lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod marjan556 21 Aug 2010 00:36

ten Multi Table stat ti aj funguje?
Obrázok používateľa
marjan556
 
Príspevky: 292
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 23 krát/30 krát
Karma: 6

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 21 Aug 2010 09:46

marjan556 napísal:ten Multi Table stat ti aj funguje?


sem tam ano :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod eraserSK 23 Aug 2010 15:40

Ahoj yegon,

prosim ta uz si pozeral toho memento_mori trenera z CRunners? som videl ze je tam 100$ rebuy video ale nie som clen tak ja to neviem kuknut, ake to je? Je fakt taky dobry hrac/trener? :) thx
eraserSK
 
Príspevky: 386
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 7 krát/7 krát
Karma: 5

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 23 Aug 2010 15:43

eraserSK napísal:Ahoj yegon,

prosim ta uz si pozeral toho memento_mori trenera z CRunners? som videl ze je tam 100$ rebuy video ale nie som clen tak ja to neviem kuknut, ake to je? Je fakt taky dobry hrac/trener? :) thx


hmm to by zaujimalo aj mna veru....
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 23 Aug 2010 17:12

to video od mement_mori-ho sa mi velmi pacilo, som zvedavy na dalsi diel

hral dost tight co mi vyhovuje lebo tiez nie som zrovna maniak, myslim ze vysvetluje velmi dobre, v tomto videu nebolo nejak vela zaujimavych spotov ale rozhodne si ho planujem este niekolko krat pozriet
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 30 Aug 2010 02:37

dnes sa mi bude velmi tazko zaspavat, opat raz som si ochutnal ake to je skoncit jedno miesto pred postupom v satelite - tentokrat je to o to horsie ze do HU som nastupoval ako 2 ku 1 chipleader a co je hlavne slo o turnaj na Novom Zelande

FML!

a to uz ani nehovorim o tom ze posledne 2 tyzdne som neuhral absolutne nic a to som hral satelitov a turnajov pomerne dost
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Sep 2010 00:06

Poker v Bulharsku

V lete som sa zúčastnil 2 turnajov v Bulharsku, najprv U***et Open v Golden Sands a potom EMOP v Golden Beach. Musím povedať, že som si veľmi dobre oddýchol a i keď výsledky na turnajoch boli ako je u mňa zvykom nulové bol som s výletmi spokojný.

Na U***et Open som šiel s Čekym a dynamickým duom

„mr TV table – ivey-esque intensity“ Trikoz-om
Obrázok

a „sleep all day - play cash at night“ TheLastNail-om
Obrázok

Stretli sme tam ešte LooserSR Andreja a to už bola slušná partia na príjemne posedenia. Hotel bol super, každé ráno som si zabehal, naraňajkoval sa a naložil sa do bazéna a po obede sa šlo hrať.

Obrázok
Obrázok

Turnaj sympatický – vždy hovorím, že keď má človek vypadnúť nech je to aspoň rýchle. V tomto smere sa naozaj nemôžem sťažovať, v rýchlom slede sa mi podarilo prehrať polovicu stacku v dvoch handách – oba razy som mal KK, raz sa to nepozdávalo mladíkovi s AQ, ktorý snáď až prehnane flopol AQx po mojom 3bete a podarilo sa mu zo mňa vyraziť ešte jeden bet a po druhý krát som sa dostal do konfliktu s miestnym borcom hrajúcim zaujímavým štýlom – call preflop 100%, call flop 100% a potom sa uvidí. Ten s prehľadom flopol s JTo na ruke JTT a od prehry celého stacku ma zachránila len pozícia a jeho averzia k raisovaniu + fakt, že na turne a riveri sa skompletovali snáď všetky maloobchodne dostupné draws takže som sám nevaluebetoval.

Takto oslabený som sa po pár leveloch ocitol v situácii so 40BB stackom keď ako na zavolanie nachádzam JJ na BTN a všetcia predo mnou foldnú. Raisujem teda a 100% VPIP borec na SB (medzičasom už s masívnym stackom) prekvapujúco call. Na BB sedel mladý chalan, vyzeral že vie kde je sever, videl som ho predtým už pár krát 3betovať – väčšinou ako squeeze proti lokálnemu matadorovi po mojej ľavici. BB reraisuje a ja po chvíli posielam všetko do boja. On po folde SB snapcalluje s KK – GG yegon.

Samozrejme som šiel ešte skontrolovať Trikózu, ktorý sa so slušným stackom usmieval do kamier na TV stole a frčal som skúsiť nejaký cash. Zapísal som sa do waitlistu na 2/5 a sadol zatiaľ na 1/2 stôl. Väčšie utrpenie som v živote nezažil – hrať poker keď polovica ľudí na stole má 20BB stacky a limpuje je niečo čo už nikdy nechcem skúsiť. Podchvíľou som bol kontrolovať status waitlistu na vyšší limit a keď som po tretí krát zistil, že som z neho proste zmizol, vykašľal som sa na celý live cash a šiel som sa radšej vyspať s cieľom v kasíne sa už neukázať a radšej sa rekreovať.

