku a teoreticky by si mal neobmedzeny bankroll, a robil by si podla martinangle (ci tak nejak sa tento system vola tusim) chces povedat ze by ta stavka stale bola ev- :) ?
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: Kuriozita

Odoslaťod slemo69 10 Okt 2011 13:53

Prave to prave testujem, kedze som zvolil najmensi mozny vklad, 0,1 E, nemal by som byt limitovany maximalnou stavkou ani bankrolom, samozrejme ak sa nestane, ze prehram minimalne 15 x po sebe, co sa samozrejme stat moze. Otazka je, kolko zarobite, kym sa vam to nestane. Idem prerata, ci mi za tu nulu vratili vklad, ak ano, tak potom je to totally EV+ :D
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 10 Okt 2011 14:01

w4444x napísal:
TomMolivan napísal:
slemo69 napísal:mas odskusane ?


Tam netreba nič skúšať, ty poznáš prakticky všetky kľúčové premenné na to, aby si dokázal určiť ziskovosť alebo stratovosť danej stávky. Je síce pravdou, že narozdiel od napr. tej rulety ju nikdy nie si schopný vyjadriť konkrétnym číslom, pretože nikdy nepoznáš presnú pravdepodobnosť toho, že sa daná vec stane (koľko % času vyhrá Boston nad Detroitom etc.), ale kedže stávkové kancelárie fungujú a zarábajú na tom, že ponúkaný kurz určený bookmakerami nezodpovedá tejto pravdepodobnosti, a to v prospech stávkovej, tak žiadna tvoja stávka nie je nikdy zisková (resp. môže byť, ale iba vtedy, že si tú pravdepodobnosť schopný určiť lepšie, než tí bookmakeri, ktorí sú v tom niekoľkoroční experti, čo je ale extrémne náročné)

Čiže bezohľadu na to, aký systém/systémy s akou výškou a kombináciou stávok používaš, vždy len kombinuješ jednu -EV stávku s inou/inými.


Ak by ale neexistoval horny cap na stavku a teoreticky by si mal neobmedzeny bankroll, a robil by si podla martinangle (ci tak nejak sa tento system vola tusim) chces povedat ze by ta stavka stale bola ev- :) ?


No neviem, čo presne chceš počuť, pretože keby si mal neodzmedzený bankroll a teda nekonečno €, tak aj keby bola nevýherná šnúra nekonečne dlhá, tak si vždy budeš môcť dovoliť ďalšiu stávku. Donekonečna.

Pokiaľ nahradíme pojem neobmedzený bankroll pojmom extrémne veľký bankroll tak samozrejme, stávka je stále rovnako -EV - veľkosť tvojho rolu nemá žiadny vplyv na EV danej stávky. Pokiaľ urobíš v $100 turnaji -EV move, tak je rovnako -EV bezohľadu na to, či máš v cashieri $3 alebo $17,000,000.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod pLAYERsvk 10 Okt 2011 14:02

najhorsie dopadnu gamblari ktori maju na to "system" :wall:
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: Kuriozita

Odoslaťod TomMolivan 10 Okt 2011 14:05

slemo69 napísal:Prave to prave testujem, kedze som zvolil najmensi mozny vklad, 0,1 E, nemal by som byt limitovany maximalnou stavkou ani bankrolom, samozrejme ak sa nestane, ze prehram minimalne 15 x po sebe, co sa samozrejme stat moze. Otazka je, kolko zarobite, kym sa vam to nestane. Idem prerata, ci mi za tu nulu vratili vklad, ak ano, tak potom je to totally EV+ :D


Nie som si 100% istý, ale myslím, že ak by ti za nulu vždy vrátili vklad, tak je každý systém presne breakeven.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Kuriozita

Odoslaťod tucniak 10 Okt 2011 14:13

"'Nejjednodušší a nejefektivnější je sázet na barvu. Máte šanci na výhru 1:1! ''

typek je rodeny matfyz genius:)

a slemo, 15x po sebe ti nemoze padnut nespravna farba? :)

dalsia otazka je preco mam striedat cervenu a ciernu ked obe padnu za milion pokusov limitne rovnaky pocet pokusov :D

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
TomMolivan
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Kuriozita

Odoslaťod palo1973 10 Okt 2011 14:14

ja si neviem predstavit preco by za nulu mali na rulete vracat vklad?
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Kuriozita

Odoslaťod slemo69 10 Okt 2011 14:18

Ja tiez neviem preco, len ked mi padla nula, povedalo mi to congratulation, ako keby som neprehral. Vo vypoctoch mam niekde chybu, asi som nedodrzal presne system a niekde som vsadil menej ako som mal. Farby nemusis striedat, to je jasne, a rovnaka farba moze padnut aj 100 krat po sebe, otazne je kedy sa tak stane a kolko zarobis, kym sa tak stane. Budem to testovat a uvidime, ako to funguje realne.
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Kuriozita

Odoslaťod tucniak 10 Okt 2011 14:23

normalne rozdelenie myslim , nemas co testovat velmi :)
dalej neviem co chces testovat, kedze pravdepodobnost, ze padne tvoja farba je na rulete mensia ako 50% (kvoli nule), tak z kazdej vlozenej stavky (napr euro), stracas kazdym jednym hodom tych par centov(nikdy sa nedostanes ani na EV 0 spin). A je uplne jedno, co v tom momente padne, stracas, EV- ..sounds like poker, huh? :D

slemo69 napísal: Farby nemusis striedat, to je jasne, a rovnaka farba moze padnut aj 100 krat po sebe, otazne je kedy sa tak stane a kolko zarobis, kym sa tak stane.


tak to je prave cisto o variancii a o tom ktore hodnoty pravdepodobnostneho rozdelenia prave dostavas spat. Faktom ale zostava, ze akokolvek pojdes hore alebo dole, pri zvacsovani sa vzorky sa budu odchylky (pocet spinov v neprospech tej/ktorej farby) znizovat.

Inymi slovami stale prehravas, a bud prehras rychlo, alebo ti to moze aj trvat, ale teoreticky vzdy prehras..a cestou napises podobnu stranku :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!