7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 5: Bankroll manage

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 5: Bankroll manage

Odoslaťod admin 01 Jún 2010 12:01

Diskusia k článku: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 5: Bankroll management a možnosti hrania SNGs

V dnešnom článku si povieme niečo o bankroll managemente hráča SNG turnajov, nastavení pokrového klienta a časť venovanú rôznym možnostiam hrania SNG turnajov načneme témou počtu stolov.
BANKROLL MANAGEMENT A MOŽNOSTI HRANIA SNGs Bankroll management
Dobrý BRM je v dôsledku variácie absolútne nevyhnutný pre SNG hráča. Veľkosť BR závisí od individuálnych preferencií každého hráča (napr. od ochoty re-depozitovať) a najmä jeho dlhodobého ROI, keďže čím vyšší ROI, tým nižšia pravdepodobnosť veľkých downswingov. V zásade však platí, že ak sa budete rozumne pohybovať na vyššie stakes, váš ROI na 9man turnajoch nikdy nepresiahne 10%, takže skôr či neskôr vás postihne 70BI swing, preto je za pomerne bezpečný BR pokladaných 100 BI.
V prípade, že nie ste ochotní re-depositovať, rozhodne odporúčam ísť cestou ultra-safe BR, aby ste sa vyhli tomu, že budete v prípade silného downswingu „rebuildovať“ BR na nižších stakes. DS je dôsledkom variancie, a skôr či neskôr sa variancia vyrovná, ak ste teda winning player na svojom buy-ine, tak rozhodne nechcete, aby ste chytili neodvratný hotrun na nižších stakes, keďže to bude znamenať menší profit ako na vašich štandardných limitoch.
Maximálne safe BRM odporúčam v prípade, že hráte poker profesionálne. V takom prípade musíte mať buď skutočne vysoký bankroll, alebo dostatočné zdroje...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22362
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 5: Bankroll manage

Odoslaťod cercerBTSSK 01 Jún 2010 17:33

cauko,
vsetko v pohode. Sorry ze to pisem prave tu, ale tema sa mi zda OK.
Je tu niekto kto sa PRAVE specializuje na MTT ?
A ma nejake podobne postrehy - vymenu info ? A mozno otvorit podobne dobru temu ... :poklona:
Dakujem
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 5: Bankroll manage

Odoslaťod 202mateo202 02 Jún 2010 11:43

velmi dobry clánok.. :good: :good:
a tie farby ma ani nenapadli ale teraz som ich vyskusal a jeto ovela lepsie :poklona:
202mateo202
 
Príspevky: 136
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 16 krát/1 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 5: Bankroll manage

Odoslaťod ComeCloserFishy 03 Jún 2010 09:02

zatial najlepsia seria clankov o sng na slovenskom webe. len tak dalej 7castle a gl.
ComeCloserFishy
 
Príspevky: 5
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 5: Bankroll manage

Odoslaťod spax 03 Jún 2010 11:13

Doufam, ze nevadi, ze pastnu link na jine forum, ale tady je BRM taky pekne popsan + si muzete vypocist, kolik je spec. pro vas ideal br.

http://forumserver.twoplustwo.com/showp ... stcount=10
Obrázok používateľa
spax
 
Príspevky: 840
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 9 krát/24 krát
Karma: 6


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!