Na druhý deň som síce na chvíľu zasadol k side eventu, kde jediným pozitívom bolo, že som sa na stole stretol s českými bratmi Vinkyym a Brendym (i keď o šťastí sa v tomto prípade dá asi hovoriť len v nepokrovom zmysle slova). Kupodivu som sa držal pri živote dosť dlho kým som si nenarazil so shortstackom do nejakej zveriny, už si ani nepamätám do čoho.

LastNail sa už v tom čase realizoval myslím na 5/10 stole, podchvíľou sme sa boli pozrieť a bavili sa na akcii. Hralo sa 3 handed a diali sa veci typu (čísla nie sú presné ale len pre predstavu) LastNail raise BTN na 35, SB call, BB reraise 130, LastNail 4bet 250, SB 5bet 550, BB fold, LastNail fold. Povedal som si, že na ten stôl si rozhodne neprisadnem a tým pádom som svoje pokrové pôsobenie nadobro uzavrel a mohla sa začať cestovateľská časť výletu.

Trikóza bol ako parťák nepoužiteľný, zrejme ho zdolalo večerné slnko a dlhé hodiny strávene za stolom. Našťastie sa pridal LastNail, takže som nebol na to sám. Prenajali sme si voz a hor sa do „krásnej“ Varny (pod slovom krásna si predstavte zhruba ako by mohla vyzerať Petržalka po tretej svetovej vojne). Mal som vytipovaných zopár vecí a nakoniec aj keď niektoré neboli to čo som čakal, vždy boli minimálne komické keď už nič iné.

Veľmi pobavilo Akvárium, asi som mal príliš vysoké očakávania po Barcelone a Lisabone. Tu nám ukázali asi zo 40 normálnych klasických malých akvárií s rybyčkami, podstatná časť z nich navyše plávala ležérne hore bruchom – boli ale prekvapujúco živé. Napriek low tech prístupu to bolo zaujímavé.

Námorné múzeum bolo bohužiaľ zatvorené.

Rímske kúpele sme na prvý pokus obišli, že to neexistuej aby to bolo ono, neboli nijako označené a ani zďaleka nevyzerali ako na obrázkoch. Cestou späť sme ale odhalili tabuľu, ktorou boli označené – huncútsky čiernym písmom na čiernom podklade, takže sme si mohli v denníčku odškrtnúť aj túto položku.

Obrázok


Najzaujímavejší objekt v celej Varne je asi katedrála v centre. Vnútorná výzdoba a maľby boli po tom čo som nedávno videl v Benátkach úplne iné a veľmi sa mi páčili.

Obrázok


Ďalšia super vec je delfinárium.

Obrázok


No a úplne TOP je skamenený les asi 20km od Varny. Je to piesková plocha posiata kamennými stĺpmi. Existuje niekoľko hypotéz ako mohlo takéto niečo vzniknúť ale nikto zatiaľ úplne nepresvedčil. Stĺpy sú zvnútra duté.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

V rámci oddychu sme si ešte s LastNailom dali biliard a náročný minigolf match, v ktorom som zabukoval neuveriteľné „come from behind“ 100 over par víťazstvo. S Trikózom sme si pripomenuli staré časy v posilňovni.

Naozaj super výlet.

Druhý pobyt na Golden Beach som absolvoval s rodinou, hotel opäť sympatický, more blízko akurát ma jedovali nejaké potvory, čo ma v kuse vo vode štípali, takže sme sa radšej váľali v bazénoch a do mora sme šli len keď boli silnejšie vlny lebo vtedy potvory nedobiedzali.

Túto dovolenku už som si nemohol až tak užiť lebo som finishoval Phat Phuck Challenge a veľmi málo som jedol + som veľa behával takže „no picnic“.

Golden beach je väčšie (ale pravdu povediac menej sympatické) než Golden sands, ktoré malo takú súkromnejšiu atmosféru. Tu bolo všade kopec ľudí a v noci na každom kroku diskotéka, cez ulice sa po zotmení ani nedalo prepchať. Okrem toho všade stánky a atrakcie – väčšinou taká klasika, povozili sme sa akurát na 4-kolke, zahrali si minigolf a inak sme sa len váľali a stavali hrady z piesku.

