[CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

[CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod haman 22 Jún 2013 14:07

nedari sa mi, snazim sa hrat ultra zodpovedne, a pride takyto spot:

Prima, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

CO: $26.95 (134.8 bb) VPIP: 20, PFR: 14, 3B: 4, AF: 3,1, fold to 3bet 42%: Hands: 7941 - postflop playing winning reg
Hero (BTN): $21.42 (107.1 bb)
SB: $20 (100 bb)
BB: $10.54 (52.7 bb) VPIP: 69, PFR: 31, 3B: 17, AF: 4,7, Hands: 32 - LAG short
UTG: $25.56 (127.8 bb) - VPIP: 18, PFR: 14, 3B: 5, Hands: 1996, fold to 3bet 78% (na utg - 100% - 5/5)
MP: $25.23 (126.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with KObrázok KObrázok
UTG raises to $0.60, MP folds, CO calls $0.60, Hero raises to $2, SB folds, BB calls $1.80, UTG folds, CO calls $1.40

Flop: ($6.70) 2Obrázok 5Obrázok 2Obrázok (3 players)
BB bets $8.54 and is all-in, CO calls $8.54

1) Co tu moze flatnut CO?

2) Hero ?
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod matiapag 22 Jún 2013 14:35

U mna je to shove. Rybu bijeme (teda aspon jej range) solidne, ten reg ma podla mna 22, 55, 99+ a voci tej range sme favorit 2:1, pricom ak by bol schopny zahodit aj 99 a TT, aj tak je to profitable. Tiez stoji za zmienku, ze som tomu regovi dal do range aj AA/KK, ktore ked odoberieme tak ho crushujeme nenormalne (myslis, ze ich tam ma?).. Podla mna to zavisi na tvojom reade, mate slusnu HH a predpokladam, ze mozno aj nejaku vzajomnu dinamiku ci dokonca konkretne tells nanho mas :)

Neverim, ze by tu reg pokracoval ani keby mal A:spade: Q:spade:, ma za sebou teba, celi overbetu, je to squeeznuty pot, mozno tak 50% casu bude s takou rukou pokracovat.

A este som chcel, ze je to u mna urcite shove>>call, pretoze na turne mozes stratit akciu (pride vysoka karta, skompletuje sa FD) a ked to aj shovenes tak ma reg uzasne odds aj na call s desiatkami (aj ked tvoja range je tam mega silna, ale on bude callovat naozaj malo).

Za tento príspevok od matiapag poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod Zeltzn 22 Jún 2013 14:45

Regova range je pocket pair heavy, no po calle vs overbet na 522tt 3WAY tam má imho tak TT+ ak nie je úplný dumbass.
1) pocketpairs,AQs a to je všetko imho. možno AK, ak vieš, že ho ne3betuje vs UTG a následne ne4betuje vs squeeze
2) Hero is happy and takes 250+bb pot :Yahoo!: EDIT: call je fajn, ak raisneš, tak sa imho oberáš o šancu získať aspoň 1 street of value na later streets z jeho pairs
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod haman 22 Jún 2013 18:08

Zeltzn napísal:1) pocketpairs,AQs a to je všetko imho. možno AK, ak vieš, že ho ne3betuje vs UTG a následne ne4betuje vs squeeze

len dodam, ze som sa pytal, co flatne postflop na ten donkshove, nie preflop.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod Zeltzn 22 Jún 2013 19:53

TT+ imho
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod sudden 23 Jún 2013 03:07

Nerozumiem co sa ti na tom spote nepaci :) ved to je super spot, pride ti safe flop, dostanes donkshove od ryby a overcall od hraca co ti tam zainvestoval polku stacku.

Odpoved na otazku: 88-JJ + tych 4-5 comb, ktore ta porazaju. Vzhladom na preflop akciu nikdy nema AA. Moze mat aj AQ/AJ/AT FDs aj ked skor cakam, ze tie by overshipol. KK crushuje tu jeho callovaciu range a happy by som mu to shipol na flope.

Btw. je pre mna dost tazke si predstavit, ze niekto kto hra 20/14/4 ft3b 40 na vacsej vzorke bude winning reg, mne to pripada skor ako nitty regfish.
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod matiapag 23 Jún 2013 09:43

sudden napísal:Vzhladom na preflop akciu nikdy nema AA.


No toto je fakt a je to pre mna nazaujimavejsia cast toho handu :) Totiz na UTG mame este vacsieho nita a ak teda tento pan na MP je naozaj nejaky, povedzme, podpriemerny regular, tak by toho cloveka na UTG ani s tymi esami nemusel 3betovat (jeho fold to 3bet na UTG tomu aj naznacuje, mozno by bolo dobre si vsimnut este pred flopom jeho cbet % a ak je nejake rozumne, tak ten regular na MP naozaj nema dovod ho tam 3betovat ani s tymi esami, najma, ak na blindoch sedi taka fishka aka tam sedela v tejto ruke, voci ktorej (+ aj voci regovi) bude mat poziciu :)

Takze prave z toho dovodu by som tuto tie esa do jeho range zaratal :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod sudden 23 Jún 2013 14:17

Tam je podstatna hlavne ta dalsia akcia a to je dovod preco tu esa mat nebude imo vobec nikdy.

