Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod michael163 28 Júl 2013 08:55

Zdravím,
potreboval by som poradiť v nasledovnej problémovej záležitosti lebo som už bezradný.
Predával som svoje staré hodinky cez bazos.sk, na čo sa mi ozval nejaký človek zo Severného Írska, že by ich chcel kúpiť. Dohodli sme sa na zaslaní peňazí prostredníctvom jeho banky (Ulster Bank) ako escrowa - aktivovanie peňazí(600€) na môj účet proti tracking number zásielky.
Keď som zásielku odoslal sa ale začali vynárať ďalšie dodatočné požiadavky banky. Ďalej odo mňa chceli scan shipment receiptu, ok poslal som im ho hneď. V každom maily bolo napísané, že po splnení podmienky mi budú peniaze aktivované do 48 hodín, ale ani v jednom prípade sa tak nestalo, banka prišla len s ďalšou podmienkou. No a ako posledná podmienka mi prišiel nasledujúci mail a na moju otázku, že čo to má znamenať(atď) mi prišiel mail číslo dva:
1.mail
http://img593.imageshack.us/img593/3663/3fj4.png

http://imageshack.us/photo/my-images/202/97j6.png/
(dúfam že je to čitateľné)
(v skratke, musím im poslať International Transfer Agency Fee 400€)

2.mail
http://img211.imageshack.us/img211/2784/2yw.png

http://imageshack.us/photo/my-images/593/p7c3.png/

V celej záležitosti mam veľký zmätok a mám pocit, že tomu celému zrejme nerozumiem, ale každopádne mi to príde celé nanajvýš divné a neseriózne od takejto bankovej inštitúcie, že robí takéto neférové kroky.

Situácia je momentálne taká, že keď som požiadal o zrušenie transakcie, povedali mi, že to už neni možné a že jediný možný spôsob je zaplatiť hento fee. Takisto kupujúci sa riadi presne tým, či povie banka a nepristúpi na žiadnu inú možnosť. Hodinky som mu poslal už minulý týždeň vo štvrtok a už mu dorazili...

Za každú cennu radu budem nesmierne vďačný.
Prílohy
escrow2.png
escrow2.png (411.14 ) Zobrazená 4826 krát
Naposledy upravil michael163 dňa 28 Júl 2013 11:14, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod tucniak 28 Júl 2013 10:39

nie je to nejaky scam/ phising mail?
preco je zo severneho irska a ma banku v holandsku?

moc citatelne to nie je btw

takisto tie maily vypadaju tak vselijako vizualne a nie ako maily z modernej banky today..?

Spoiler:
podla mna si to mal predat cez ebay a paypal


pomoct ti neviem ale nerozumiem niektorym okolnostiam no.. :(
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod janko 28 Júl 2013 11:23

prachy neuvidiš , naletel si na ojeb
janko
 
Príspevky: 137
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 0

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod michael163 28 Júl 2013 11:28

tucniak napísal:nie je to nejaky scam/ phising mail?
preco je zo severneho irska a ma banku v holandsku?

moc citatelne to nie je btw

takisto tie maily vypadaju tak vselijako vizualne a nie ako maily z modernej banky today..?

Spoiler:
podla mna si to mal predat cez ebay a paypal


pomoct ti neviem ale nerozumiem niektorym okolnostiam no.. :(


uploadol som to este raz do priloh, myslim ze je to citatelnejsie.

Tie bank info patria bankovemu uctu "International transfer Agency Department", cez ktoru ma prebehnut ten money slip. To ze je z Holandska mi tiez pride divne ale tak da sa to pochopit kedze je to nejaky dalsi subjekt v tychto transakciach...

Navyse, ja som do tej banky aj volal a cely telefonat bol taky zvlastnejsi, rozumel som asi kazde druhe slovo kedze im to tam dost sustalo ale v skratke mi typek povedal piatimi rôznymi spôsobmi ze im mam poslat 400€ lebo inak nic nedostanem a ze zrusit sa to neda.

Pride mi divny aj ta kompenzacia 100€? Preco by banka niekedy niekomu chcela kompenzovat takuto sumu za v podstate nic?..

Ulster bank ma aj vlastny web a vyzera to na serioznu bankovu instituciu v Severnom Irsku.