Pokrovo nič moc, mal som celkom rozumný stôl, nedostal som sa v podstate do žiadnych veľkých konfrontácií väčšinou som len zobral pot cbetom. Handa v ktorej som prišiel o slušnú časť chipov bola keď som UTG pri 100/200 blindoch raisol JJ na 500, za mnou mladý Fín v MP call a hneď za ním mladý Bulhar 3bet na 1800 (mali sme 20k stacky). Dorovnal som i keď myslím, že bez infa a OOP sa dalo aj foldnúť a ušetriť si starosti. Flop 289r ja check/call 3000. Turn 2 ja check, Bulhar bet 7000, bolo mi jasné, že do showdownu sa nedostanem bez toho, že by som dal celý stack (Bulhar ma mal covered) + som nepredpokladal, že je schopný týmto spôsobom hrať TT alebo, že bude na takom turne barrellovať ako bluff, takže som zahodil.

Ďalšia funny handa sa udiala na leveli 200/400 + ante, kde som chcel raisnúť na CO J8s ale miesto 1050 chipov som hodil na stôl 150 a tým pádom to bol limp. Na nízkom drawy flope sme precheckovali, na J turne som betol a mladý Fín na BB ma raisol, ja som dorovnal a river sme precheckovali – ukázal J2 a ja som vyhral slušný pot.

Proti tomu istému hráčovi som prehral dosť veľký pot, keď som zo skorej pozísie raisol KTs a na K83r flope som dostal raise, ktorý som dorovnal ale na blank turne som čelil ďalšiemu veľkému betu. Bol to rozumný hráč i keď určite agresívny, nepredpokladal som ale, že bude často bluffovať keď som raisoval pf zo skorej pozície a ten board ma slušne triafa, takže som si len oddýchol že mám tak slabé K-čko a foldol som.

Po pár leveloch som sa dostal k free chipom v súboji blindov vďaka brainfartu súpera, ktorý si zrazu zmyslel, že ho asi bluffujem a snažil sa s tým vysporiadať dosť svojským spôsobom. Raisol SB ja som ho s JJ 3betol – rozhodne by som to nerobil bez handy po tom čo mi dal v predchádzajúcom orbite walk a ukázal mi tým že je schopný na BB aj niečo foldnúť - on po rozmýšľaní 4betuje na zhruba 3/4 mojho stacku, ja pushujem a on FOLD-uje za tých pár drobných navyše – neskutočné.

Bohužiaľ mi nevyšli 2 blidnstealy a po Ďalšom zvýšení blindov som mal 12BB stack a čakal som na príležitosť. Tá sa naskytla keď postarší chlapík čo vyhral EMOP v Portugalsku limpol UTG (limpoval často a foldoval na iso raisy) za ním sa nalimpovali ďalší 4 hráči a ja som na BB našiel 22, ktoré som s radosťou poslal do allinu na čo ma UTG dorovnal s KK a poslal domov.

Ostalo mi teda trochu času na výlety, obehol som opäť s rodinou Varnu a šli sme sa pozrieť aj do Nessebaru. Je to naozaj pekné historické mestečko/dedinka. Jediné čo ma naštvalo bolo, že teta na trhu chcela 400EUR (WTF???) za starobylý mosadzný sextant ktorý som NAOZAJ chcel – damn it musím niečo také niekde zohnať.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Na obed sme si tu šupli vynikajúce ryby, nakúpili sme za pár eur veci ako kompas, ďalekohľad, drevený model lode a podobne a vydali sme sa opäť napospas neskutočne šialeným bulharským vodičom cestou domov.

Celkovo hodnotím Bulharsko ako sympatickú krajinu, more skvelé, piesok super – škoda len tých potvor v mori, chodil by som tam asi pravidelne ale teraz už asi skôr pohľadám zase niečo iné.

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 5:
___Mortylen___, matiapag, Mayday, Riddlah, trikoza
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 03 Sep 2010 08:39

Pekne - skoda ze este tie vysledky nenaskocili - ale urcite sa to blizi, prevdepodobnost hra do karat... :D
Inac tie fotky z Nesebaru mame asi vacsina z rovnakych placoc...

EDIT by dzejkej: pls nequotovat komplet cely report :).
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod palo1973 03 Sep 2010 09:05

Mate aj takuto?
Inak presne tam sme sa fotili pred 7mimi rokmi,akurat mame o 20kg menej,nastastie 15 z nich mam ja naviac a nie opacne :D

45728_1298913567933_1683224014_579253_6017177_n.jpg
45728_1298913567933_1683224014_579253_6017177_n.jpg (61.2 ) Zobrazená 3389 krát
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod dzejkej 03 Sep 2010 10:48

palo1973 napísal:Mate aj takuto?
Inak presne tam sme sa fotili pred 7mimi rokmi,akurat mame o 20kg menej,nastastie 15 z nich mam ja naviac a nie opacne :D


Cize hmotnost dcerky sa za 7 rokov zmenila iba o 5kg? Mali by ste jej davat viac jest :-D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!