TuKEho blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: TuKEho blog

Odoslaťod mino_o 04 Jún 2010 14:22

Ta 2ha ruka ja by som urcite daval 2hy barrel .
Jeho ruky s FD su vcelku mala range(KhQh,AK s Hkingom) kedze je IP tak si myslim ze moze callovat AK, pripadne tam moze mat nejake pp na setmining kvoli tomu ze ste deep? Osobne si myslim ze preteba je ta FD na turne vyborna barrelovacia karta.
Kedze jeho range na nejake "blaznenie sa"(c) by yegon na turne je prave to Ah co mas ty, cize si myslim ze na 85% mas stale best hand.

Ta prva ruka ship it in podla mna.
Nl50 len shotujem takze ak su to co pisem blbosti rad sa necham poucit.
Naposledy upravil mino_o dňa 04 Jún 2010 14:28, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: TuKEho blog

Odoslaťod dzejkej 04 Jún 2010 14:27

mino_o napísal:Ta 2ha ruka ja by som urcite daval 2hy barrel .
Jeho ruky s FD su vcelku mala range(KhQh,AK s Hkingom) kedze je OOP tak si myslim ze moze callovat AK, pripadne tam moze mat nejake pp na setmining kvoli tomu ze ste deep? Osobne si myslim ze preteba je ta FD na turne vyborna barrelovacia karta.
Kedze jeho range na nejake "blaznenie sa"(c) by yegon na turne je prave to Ah co mas ty, cize si myslim ze na 85% mas stale best hand.


Nie je OOP, je IP - ale tak si to asi aj myslel z toho textu :).

No mas pravdu, ze mame 85% best hand, ale to nie je spravny pristup. To, ze mame best hand neznamena, ze mame betovat. To mozes robit, ked mas ako supera calling station, co vsetko calluje. Ak mas ako supera niekoho, kto vie aj foldovat, tak je vhodne rozmyslat ako ziskat maximumalnu value z horsich ruk. Takyto super Ti tam nebude callovat na turne tak velku cast buy-inu so slabsim PP bez historie. Je fajn, ze sme 85% casu good, ale ak zvolime liniu, ktora vyfolduje 95% horsich ruk a 0% lepsich ruk, tak sme si moc nepomohli.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: TuKEho blog

Odoslaťod mino_o 04 Jún 2010 14:41

Hej myslel som IP, len sa mi to v hlave poplietlo stymi QQ.
Hm hej to som asi skazeny z toho valuebetovania z LA :)
Tak moja predstava jeho range je KQs,AQ+,AKo,99-JJ, mozno ten KJs ale to by som povedal ze takyto hrac na nl50 necalluje aj ked je IP.
KQ tam podla mna nezahodi ak ma aspon jeden heart a z ruk ako je AQ a 99-JJ ajtak dalsiu value nedostaneme ani na riveri.
Dalsia vec je ze tu valuebetujeme aj AK kedze mame lepsiu equity stym Ah nie? vdaka tomu Ah by som povedal ze ma zmysel betovat, kedze ak uz ma FD(KhQh,KhJh) tak to raisne(kde by som sa ja ako hlupak stackoval zrejme) KQo ??callne?? a AK callne tiez kde mozme vyhrat vdaka vyluckboxovanemu srdcu na riveri.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: TuKEho blog

Odoslaťod dzejkej 04 Jún 2010 14:49

mino_o napísal:KQ tam podla mna nezahodi ak ma aspon jeden heart a z ruk ako je AQ a 99-JJ ajtak dalsiu value nedostaneme ani na riveri.
Dalsia vec je ze tu valuebetujeme aj AK kedze mame lepsiu equity stym Ah nie? vdaka tomu Ah by som povedal ze ma zmysel betovat, kedze ak uz ma FD(KhQh,KhJh) tak to raisne(kde by som sa ja ako hlupak stackoval zrejme) KQo ??callne?? a AK callne tiez kde mozme vyhrat vdaka vyluckboxovanemu srdcu na riveri.