Ak je ten CO thinking hrac (aj ked o tom trochu pochybujem) tak toho UTG 3betovat nebude, to je pravda, hlavne kvoli tej aggro fishy na BB. Lenze to je len prva cast preflop akcie, ak by aj flatol esa proti UTG openu tak potom prichadza za nim squeeze a cold call a tu uz som presvedceny, ze takyto hrac to vzdy 4betne a nebude dalej slowplayovat.

Anyways, v tejto hande to nie je moc podstatne lebo aj keby tie esa mohol mat (co nema :D ) tak by sme na tom boli stale dobre vs jeho range, pretoze stale by mal viac TT-QQ comb.
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod haman 23 Jún 2013 14:18

Zeltzn, matiapag, nad callom flopu som nerozmyslal, to bola len shove/fold situacia pre mna.

sudden napísal:Nerozumiem co sa ti na tom spote nepaci :) ved to je super spot, pride ti safe flop, dostanes donkshove od ryby a overcall od hraca co ti tam zainvestoval polku stacku.


Na tomto spote sa mi nepaci to, ze som tie KK foldol. :( a potreboval som si to tu vydiskutovat, ci som spravil mensiu alebo vacsiu chybu, a vyzera to tak, ze obrovsku.

nie, nemal by mat AA v range. AA/KK 3betuje 100%.
Tento hrac ma tolkokrat vybral, tolkokrat bol lepsi ako ja, ci v single raised spote alebo 3bet spote, ze uz som mu zacinal davat prilis velky kredit. + ako som pisal, nedari sa mi uz cca 2 mesiace, tak uz mam taky pomyleny mindset, ze robim nespravne rozhodnutia.

matiapag napísal:U mna je to shove. Rybu bijeme (teda aspon jej range) solidne, ten reg ma podla mna 22, 55, 99+ a voci tej range sme favorit 2:1, pricom ak by bol schopny zahodit aj 99 a TT, aj tak je to profitable.

Toto je zrejme moj leak, ze range supera zuzujem len na ruky, ktore ma porazaju, alebo ako to povedat.

Nejak som si nevedel predstavit ruku, ktoru porazam. Snazil som sa predstavit si, ze flatol na flope pocket par na overbet, investoval 1/2 stacku (voci mne) s tym, ze ja mozem shovnut. Nejak sa mi nezdalo, ze je az taky moron. Je pravda, ze ja som aktivny, mam vyssi 3bet a sqz, cize nemusim mat overpar.

Taketo spoty su caste, ale s tym rozdielom, ze short donk shovne dajme tomu 1/2 potu, dalsi hrac flatne pocketpar - repuje callom silnu ruku, ale zaroven sa modli, aby 3bettor za nim foldol svoje missnute overkarty. za 1/2 potu sa da toto spravit a potom foldnut na allin, ale nie na overbet 50BB, vsak to uz je commit nie?

Takze ja som tankoval a nakoniec som sa prehovoril, ze:

1) ma pocket 55 alebo A2s a trapuje ma
2) mam tam vnutri len 10BB
3) nebudem hrat guessing game

a foldol som:

Hero folds

Turn: ($23.78) 3Obrázok (2 players, 1 is all-in)
River: ($23.78) TObrázok (2 players, 1 is all-in)

Results: $23.78 pot ($1.18 rake)
Final Board: 2Obrázok 5Obrázok 2Obrázok 3Obrázok TObrázok
CO showed AObrázok JObrázok and won $22.60 ($12.06 net)
Hero mucked KObrázok KObrázok and lost (-$2 net)
BB showed 8Obrázok JObrázok and lost (-$10.54 net)

pred 3 mesiacmi by to bol pre mna asi nobrainer shove :(

sudden napísal:Btw. je pre mna dost tazke si predstavit, ze niekto kto hra 20/14/4 ft3b 40 na vacsej vzorke bude winning reg, mne to pripada skor ako nitty regfish.


Co sa tyka toho ci je winning reg. je mierne v pluse, EV este viac. on je na spici rakerace, cize hra takym stylom, ze potrebuje ist na flop (aby sa mu zaratavali raked hands), preto zbytocne ne3betuje ruky, co sa normalne 3betuju, prebera iniciativu na flope, resp. call downuje.

21/15/4.2 vyzera, ze hra pasivne, ze ma velky gap, ale ked si pozrieme na pozicne stats, tak tie cisla su ovela viac 'reggish' okrem blindov:

ArtStyle-bot-reg-stats.PNG
ArtStyle-bot-reg-stats.PNG (6.71 ) Zobrazená 3544 krát


Hra tak zvlastne roboticky, a nikdy nenapise nic do chatu, aj ked ho vyzyvam, tak mam obavy, ci v kombinacii s tym volume, to nie je BOT. mozno je na samostatnu temu, ako ho exploitovat a vyberat.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: [CG] NL20 KK sqz IP facing donkshove a flat na 522fd

Odoslaťod sudden 23 Jún 2013 21:53

To kolko je v pluse alebo v minuse na vzorke 8k ruk nie je moc podstatne, co sa tyka winrate tak taka vzorka nema ziadnu vypovednu hodnotu.

Tie cisla mi teda moc regish nepripadaju. Na tom PFR je vidiet, ze tam vyrazne chyba positional awareness, mensie PFR na BTNe ako na EP je solid bullshit :) Na vsetkych poziciach openraisuje cca rovnako co nikto kompetentny robit nebude. Ta tabulka skor potvrdzuje, ze to je regfish. Ak su aj jeho ostatne staty taketo "nezvycajne" tak exploitovat takeho hraca nebude nic tazke :)
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Ďalšia

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!