lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod eraserSK 10 Máj 2010 13:50

yegon napísal:omg ja ze som aggro? ja len vyzeram aggro lebo 3betujem IP ale v skutocnosti mam 3bet len 6% co je skor rovne tym viac tight regularom

skusim nieco spravit, mozno U***et open bulharsko satelit co som vyhral natocim cez replayer aspon sa pozriem ci to hram aspon zhruba dobre :)



Tak to by bolo super..hadam to dlho netrva spravit..a nebudes s tym mat vela starosti...takze CAKAME :)

Za tento príspevok od eraserSK poďakovali :
Hutar94
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 12 Máj 2010 22:14

Pozrel som si na Cardrunners video od inštruktora D_Zoo - LIVE SESSIONS: MSNL z 8.5.2010. Bolo v ňom kopec zaujímavých a dobre vysvetlených vecí, tak som si vypísal nejaké poznámky:

Pot control:
Najčastejšia forma je check behind na flope napríklad s druhým párom. Je dobrý proti hráčom, ktorí vypália turn ako bluff a keď ich dorovnáme ďalej nebojujú. Nie je dobrý proti hráčom, ktorí betujú turn aj river, používajú overbety na riveri a podobne. Proti takýmto hráčom je lepšie napríklad ten druhý par použiť častejšie ako bluff a c-betnúť flop.
Z druhej strany zase ak súper (regular) pot conrolluje flop a checkne behind, tak v prípade, že ho chceme vyfoldovať z nejakého druhého páru musíme betovať turn aj river. Je chybou betovať len turn, lebo to je presne to čo súper svojou pot control line chce dosiahnuť a hrá sa mu proti nám ľahko. Na to aby sme mu spôsobili problémy a zabránili mu využívať proti nám pozíciu musíme keď chceme v tejto situácii bluffovať betovať vždy turn aj river.
Tiež treba pamätať na to, že regovia budú c-betovať všetky draws a pot controllovať budú made handy ako 2nd pair alebo TPNK, takže ak dorazia draws sú to pre nich extra scarecards a pre nás dobrá bluffovacia príležitosť.

Rozdiely v hre na SB a BB:
V dnešných pomeroch kedy sa častejšie squeezuje je dobre hrať na SB viac raise/fold style a keď len callneme, tak by sme mali mať pomerne dobrú ruku.
Na BB môžeme mať širšiu range a dorovnávať so špekulatívnejšími handami lebo uzatvárame akciu, dostávame lepšie pot odds a tiež máme viac možností po flope – hlavne v multiway potoch. Môžeme sa rozhodnúť prevziať iniciatívu – napríklad ak BTN raisne, SB dorovná a my dorovnáme na BB s A6s a flop príde Axx môžeme donkbetnúť flop a postaviť BTN do situácie, že musí hrať proti nám straightforward lebo má za sebou ešte SB, ktorý sa de facto nevyjadroval – nebude nás teda často bluffraisovať ale na druhej strane môže dorovnať s horším.
Ešte výraznejšie je toto v situácii keď za original raiserom je loose fish a má naňho pozíciu. V tomto spote sa orig. raiser musí obávať, že bude musieť hrať OOP proti hráčovi so širokou range na ďalších streets, takže môžeme očakávať že bude hrať podľa toho, čo má a nebude často skúšať nejaké moves.
Na druhej strane môžeme využiť relative position. Keď original raiser c-betne tak sme posledný kto sa bude vyjadrovať a ak ho niekto dorovná, tak nám to dáva dead money do potu pre prípad, že by sme chceli raisnúť a lepšie odds ak by sme chceli len dorovnať, tiež nám to odhalí prípadné monster handy u súperov podľa ich reakcie na c-bet.

S hrou v blindoch súvisí donkbetting:
Vo videu D_Zoo donkuje FD s tým, že ak ho aj súper raisne, tak jednak sa dá často zistiť betsize tell typu, že raisuje na inú veľkosť keď má trash a na inú keď má monster a po druhé súperi často raisnú flop ale nepokračujú na turne. Hovoril o tom, že donkuje pomerne často a menej check/raisuje pretože donkovanie mu dáva lepšie pot odds a menej variance. Veľkosť donkbetov volí mierne vyššiu než by v tej istej situácii c-betoval ako pf raiser IP.
Pri donkovaní má rád backdoor equity lebo keď donkuje len flop a potom vzdáva tak proti tomu sa súperom ľahko bráni floatmi čiže toho sa chce vyvarovať.

