RAZZ

Omaha HI, Omaha Hi/Lo, Stud a iné

RAZZ

Odoslaťod yegon 01 Sep 2009 16:03

hrate niekto razz? ake limity a v akych herniach? Snazim sa tuto hru naucit hrat a rad by som nasiel niekoho kto uz ma skusenosti a zviedol ho na nejake diskusie, v idealnom pripade spolocnu session, prechadzanie HH, zhodnotenie videjka ktore by som spravil ze ako to hram ( alebo sa snazim :) ). Primarne mi ide o razz cash ale neskor aj razz MTT. Potrebujem trochu nakopnut a zapchat aspon najzverskejsie leaky + trochu dostat priklad ako sa v razze rozmysla.

W4x spominal si nieco ze to hravas. Ako si na tom? Skiller? Mal by si na mna trochu casu? A niekto iny?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: RAZZ

Odoslaťod spax 01 Sep 2009 17:06

kdyz jsem s pokrem zacinal, hral jsem 5carddraw, pote dlouuuuhou dobu RAZZ(viz. muj novy blog). momentalne si zahraju forfun na P****Stars fixed .1/.2. na .25/.5 uz lidi celkem vi. na tech 10/20c jsou lidi na easy penize. oni ti to calluji se vsim. hrajou to jak holdem. kazdopadne nevim, nakolik jsem schopny poradit, spis muzem prodiskutovat nebo vymenit nazory z hand atp. ale jako je to fakt tezka hra :)
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: RAZZ

Odoslaťod stajo24 17 Máj 2010 12:49

ahojte, Hľadám parťákov

Už asi rok sa orientujem prevažne na iné varianty pokru. Momentálne študujem problematiku Lowballu a split-pot hry O8 a STUD8 nakoľko mám v konečnom dôsledku v pláne hrať 7-game, 8-game a HORSE, ktorý už občas hrávam. RAZZ-om som prešiel na jeseň minulého roku a udržujem sa. Momentálne som pri SE, a SHI. Nakoľko je to brutálny komplex informácií a všetko naraz sa nedá, venujem sa momentálne naplno práve týmto variantom. Čiže, do konca roka chcem zvládnuť HORSE na komplet, /čo predpokladá aj LHE, ktorý príde na rad neskôr/Úplne nakoniec to uzavriem 2-7triple a single draw, ale to je hudba budúcnosti. Nakoľko Razz, O8 a SE, sú ale mojimi miláčikmi a hrám ich CG takmer denne zúfalo hľadám niekoho do tandemu na rozbory a štúdium. Viac ľudí, viac pohľadov, skúseností a možností.

Som si istý, že na Slovensku a v Čechách je viac ľudí, ktorí objavili nádheru týchto hier a dúfam, že sa aspoň s niekým skontaktujem
stajo24
 
Príspevky: 8
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: RAZZ

Odoslaťod tomisumi 17 Máj 2010 13:52

no tak to GL :D :gl:
tomisumi
 
Príspevky: 504
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 15 krát/10 krát
Karma: 2

Re: RAZZ

Odoslaťod stajo24 17 Máj 2010 23:37

no tak to thx :lol4:

zatál ništ? neva počkám
stajo24
 
Príspevky: 8
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: RAZZ

Odoslaťod w4444x 18 Máj 2010 10:24

hej viem ale ja skor viem ten MTT razz hrat ako cash neviem urcite nachadzat nejake leaky v cashovom a zistovat co su ev+ a ev- moves :) ale v MTT razze sa neskutocne bluffuje a hra agresivne a je mozne ze to bude tak aj v cashi no ..
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: RAZZ

Odoslaťod yegon 18 Máj 2010 10:49

v cashi sa nebluffuje

teda ja som to skusal ale nefunguje to :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: RAZZ

Odoslaťod stajo24 18 Máj 2010 12:08

Razz bluffing, je otázkou hlavne limitu ktorý hráš. Na micros je ziskový len ABC razz. Na middle a najmä na high sa bluffuje niekedy až neuveriteľným spôsobom. Lenže to je už otázka vývoja boardov a readu na súpera, ktorého - ak hráš daný limit pravidelne - väčšinou poznáš. Finančne zaujímavé sú totižto už len samotné ante a bring-in. Takže na limite 10/20$ či 30/60$ nie sú steal a resteal bring-inu s trash handami s 2,3,alebo 4 vo dverách žiadnou zvlášnosťou. Ďalej je treba brať zreteľ na výšku ante. Pokiaľ je ante <10% big betu a bring-in je <25% big betu, je tight hra tou správnou. Pokiaľ je vyššie, dá sa o niečo rozšíriť starting range. Prezývka Razzu je: "tight is right" Bluffovať ako posledný pred bring-in sa do heads-upu dá aj s KK2, a pokiaľ dostaneš ako ďalšie karty 3,4,5 a súper ukazuje aspoň jeden brick folne. Pokiaľ chápe akú hru hrá. Ale z hľadiska long runu sa to neopláca robiť pravidelne. Súperi ťa odhadnú, vezmú ti rešpekt a následne so svojou bustnutou wheel draw skončíš v ramm-jame so semihandom, ktorá hitne 7th. :omg: a pripraví ťa o profit z celej dovtedajšej session. Prinajlepšom. Totižto, na rozdiel od holdemu, kde ti flop môže otočiť trash hand na monster, v Lowballoch nehrateľný hand, nehrateľným aj ostane. Ruka typu T,J,K, môže pri brutálnom šťastí skončiť ako nespárovaná T-high, čo sa jednoducho nedá hrať.
Turnaje sú v neskorších fázach o pomere výšky limitov k stackom a boardoch. Pokiaľ už majú ante a bring-in hodnotu, hrajú sa sko vyššie CG. Ale vždy sa najdôležitejšie rozhodnutie uskutoční na 5th. Základné pravidlo: Pokiaľ nie si lepší, zlož. Chasing je drahý. Osobne v Raze milujem, keď mám na 6th.nuts a súper mi raisne bet. A divili by ste sa koľko takých hráčov za stolmi nájdete. A o to ide. Profitabilné v lowballoch ako takých, je počkať si na hand a zatlačiť. Slowplay nemá zmysel, lebo zväčša akciu dostanete tak, či onak. Tak prečo nebyť favorit? A nakoniec psychologický faktor. V razze je najdôležitejšia trpezlivosť a disciplína./najmä foldu/ Je o nervy nedostať 25 spinov hrateľný hand a potom dvakrát bustnúť wheel draw, :wall: ale to je poker. Ideálny čas pre sitt-out button a pekný večer v náručí krásnej ženy. :Rose:
Záver: Razz je variant pre silné povahy. /to viem z vlastnej nepríjemnej skúsenosti/ Pokiaľ hráš ale správne, tvoj hand a čas príde. A na dorovnávanie so slabšími rukami sú tu predsa tí druhí. :ovca: No nie?

gl
stajo24
 
Príspevky: 8
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: RAZZ

Odoslaťod maho00 18 Máj 2010 12:50

:poklona:
maho00
 
Príspevky: 10
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Ostatné varianty pokru (okrem texas holdem)

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!