Tak toto som nejak nepochopil.

1) 99 az JJ - urcite skor dostanes value na riveri ako na turne a ak checkneme a on checkne behind, tak betujem tak okolo 1/2 PSB a cakam, ze v nejakych % pripadov sa tam na call ukeca. Z betu na turne tam IMO mame menej value z danej casti range.

2) KhQh a KhJh - to uz nema FD na turne, ale flush. Preco to tam chces betovat? Ak Ti to raisne a Ty to tam natlacis takto deep, tak je to katastrofa.

Prepac, ale stale som z toho textu nebol schopny vydolovat, preco je bet lepsi ako linia, ktoru som napisal ja.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: TuKEho blog

Odoslaťod mino_o 04 Jún 2010 15:01

Sr zaten styl pisania, ja to mam nejak v hlave a pisem to tak hurr durr a tak to vyzera :)
No ja som tam bral ze ma flush, stym KhQh scim zrejme raisne. Cize nas beatuje a mozme fold(to ze by som to calloval je moja blbost a mozno by som to nespravil tazko povedat) KQo nas callne na turne vo vacsine pripadov si myslim. AK tak isto call stym ze mozme dostat flush a beatnut AK. 99-JJ takyto hrac zaplati na riveri? WTSD 13 podla toho som bral ze tie 99-JJ nezaplati ani tam.
Cize ked beriem cisto range KhQh,KQo,AKo tak mi to vychadza stale pre bet z dovodu toho FD co mame. A pripadneho jeho checku s KQo ktore moze checkovat.Tak som to myslel.

Ale zas je moznost checknut a on to svoje KQ betne a dostaneme value ajtak a mozno tam betne aj tie JJ ak predpoklada ze CBtujeme 100% takyto board v 3bet spote. Takze asi c/c a river bet je najlepsia cesta.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: TuKEho blog

Odoslaťod TuKE 04 Jún 2010 17:42

Prvú som poslal a borec mal naozaj 99-JJ, len som chcel počuť ešte od niekoho, že by to poslal tiež :)

Druhá však pokračuje zaujímavo :)
Nakoľko som mal také nejaké myšlienkové pochody ako JK, tak:

Turn: ($30.25) 4 :heart: (2 players)
Hero checks, Rubadubducky bets $21.50

ok, C/F neprichádza do úvahy, C/R je dosť creepy a zaplatí to iba s made flushom imo, C/C je fajn, otázkou je, na akom riveri sme ochotní zahodiť?
Lebo ak platím na turne a jeho range dám na niečo ako 66+/KQo+, tak na riveri nechcem vidieť hádam iba Q/3/8.

Osobne som naklonený zaplatiť takmer akýkoľvek river, nakoľko borec má hrozne nízke WTSD + má zdravú agresivitu, teda imo to WTSD má také nízke, lebo na riveri buď foldne alebo raisne (AF má 2.7/2.8/inf). Teda súper vyzerá ako ideálny kandidát na to, aby poslal 2 barrely ako bluff na turne a riveri.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho blog

Odoslaťod mino_o 04 Jún 2010 18:58

Ja by som tiez platil asi akykolvek river.
Skor ma zaujima situacia kedy river checkovat a kedy betovat. Ked pride heart = bet? A zvysok c/c?
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: TuKEho blog

Odoslaťod TuKE 04 Jún 2010 19:55

Ak príde srdce, tak by som asi betol buď veľmi málo, tak 10-13 do 73 s cieľom dostať od neho ešte jeden raise alebo 1/2 potu.
Proti tomuto súperovi sa mi viac pozdáva ten menší bet, ale nemám k nemu takú históriu, že by tu bluffoval, ale tak niekde si ju vytvoriť musíme :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho blog