Callovanie pf raisov proti slabým loose hráčom OOP
Na call pf raisu je K8s lepšie ako 56s. Proti zlým hráčom totiž nepotrebujeme deception value a potrebujeme highcard value, oni totiž hrajú kopec 5x a 6x rúk ako 95,T6 ktoré nás dominujú takže kicker je dôležitý.

3b sizing IP:
situácia 3bet proti fishke s 33BB stackom, máme AQ – 3bet môže byť miniatúrny – vieme totiž čo chceme dosiahnuť aj ako sa zachováme v prípade 4betu (stackoff pf). Cieľom nášho 3betu je dostať call od horších rúk a prevziať iniciatívu. Kvôli súperovmu stacku je vhodné 3betovať na menšiu veľkosť aby sme sa po flope nedostali do situácie že nám ostane efektivny stack medzi 1-2 x pot, pretože potom ak c-betneme a súper nás raisne tak často budeme mať odds na call napríklad ak budeme mať 2 overcards k flopu. Potrebujeme si nechať manévrovací priestor.

no middle:
je potrebné identifikovať c-betovacie spoty v ktorých je dobré buď sa hneď vzdať alebo ísť 3barrelly a vyvarovať sa toho, že v nich c-betneme flop a vzdáme sa na turne alebo betneme flop a turn a vzdáme river – tým strácame veľa peňazí. Ide hlavne o situácie na flopoch s nízkou fold equity ako 478ss kde súperova calling range je široká – máme teda malú fold equity a ak cbetneme musíme pokračovať na turne aj riveri lebo v súperovej range sú handy ako pair+FD alebo 1 pair, ktoré pod tlakom často foldne.
Dôležitá situácia, ktorej sa to týka je napríklad keď turn prinesie kartu, ktorá veľkej časti súperovej range zlepšuje equity - napríklad flop je A7T a turn príde 9. Súper bude takmer určite pokračovať s handami ako 78/89 možno JT, ktoré tvoria veľkú časť jeho flop calling range. Tým pádom naša fold equity na turne je nízka a turn barrel sám o sebe nebude ziskový – umožňuje nám ale betnúť aj river a táto kombinácia bet turn+bet river zisková bude lebo môžeme očakávať že súper väčšinu týchto rúk na riveri foldne a k tomu zloží aj nejaké slabšie esá. Navyše množstvo draws na turne nám v prípade súperovho turn callu hovorí, že nemá silnú handu – tú by väčšinou raisoval.
Jednou zo situácií kedy je dobre ísť c/f alebo bet-bet-bet ktorú vo videu identifikoval D_Zoo bola raise na SB s QdJs, reg dorovnal na BB, flop As6c8c –D_Zoo buď check/folduje alebo betuje všetky 3 streets ak súper len dorovnáva – dôvod je že súperova range na call na flope je dosť široká, obsahuje veľa 2nd pair rúk aj pure floatov. Často je vhodné overbetovať river a vyfoldovať súpera z väčšiny Ax rúk.
Na vyváženie situácií kedy check/foldujeme je dobré zaradiť sem tam check/raise či už ako bluff alebo for value aby súper nemohol vždy keď checkneme beztrestne ukradnúť pot.

Hero calls
Väčšina hráčov nebluffuje až takto agresívne lebo sa obávajú, že súper ich dorovná s ľubovoľnou TP handou prípadne sem tam aj s horším. Pravda však je, že veľa hráčov na 3 barrelly folduje TP so stredným kickerom a bez histórie nemajú dôvod nás dorovnať. Ak ale dorovnajú tak nám to spraví super image a v budúcnosti ich môžeme uvaluebetovat k smrti

Setting up river shoves:
D_Zoo 3betol AQs BB/CO pot má veľkosť 133. Flop TJ2r máme backdoor FD a D_Zoo hovorí, že skoro vždy tu bude hrať bet-bet-shove lebo súper by silné handy raisoval, takže ak callne zrejme nemá silnú ruku, hlavne keď na turne príde 8 v nasej farbe, ktorá pridáva equity jeho slabým handám ako 9T a núti jeho silné handy raisnúť.
Bet sizing: flop 72 do 133, turn 114 do 277, aby setupol river jam, súperovi ostane na river 385 do potu 505.

