NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod Zeltzn 08 Aug 2013 14:26

Poker Stars $50.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2277538
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $50.21
MP: $151.32
CO: $78.31
Hero (BTN): $55.25
SB: $59.91 - VPIP: 25, PFR: 21, 3B: 9, AF: 2,2, Hands: 131 imo netreba postovat dalsie stats, kedze vzorka je irelevantna
BB: $130.04

Pre Flop: ($0.75) Hero is BTN with T :club: 9 :club:
3 folds, Hero raises to $1, SB raises to $4, 1 fold, Hero calls $3
std defend

Flop: ($8.50) A :spade: Q :heart: 8 :club: (2 players)
SB checks, Hero bets $5.00, SB calls $5
villain x-calluje. do range mu davam weak Axs, mozno nejake Q9s, ktore 3betol, ale väčšinu jeho range tvoria Axs rag.

Turn: ($18.50) 2 :spade: (2 players)
SB checks, Hero bets $11.50, SB calls $11.50
Turn je blank, môj plán je tlačiť na neho a vyfoldovať ho z A rag na R.

River: ($41.50) K :club: (2 players)
SB checks, Hero bets $34.75, SB calls $34.75
K nie je úplne najlepšia karta, ale ani úplne najhoršia. s JT som práve hitol nuts a KQ/AK v tomto spote nemám

Myslíte si, že môj plán bol OKish? V SD mi ukázal A2s, takže som si u neho spravil fajn image.
Adjustments:
- Flatovať viac Ax rúk ako AJ/AT/A9s a punishovať jeho x-calling range na Ahi boardoch => pozmeniť 4betting range na Kxs miesto Ax
- ak by mi zacal c-downovat Axxxx boardy s A rag zapojit do calling range AK a premiums, ci mam dostatocne vela komb AQ-A9s?
- Neviem, či si môžem dovoliť proti nemu ďaľśie multistreet bluffs po tom, čo som mu ukázal T9s, we will see
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod TomMolivan 08 Aug 2013 17:32

Mne to príde veľmi dobré, je tam naozaj kopec value hands, ktoré môžeš repovať, ako si sám napísal TJ, ďalej AQ, 88 a kľudne aj to AK občasne, zatiaľ čo z tvojej pre-flop 3bet calling range tam imo neostáva toho až tak veľa, s čím môžeš bluffovať.

S tým call downom s A-rag handami by som si taký istý nebol, kedže nevieme, ako by pokračovala táto ruka, keby nehitol 2nd pár na turne. Možno by sa dal využiť nejaký time tell - ak teraz napr. to A2s viac-menej snapol, tak je možné, že bude ochotný callovať aj viac wide, ak tankoval, tak to považoval za dosť close spot a aj keď bude po tomto showdowne calldownovať viac, nejaké super hero 3 streets call downs by som od neho nečakal.

Od teraz by si mal barrelovať trochu viac tightish, napr. v takomto spote next time by som už give-upoval 2d ale pokračoval s 2c a pod., nejaké bluffy si chceš určite v range nechať
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod Zeltzn 08 Aug 2013 18:25

TomMolivan napísal:S tým call downom s A-rag handami by som si taký istý nebol


Ani ja, len počas písania myšlienok o tomto spote ma napadlo aj niečo takéto, tak som to sem napísal :)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod yegon 08 Aug 2013 23:19

nh
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod 3flash3 09 Aug 2013 06:43

Tak ja vystúpim z radu teda. :) Aspoň v skratke, lebo letím na raňajky.

90% x/c range regulárov v tomto spote na flope je weak Ace (ako si sám napísal), ktoré majú väčšinou v pláne odcallovať all the way na priaznivejších runoutoch (hlavne ako v tejto ruke, po blanku na turne (najdôležitejšia časť ruky) už podľa mňa nemáš fold equity, absolútne teraz neriešim, či trafil 2nd pair). Tvoj bet na flope je ok, ale po tom blanku turne by som však give-upol. River King – typický príklad toho „when a scare card is not a scare card“.