Je podla vas mozne podat trestne oznamenie v tomto pripade? Chcem to urcite nejako vyriesit
(na bazosi mi ten typek ponukol viac ako za kolko tie hodinky idu na ebay takze som nevahal)
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod tucniak 28 Júl 2013 12:04

[url][/url]
janko napísal:prachy neuvidiš , naletel si na ojeb


michael163 napísal:(na bazosi mi ten typek ponukol viac ako za kolko tie hodinky idu na ebay takze som nevahal)


ehm
dufat ze nieco predas lahko za viac ako je lahko overitelna trhova cena je tazky optimizmus
navyse ebay a paypal refund su aspon ake take garancie, hoci ebay sa tiez pokaslal a kontaktovat ich je umenie uz

dalsia vec: typek zo severneho irska/ holandska si pozera bazos.sk? Nasledne ti on nadiktuje overeny sposob prevodu penazi a ty to das bez overenia.
zavolaj do ulster bank tej normalnej z googlu a skus to vykomunikovat (ci vobec o tom vedia), tie maily vypadaju vizualne inak ako stranka banky...
.
hlavne neposielaj dalsich 400e...
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod TomMolivan 28 Júl 2013 15:22

Pavol Hammel - Scammalásky
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod 1886er 28 Júl 2013 16:18

michael hodil som do googlu tel. číslo z toho screenshotu. toto bol prvý odkaz

týpek to pomenoval Nigerian Mega Bullshit
http://elborracho.org/nigerianlooser3.htm

je tam presne to isté číslo ako kontakt +447011130212, a tam je to zrazu pre NatWest bank. takže si takmer určite naletel na podvod
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod Stanley VII 28 Júl 2013 16:38

Hlavne je zjavná blbosť, ak od teba žiadajú, aby si im poslal 400e, nech ti pošlú tvojich 600 ak niečo, ktoré už majú. Normálna banka by si ten nehorázny poplatok strhla sama, ak by ho strhnúť chcela. Znie to ako úplnú blbosť. Máme tvojich 600e, ale aby sme ti ich mohli poslať, musíš nám najprv poslať 400e.

Už len toto jasne píše výkričníky....
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod michael163 28 Júl 2013 21:48

Ďakujem všetkým za reakcie, teraz mi je už 100%-ne jasné že je to scam a že som retardovaný, aj keď našťastie iba na 50% pretože už keď chcel chlapec odo mňa 400€ tak mi zasvietilo. Navyše tam bolo ešte dosť veľa iných vecí, ktoré mi nehrali, ako napr. prečo by mi banka posielala 100€ ako kompenzáciu. Banka by nikdy nikoho nepreplatila ani o halier navyše ak by nemusela, alebo potom v druhom maile je napísané, že som z ČR a pritom hneď pod tým mám bankové údaje zo SR(na moju výzvu, že to majú zle ani nereagovali a aj v druhom maile je tuším tiež uvedená ČR, netuším ako na to prišiel) A ďalej ako vraví Stanley... Navyše som na to číslo aj dva krát volal a chvíľu som si aj myslel, že to môže byť Írsky prízvuk(10-minút mi vysvetľoval - no money, no money... a keď som mu povedal, že podám na neho žalobu za blackmailing tak mi to zložil) lebo bol celkom zvláštny, ale teraz mi ten prízvuk už skôr príde ako prízvuk členov Al-Khaidy.
Jednoducho som idiotsky naletel, ponúkol hneď požadovanú sumu, hneď mi došiel mail z banky, že bolo otvorené niečo ako dokumentárne inkaso a navyše som tam vtedy aj prvý krát volal a pán ma uistil že je všetko v poriadku... no jednoducho aj napriek pár pochybnostiam som mu na základe istoty, ktorú som mal v banke uveril a hneď hodinky shipol:(

Teraz však ale časť číslo dva, taktiež by som bol veľmi rád keby mi niekto poradil, čo teraz keď už toto všetko viem:
1) Mám nejaké meno a bankové údaje, kam som mal tých 400€ poslať (priložený mail, Holandsko)
2) Z hlavičky mailov od banky som zistil toto: Return-Path: <ribeirogaspar6@gmail.com>, čo si myslím, že znamená niečo ako, že maily v mene banky boli v skutočnosti posielané z tohto mailu a nejako sa to možno snažil maskovať, každopádne aj podľa googlenia tohto mailu som našiel zopár ďalších scamov, ktoré dali ľudia na rôzne fóra. Resp to môže znamenať, že moje odpovede šli na tento mail. Idem sa pokúsiť tieto veci ďalej rozobrať a skúsiť sa dopátrať k niečomu ďalšiemu užitočnému.

Zvyšujú podľa Vás tieto info moje šance na úspech napr pri podávaní trestného oznámenia, prípadne pri ďalšom vyjednávaní so scammerom? Ak bola adresa, na ktorú som hodinky shipol falošná, neexistujúca (na google maps napr neexistuje) je šanca, že sa mi hodinky nejako podarí získať späť? Ak je adresa pravá, tak potom viď otázka číslo jedna.

Myslím, že mám celkom dosť info o tomto bastardovi (aj keby boli niektoré falošné ale predsa) na to, aby sa mi s tým podarilo niečo spraviť, len neviem kam sa obrátiť. Za každú radu budem opäť veľmi vďačný
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: Prosba o radu - Predaj hodiniek - Escrow problem

Odoslaťod michael163 28 Júl 2013 22:25

Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!