Zmena plánu
Raisujeme Jd9d na BTN a BB calluje. Flop 6h4dKh a D_Zoo hovorí,že tu hrá zase štýlom buď alebo - teda buď hneď vzdáva a necbetuje alebo betuje všetky 3 streets.
Na turne ale prichádza offsuit J, ktorý nám dáva 2nd pair a meníme plán, betujeme turn for value ale s malým betsizingom s plánom checknúť behind na riveri – tým vlastne potcontrollujeme lebo super nebude betovať river, čiže sami rozhodujeme o tom koľko nás bude stáť showdown a zároveň získavame thin value keďže voči malému betu bude súperova calling range širšia
River je Ah a D_Zoo hovorí, že je to dobrá karta na ďalšiu zmenu plánu – na to aby sme zmenili našu handu na bluff – hlavne ak si nemyslíme, že súper je schopný check/raisovať river – napríklad na základe timingu.
Regovia väčšinou checknú rýchlo keď niečo majú – teda môžu mat Kx ale môžu aj plánovať aj c/r – na druhej strane ak dlho rozmýšľajú tak často nechcú aby sme betli a v tej situácii by sme mohli bluffovať river overbetom a pokúsiť sa ich vyfoldovať z Kx.

Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 12 Máj 2010 23:45

.
Prílohy
Kyle_Moar.jpg
Kyle_Moar.jpg (36.06 ) Zobrazená 6634 krát
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 13 Máj 2010 00:37

Vdaka, ze si si s tym dal pracu. Zaujimave citanie :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 17 Máj 2010 23:20

hmm nejak sa mi nedari, dufam ze to znamena ze chytim hotrun na live turnajoch :)

dnesok zacal ako tak ale potom sa to uplne zopsulo, ludia ma calldownovali so somarinami aj ked k tomu nemali dovod ale na nepodarenych bluffoch som toho az tolko neprehral, myslim ze to bolo plne vynahradene tym co mi ludia pofoldovali. Problem bol hlavne v tom ze som narazal do silnejsich ruk a kedze som poctivo valuebetoval tak si superi prisli na svoje aj bez prace

mam pocit ze som hral dobre ale podarilo sa mi vyhrat len jeden full BI pot a aj to som so sebou nebol moc spokojny, stackol som sa totiz so 66 na 68Tr flope v 3way pote proti nitovi - vsetko mi hovorilo - neexistuje aby si bol vpredu, napriek tomu som to tam proti jeho straight natlacil a chytil som runner runner full house cize nie je sa moc cim chvalit

inak som velke poty len prehraval - 3x mi boli cracknute esa, niekolko krat som narazil s velkym parom do vacsieho, neustal som jeden flip s QQ a 3x som s flopnutym setom bol uz na flope pozadu. Celkom slusna zbierka na jeden den ale aspon si neam velmi co vycitat.

Jedine take vacsie chyby co som objavil su tu - obe handy su proti rovnakemu villainovi, ktory proti mne dost hra a casto sa blaznime. Robi rozne somariny a vzdy sa snazi o vselijake fancy plays. V prvej hande myslim mam slusnu fold equity ale narazil som si - je vsak pravda ze z asi 20 minut pred touto handou sme si velmi neliezli do kapusty a hrali sme proti sebe tak pokludnejsie takze som si to mozno mohol odpustit

Druha handa je uplne pokaslany betsizing na turne, neviem nad cim som rozmyslal, mal som betnut cca pol potu aby mi ostal shove na river a nie takto nijako

Hand #1
Poker Stars $200.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 701091
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Cas1noRoyale (CO): $200.00
Rossi094 (BTN): $385.30
Hero (SB): $230.35
shnizzel (BB): $295.35
Chokoss (UTG): $849.50

Pre Flop: ($3.00) Hero is SB with Q :spade: A :spade:
2 folds, Rossi094 raises to $6, Hero raises to $22, shnizzel raises to $55, 1 fold, Hero raises to $230.35, shnizzel calls $175.35

