NL25 Omaha Turn decision, River decision

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod Magnus 26 Mar 2013 03:39

Poker Stars $0.10/$0.25 Pot Limit Omaha Hi - 5 players
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $42.21
CO: $30.25
BTN: $82.79
SB: $23.29
Hero (BB): $65.78

Pre Flop: ($0.35) Hero is BB with 5 :diamond: 2 :heart: A :diamond: 3 :heart:
1 fold, CO raises to $0.75, 1 fold, SB calls $0.65, Hero calls $0.50

CO je agresivny hrac, bez nejakej podstatnej historie, rad a casto raisuje a 3betuje s any four. Mam nizke konektory, doublesuited, 3betovat sa mi nezda rozumne.

Flop: ($2.25) 6 :diamond: 8 :diamond: T :heart: (3 players)
SB checks, Hero bets $1, CO raises to $4.25, SB folds, Hero calls $3.25

Flop mi prinasa nutsflushdraw, co je prakticky po flope uz jedine realne, co mi hraje. Betujem skoro pol pot, CO ma 3betuje celkom slusne, SB zahadzuje. Rozhodnem sa dorovnat. Good/bad?

Turn: ($10.75) T :diamond: (2 players)
Hero checks, CO bets $6, Hero ... ?

Prichadza diamond, no board sa sparoval. Rozhodnem sa pre check, CO vsadza nieco malo cez pol pot. Z tej biednej historie som ho videl asi 5krat betovat flop aj turn a river ch/foldovat. Fold alebo pokracovat v hre?
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod fido 26 Mar 2013 07:28

Mimo pozicie takuto ruku foldujem preflop, obzvlast proti agresivnemu hracovi.
fido
 
Príspevky: 28
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 11 krát/4 krát
Karma: 0

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod amaterik 26 Mar 2013 10:21

Fold. ja osobne takéto karty nemám rád ani pre-flop, lebo väčšinu času čo ich hráš, tak ich hráš na tú flush, keďže tá straight je dosť vratká. A v tomto spote je fold podľa mňa jasný, full house môže pokojne mať, ty si potom drawing dead a len mu to celé zaplatíš. Z dlhodobého hľadiska si myslím, že toto je EV- spot. Ale len môj názor :)
amaterik
 
Príspevky: 127
Založený: Aug 2012
Poďakoval/li: 10 krát/18 krát
Karma: 0

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod AlfaZz 26 Mar 2013 10:52

ja veľmi nerád vstupujem do hry v omahe iba callom a obzvlášť s takouto kartou (buď fold, alebo 3bet) .. v podstate ideš na slepo a ak ti príde práve takýto flop si strašne zraniteľný .. 3 bet na flope ti to ešte viac skomplikuje, lebo nevieš či betuje len over pár, alebo už má set prípadne postupku, tam už si nemal na výber a call ok ... turn najhorší možný, ale ak už si sa rozhodol pre check, prakticky si to prehral (ja by som jednoznačne turn betol a ak by ma v tej situácii pretočil easy fold, ak by iba call prípadne bet-foldnem river ) ... potom už v tvojej situácii je to len o tom ako sa rozhodneš a všetky varianty by si si vedel obhájiť, ale fold určite good ... podľa mňa zle zahraté na turne, ale tak ja hrám 90% OHL, takže to ber skôr s rezervou ;)
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod ferkan 26 Mar 2013 11:34

fold pre, A235 robi vela zlych straightov... flop by som isiel bet/3bet alebo bet/call, cim agresivnejsi tym viac k prvej moznosti. As played turn asi nemozes zahodit. Ak betne aj river nemyslel by som si ze som gut :)
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod 3flash3 26 Mar 2013 12:31

fold pre, fold flop, fold turn
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod Magnus 26 Mar 2013 12:43

Preflop som mal mozno foldnut, ale vedel som z toho mala, ze CO raisuje aj nezmysly a betuje, aj ked ho nic netrafi a vzdava sa az na rivri. Ak by ma uplne minul flop, easy fold of course. Na flope po 3bete som velmi uvazoval o semibluff 4bete vo vyske potu, nakoniec som zvolil pot control a iba calloval (mozno to bola chyba, ak by mal iba 2 pary, resp. jeden overpair bol by to schopny foldnut po 4bete).
Turn je samozrejme hrozna karta, ktora mi nedovoluje easy fold, ale nedovoluje mi ani betovat podla mna. Raisor je CO, nie ja, pokojne mohol mat K-high flushdraw, straight od flopu, overpair, trafit na turne trips, chcel som, aby sa vyjadril on, nepotreboval som navysovat pot svojim betom, ak uz mozem byt drawing dead.
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod ferkan 26 Mar 2013 13:25

myslim ze to je uplne normalne ak raisuje z CO/BTN velmi siroko. To je celkom standart. Je to podobne ako by si niekoho calloval v holdeme z blindu s K4s proti BTN lebo vsak on vacsinou raisuje nezmysly a budes dobry casto. Ale proste to neuhras postflop vacsinou.
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod 3flash3 26 Mar 2013 13:26

Magnus, ak ti môžem poradiť, tak sa pusti do PLO od základov, lebo nemáš poňatie o základných spotoch, štartovných kombináciách, range postflop atď. Všetci ti tú napíšu, že to bol jasný fold preflop a ty odpovedáš príspevkom „možno...ale...“ a absolútne ti uniká pointa.

A235ds nie je dobrá PLO ruka, aj keď veľa ľudom príde na pohľad v poriadku (hlavne hráčom prechádzajúcim z NL na PLO). Takéto ruky môžeš otvárať v PLO akurát tak z BTN. Jediné v čom má value A235ds je, že máš nut FD a to je PLO málo. Inak len flopuješ air, low str8draws, low str8, bottom 2 pairs, low wraps atď. Presne všetky ruky, ktorým sa máš v PLO vyhýbať a dostanú ťa iba do problémov, rovnako ako táto partia, ktorú si postol.

Keď už si sa teda dostal na flop, kde máš len naked FD na takomto boarde, tak si mal radšej zvoliť line x/c a zbytočne nenavyšovať pot sám, keď je tvoja ruka veľmi slabá a dostaneš sa do problémov, keď súper dá raise, čo sa aj stalo. Po jeho raise si mal foldovať, keď tvoja equity sucks a po tvojom calle je tvoja ruka face up, pričom každý aspoň trochu kompetentný súper bude hrať proti tebe perfektne na každom turne.

Keď už si station a dostal si na turn, tak si po práve odmenený najhoršou kartou, ktorá ťa bude stáť ďalšie peniaze. Bolo by veľmi optimistické predpokladať, že „reg“ na PLO25 tu bude betovať horšiu ako máš ty alebo bude bluffovať na jednom z najhorších turnov. Bude checkovať back str8, lower flushes a air. A valuebetovať všetky svoje FH, ktorých tam je požehnane.

GL v tvojich ďalších PLO dobrodružstvách, ale treba si zapamätať hlavne jednu vec, že pozícia je ešte viac dôležitejšia v PLO ako v NLHE, takže nehraj crappy ruky OOP, aj keď môžu vyzerať na pohľad dobre.

PS: na flope nebol žiadny 3bet, ale normálny raise od súpera. Treba si naštudovať pokrovú terminológiu.

Za tento príspevok od 3flash3 poďakovali - 2:
APminer, sudden
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: NL25 Omaha Turn decision, River decision

Odoslaťod Magnus 26 Mar 2013 18:42

3flash3 napísal:Magnus,...


ok dik za nazor a rady :good:
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!