NL 10 6max, 3way flop overpair vs. donkcall/overshove

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

NL 10 6max, 3way flop overpair vs. donkcall/overshove

Odoslaťod Brejcinho 18 Sep 2013 19:19

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 5 players

SB: $10.00
BB: $11.60
UTG: $8.22
Hero (CO): $22.52
BTN: $11.95

Na BB dobry reg, za 170 hands mal stats 26/21, 3bet 9,1...mam aj stat TOT c/r a to mal 0...a bol platinum star VIP, takze aj podla toho som usudzoval, ze to nebude slaby hrac, mozno mal downswing na vyssom limite, tak si chcel zahrat nieco nizsie...

Na SB tiez celkom solid hrac ( 27/16 ), avsak vela donkoval, flop donkbet mal 67% za 64 hands...


Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with 7 :spade: 7 :club:
1 fold, Hero raises to $0.30, 1 fold, SB calls $0.25, BB calls $0.20


Flop: ($0.90) 5 :club: 3 :spade: 3 :club: (3 players)
SB bets $0.57, BB calls $0.57, Hero raises to $2.30, SB folds, BB raises to $11.30 all in, Hero folds

Kedze SB tak vela donkoval, mohol mat uplne hocico A-high, gutshot, alebo proste 2 random overcards, vynimocne mal 3, ale to fakt len vynimocne. BB moze floatovat A-high, flush draw, OESD, slowplayovat nejaku 3 atd...

Kedze mi ten donkbet a call skoro nic nepovedali a casto mam najlepsiu hand rozhodol som sa raisovat - taky kvazi semibluff asi, lebo moc value od slabsej handy nedostanem, mozno tak od 44,66 a vynimocne AK ale asi skor nie...

Chcel som vyhrat ten pot prave tu a teraz...

SB fold a BB shove...

line call/3bet shove je dost nezvycajna a neviem moc povedat co nou reprezentuje.

Myslim ze overpair vacsi ako moje 77 nema skoro nikdy...

Moze tak zahrat combodraw typu 2:club: 4:club: , A:club: 4:club: a tak podobne...Proti comu mam 50:50...

Alebo moze mat trips ale ta line je velmi zaujimava ak tak zahral napr. A3, 34, 32 a pod...

Obcas takto zahra 55,53,33 ale to je tiez dost nezvycajne...

Nejak mam coraz silnejsi pocit, ze som mohol callovat... :D

Ako mozte vidiet som dost zmateny z tejto hry tak by som Vas poprosil o nazor...

Dakujem
Obrázok používateľa
Brejcinho
 
Príspevky: 704
Založený: Jún 2013
Poďakoval/li: 66 krát/41 krát
Karma: 5

Re: NL 10 6max, 3way flop overpair vs. donkcall/overshove

Odoslaťod AnyFace 18 Sep 2013 22:30

tak v prvom rade máš na oboch villainov tak malú vzorku, že usudzovať z nej nejaké pevné závery nie je príliš dobrý nápad.

k SB: donkbet 67% jej samozrejme dosť, no netreba zabúdať, že je to na vzorke 64 hands, čiže donkol asi dvakrát z troch možností a ktovie, či nedonkoval for value proti nejakej rybe alebo ktoviečo. skrátka proti obom by som hral default play, lebo z týchto informácii sa specific read imho vytvoriť nedá.

tvoj raise na flope mi dáva presne nula zmyslu. píšeš, že to bol "taký kvázi semibluff". semibluff to v žiadnom prípade byť nemhol keďže semibluff je definovaný ako bet/raise v situácii, v ktorej síce nemáš showdown value, ale máš aspoň nejakých 8+ outov k získaniu showdown value na neskorších streetoch. takže si tvoj raise môžem interpretovať len ako bluff alebo ako valueraise — avšak bluff to byť nemohol, lebo 77 má na hentom boarde nenulovú showdown value a valueraise to taktiež byť nemohol, lebo zas bohviejaká showdown value to nie je.

na flope by som to zrejme callol, ale fold je asi lepšia možnosť. jednak preto, že na neskorších streets tam s vysokou pravdepodobnosťou príde overcard alebo sa completne flush a budeš musieť aj tak foldnúť a dvak, stojíš proti dvom súperom, z toho jeden donkbetol do 3-way potu a druhý to callol, čiže aspoň jeden má nejakú showdown value a vôbec by som nebol prekvapený, ak by jeden z nich mal jedno z 24 komb 88-JJ (2-bet blind flat range je velmi midpair heavy).

celkovo by som v tomto spote mal bluffovaciu frekvenciu blízku nule, lebo je to na NL10 proti dvom villainom, kde sú súperi strašné calling station a fold equity je všeobecne dosť malá. v 3-way wet boarde o to menšia.

čo sa týka range BB po jeho shove, tak skoro určite sušil 55 alebo 33 alebo možno A3 (43 ani 53 ani 64 v range mať nemohol, takéto veci sa na blindoch predsa necallujú). občas tam má nejakú FD, ale tých na BB nemôže mať až tak vela (možno nejakých 5-10 komb Axs alebo Kxs rúk). jeho shove si interpretujem tak, že tvoja range v tomto spote vyzerala dosť na JJ+ a chcel dostať tvoje chipy do potu skôr, než by prišla na turn/river nejaká karta, ktorá by ťa mohla naplašiť.

ak by som to zhrnul, tak: v line, ktorá sa hrala, je to easy snap fold a najviac +ev line by bol zrejme fold hneď na flope. takto si BBovi zbytočne daroval 23 BB (v prípade, že by niekto našiel dobré opodstatnenie callu, tak len 17 BB).
AnyFace
 
Príspevky: 37
Založený: Máj 2012
Poďakoval/li: 8 krát/9 krát
Karma: 1


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!