Odoslaťod TuKE 06 Jún 2010 09:49

Keďže včera sa okolo druhej ráno úplne rozpadla akcia na LA, tak som sa presunul na PS, nakoľko som prespal celé popoludnie aj kúsok večera, tak že sa ešte trošku pobavím. Otvoril som hádam 14 stolov a pinkal si. Tiekol som tiekol a nie a nie to zastaviť. 2x som hitol 2nd nuts flush do nuts flushu, raz FH s 97 na 987x7, borec obv slowplayoval 88 OOP, wtf a PF sa tu ľudia nestakujú tak light ako na LA, takže som aj na tom trochu zahučal.

Inak ako som hovoril, že na LA sú otrasní hráči, tak čo predvádzajú borci na týchto stoloch bez shortstackov je des a hrôza.
Nonstop slowplayuju, dnes ma dokonca jeden reg slowrollol, lebo chcel zahodiť esá na 77Q5K, keď cbetol flop, check/callol turn a na riveri checkol a keď som poslal druhý barrel s KT, akože for value, tak borec tam dumal, že zahodí AA, teda to mi napísal, keď som si z neho robil srandu. Akože rofl, no straight, no flush a borec ide zahadzovať AA, omg.

A lahôdkou je flatovanie 3bet/4betov OOP so somarinami typu K9s, T8s etc. od regov. Keby ešte od rýb, tak OK, ale od ľudí, čo majú ako tak reggie čísla, proste wtf?

Even som nakoniec neuhuntil, aj keď som sa snažil. Po tom ako som pritiahol brzu, keď som už tiekol 13bi, som začal hrať viac tight, znížil počet stolov na 10, pretože hnusný nitland sa z toho PS stal a potom som konečne čo to uhral.

even_hunting_opat_a_zase.png
even_hunting_opat_a_zase.png (53.46 ) Zobrazená 3516 krát


Takto hrajú regovia set
Borec bol 24/15/1.9/ATS 23/3b 1.6/WTSD 28/600 rúk. Akože trošku pasívnejší, ale čo ti to šibe, toto je hádam až neslušné, tak drbnuto hrať set. Hlavne ten call na riveri sa mi páči :)
Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 5 players
rancochile (CO): $52.35
Hero (BTN): $144.75
DRUNKENFISH8 (SB): $58.75
leomaniac (BB): $52.80
titte 4 life (UTG): $74.60

Pre Flop: ($0.75) Hero is BTN with 8 :club: Q :diamond:
2 folds, Hero raises to $1.50, DRUNKENFISH8 calls $1.25, 1 fold

Flop: ($3.50) 6 :diamond: 5 :club: Q :spade: (2 players)
DRUNKENFISH8 checks, Hero bets $2.50, DRUNKENFISH8 calls $2.50

Turn: ($8.50) T :club: (2 players)
DRUNKENFISH8 checks, Hero checks

River: ($8.50) 3 :heart: (2 players)
DRUNKENFISH8 checks, Hero bets $5, DRUNKENFISH8 calls $5

Final Pot: $18.50
Hero shows 8 :club: Q :diamond: (a pair of Queens)
DRUNKENFISH8 shows 5 :spade: 5 :heart: (three of a kind, Fives)
DRUNKENFISH8 wins $17.60
(Rake: $0.90)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: TuKEho blog

Odoslaťod emjayko 06 Jún 2010 10:55

tuke obdivujem tvoju psychiku ze dokazes tiect 13bi a potom to este vytiahnut hore... keby teciem v jednej session 13bi tak uz rozmyslam ktory sposob samovrazdy pouzijem... inak cital som to niekde na nejakom fore ze po tom co sa spravili 20-50bb stoly na stars tak vsetky ryby poodchadzali tam a normalne stoly strasne znitkovateli...
Obrázok používateľa
emjayko
 
Príspevky: 886
Založený: Mar 2009
Poďakoval/li: 35 krát/52 krát
Karma: 29

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!