PS: sizing na flope a na turne môže byť menší ;)
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod yegon 09 Aug 2013 08:12

ja sa snazim bluffovat vsade proti regom, dost by ma nastvalo ked by ukazal Q4ss a ja by som checkol river

ak ma snapne na riveri s A7 tak uz to do neho skusat nebudem a mastim si ruky na value ktoru dostanem v buducnosti, nielen v tychto situaciach - kym ale tuto info nemam tak sa rad odspewujem

myslim ze je este stale vela regov ktori bezmyslienkovite Ax cbetnu a ich x/c range bude KK- (vid vcera postnuta KK na Axx boarde v 3b pote vsak ano? :))

inak ten K na riveri fakt nie je moc dobra karta (KK/KQ su stale v jeho range) ale viem ze s T high by som sa tiez neudrzal a shovol to :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod Zeltzn 09 Aug 2013 10:19

3flash3 napísal:po blanku na turne (najdôležitejšia časť ruky) už podľa mňa nemáš fold equity

Ak by som pickupol FD, tak by som pokračoval v bušení do neho,right? Etc betol by som T, a R by došiel ďaľší blank. Stále by som betoval R?

3flash3 napísal:PS: sizing na flope a na turne môže byť menší ;)

Myslíš na F niečo ako 4.5 (či ešte menej?) a na T 9.5-17.5?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod 3flash3 09 Aug 2013 11:43

yegon napísal:ja sa snazim bluffovat vsade proti regom, dost by ma nastvalo ked by ukazal Q4ss a ja by som checkol river

ak ma snapne na riveri s A7 tak uz to do neho skusat nebudem a mastim si ruky na value ktoru dostanem v buducnosti, nielen v tychto situaciach - kym ale tuto info nemam tak sa rad odspewujem

myslim ze je este stale vela regov ktori bezmyslienkovite Ax cbetnu a ich x/c range bude KK- (vid vcera postnuta KK na Axx boarde v 3b pote vsak ano? :))

inak ten K na riveri fakt nie je moc dobra karta (KK/KQ su stale v jeho range) ale viem ze s T high by som sa tiez neudrzal a shovol to :)


Ja tiež nie som typ, čo by zrovna rád give-upoval, ale v pokri nedá sa vyhrať každá ruka za každú cenu, keď nemáme ani poriadne čo repovať a niekedy je správne rozhodnutie aj check. Hlavne sa mi nezdá práve fit barrelovať blanky na turne proti neznámemu hráčovi, o ktorého tendenciách nevieme nič. Chcem tým povedať, že by som si radšej našiel lepší spot na 3 barrel ako tento.

We'll have to agree to disagree ;)
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod yegon 09 Aug 2013 11:47

tak mame gutshot :)

nebrloval by som tu celu svoju range ale aspon sem tam (povedzme prave ten GS) a zase nechceme pokracovat len ked pickupneme FD na turne lebo ked potom ten flush pride tak nemame s cim bluffovat

river suhlasim ze je velmi otazny
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: NL50 BU/SB 3b spot w T9s

Odoslaťod tucniak 09 Aug 2013 13:34

prebehol som vacsinu hand ktore si sem zavesil a chvalim ta za pristup.
vacsinu relevantnych veci ti uz poradili chalani

zaujali ma 2 podstatne veci:
ad 1: snazit sa vyfoldovat ''rega'' na nl50 z TP- utopia most of the time, tito ludia este nevedia handreadovat a keby aj vedeli, aj tak callnu lebo ved- what if :fish2:

ad 2: co je podla mna zasadna chyba, vo vsetkych rukach mas nejake staty a dakych 100 ruk, random villain a pod.
Minimalne OOP je to problematicke (3betting) a nie tak vsetko je ''std defend'' (callz) nakolko o nich a o ich tendenciach nevies nic. Myslim si, ze su aj lepsie cesty ako z nich dolovat cash ako robit 3 streets bluff vs typek ktoreho mame na stole 100 ruk a videli sme dokopy 2 showdowny aj to v nerelevantnych situaciach.

na nl50 by som dost minimalizoval nejaku oop bluffing range a ked tak rozsiril 3bet value range ale nic viac, v btn/co, btn/utg spotoch mozes byt mozno viac kreativny ale bez readov budes akurat cumet ''co to zase mal a s cim callol'' typek ktoreho idealne na stole uz nikdy vzhladom na player pool nestretnes.. :)

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
Zeltzn
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Ďalšia

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!