Flop: ($466.70) 2 :spade: T :heart: Q :club: (2 players)

Turn: ($466.70) J :club: (2 players)

River: ($466.70) Q :diamond: (2 players)

Final Pot: $466.70
Hero shows Q :spade: A :spade:
shnizzel shows A :heart: K :club:
shnizzel wins $464.70
(Rake: $2.00)

Hand #2
Poker Stars $200.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 701092
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Dalgaci (CO): $226.25
shnizzel (BTN): $228.95
umpa21 (SB): $298.60
Hero (BB): $217.45
Storuman (UTG): $200.00
iLeftFTP (MP): $284.15

Pre Flop: ($3.00) Hero is BB with 8 :club: 9 :club:
3 folds, shnizzel raises to $5, 1 fold, Hero calls $3

Flop: ($11.00) Q :club: T :club: 2 :spade: (2 players)
Hero checks, shnizzel bets $5.00, Hero raises to $12, shnizzel raises to $19, Hero raises to $50, shnizzel calls $31

Turn: ($111.00) 9 :diamond: (2 players)
Hero bets $108.00, shnizzel calls $108

River: ($327.00) A :diamond: (2 players)
Hero checks, shnizzel bets $65.95, Hero folds

Final Pot: $327.00
shnizzel wins $324.00
(Rake: $3.00)

View all 2 hands

tu je graf dnesnej session
2010-05-17-graph.jpg
2010-05-17-graph.jpg (85.53 ) Zobrazená 6058 krát


tymto sa moj dwnswing blizi k velkosti -50BI po 55k odohratych rukach co je dost neprijemne

planujem v najblizsich dnoch prjst na ladbrokes - potrebujem zmenit prostredie a prist na ine myslienky, snad sa uz zacne darit
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod DevilMayCry 18 Máj 2010 13:05

yegon napísal:tymto sa moj dwnswing blizi k velkosti -50BI po 55k odohratych rukach co je dost neprijemne


tak toto je dobre siiiiiick... ale vyzera to tak ze to beries pomerne v klude. Ja som vcera na ps bustol svojich 50 dolacov s ktorymi som chcel hrat micro buy-in turnaje (po 5tich mesiacoch minitilt :wall: ) a uz z toho mi bolo zle. Tak ale to je trochu rozdiel ked to niekto odje*e ako ja alebo prehra s tym ze tych chyb je tam minimum.

Inak -50bi sa mi uz zda trochu vela aj na tak skuseneho hraca ako si ty. A ked postujes nejake ruky tak moc tam tych chyb nieje.
Otazka je kde je problem. Mozno by to chcelo zase spravit nejake video. Ale co ti tu budem davat ja rozumy. Sam vies dobre co spravit tak :gl: , snad to tych dalsich 55k hands bude +50BI

Celkom ma dnes oslovil tento citat:
""If poker is war, then Texas Hold'em is nuclear war.""
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod spax 18 Máj 2010 13:35

nevím, jak na cg, ale na sngs jsou tyhle 50bi swingy atp uplne normalni. jak je to s cg?
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod ___Mortylen___ 18 Máj 2010 14:01

spax napísal:nevím, jak na cg, ale na sngs jsou tyhle 50bi swingy atp uplne normalni. jak je to s cg?


Zalezi od Tvojho herneho stylu. Nitka to bude mat ovela menej swingy ako aggro muppet.
6max je swingy. P****Stars je tazka site. $1/$2 je uz solidny limit. Ale -50BI na 50k+ hands sa mi zda tiez vela a dost nespravodlive, ked zoberieme do uvahy yegonovu hru (sudim podla videa + ruky tu na boarde).
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod buschle 18 Máj 2010 14:19

kapustova hlava + repovica =50BI upswing teraz pride
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod Horsey7 18 Máj 2010 14:42

spax napísal:nevím, jak na cg, ale na sngs jsou tyhle 50bi swingy atp uplne normalni. jak je to s cg?


50BI sng asi nebude porovnatelne s 50BI CG..to je viacmenej ultrasafe roll coho ekvivalent v sng bude urcite >100BI, mozno 150
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!