Nepokrova literatura

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Nepokrova literatura

Odoslaťod trikoza 21 Okt 2010 21:32

kedysi som bol hrozny knihomol, cital som knihy ako na beziacom pase, bohuzial s nastupom pokru som tuto cinnost uplne odsunul a citam tak maximalne na dovolenkach... kedze u mna zacina upadat zaujem o poker :) rad by som sa k tejto bohulibej cinnosti vratil, dnes som si teda obnovil clenstvo v kniznici, problem bol ze som zrazu vobec nevedel co si vybrat, tak by som rad zozbieral zopar tipov na must-read knihy

mam nacitanych hlavne autorov ako king, bukowski, irving, pratchett, dick, kerouac, viewegh, welsh, heller a pod.
Obrázok používateľa
trikoza
 
Príspevky: 1706
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 31 krát/48 krát
Karma: 30

Re: Nepokrova literatura

Odoslaťod yegon 21 Okt 2010 21:39

trevanian - shibumi

z akcakov cokolvek od:
Clive Cussler
Brad Thor
Lee Child
Jack Du Brull
Vince Flynn

neviem co vsetko u nas zozenies v kniznici niektore urcite ani nie su prelozene
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Nepokrova literatura

Odoslaťod nelz0n 21 Okt 2010 22:12

Steven Erikson - dark fantasy at its best

odvtedy co som si kupil ipad som zase zacal citat ako besny
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

Re: Nepokrova literatura

Odoslaťod Marian21x 21 Okt 2010 22:41

Mne sa pozdávalo aj od Clavella Král krysa, a potom Kunderove knihy napríklad. Ale je pravda, že v poslednej dobe tiež pramálo čítam, a keď už dačo chytím do ruky, tak Moshmana ;)
Marian21x
 
Príspevky: 107
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 17 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Nepokrova literatura

Odoslaťod APminer 22 Okt 2010 01:05

u mne :

1. E.S. Gardner

2. J. Grisham

3. Mika Waltari ( nevim, zda dobre napsane)
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: Nepokrova literatura

Odoslaťod Mayday 22 Okt 2010 11:07

zopar odporucani odo mna:

1. Illuminatus! - Robert Anton Wilson
2. Foundation - Isaac Asimov
3. ak si nahodou necital stoparovho pruvodcu galaxii, daj si to, ked sa ti lubi heller a pratchet, bude sa ti to pacit asi tiez
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: Nepokrova literatura

Odoslaťod pls_sanos 22 Okt 2010 16:38

trikoza napísal:kedysi som bol hrozny knihomol, cital som knihy ako na beziacom pase, bohuzial s nastupom pokru som tuto cinnost uplne odsunul a citam tak maximalne na dovolenkach... kedze u mna zacina upadat zaujem o poker :) rad by som sa k tejto bohulibej cinnosti vratil, dnes som si teda obnovil clenstvo v kniznici, problem bol ze som zrazu vobec nevedel co si vybrat, tak by som rad zozbieral zopar tipov na must-read knihy

mam nacitanych hlavne autorov ako king, bukowski, irving, pratchett, dick, kerouac, viewegh, welsh, heller a pod.


tak ak oblubujes welsha a kerouaca tak uz len pridam Hunter S. Thompson nesmie chybat ;)
pls_sanos
 
Príspevky: 21
Založený: Feb 2010
Poďakoval/li: 11 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Nepokrova literatura

Odoslaťod Jose 22 Okt 2010 21:10

kerouaca mam velmi rad, je to asi moj najoblubenejsi autor. ak si od neho cital veci len v cz/sk jazyku a uz pred nejakym dlhsim casom, tak si skus pozhanat novsie predtym neprelozene knihy. odporucil by som este Normalna Mailera, Henryho Millera a knihu Sto rokov samoty od Marqueza. za tu knihu dostal aj nobelovu cenu, preco to netusim, ale v kazdom pripade sa to paradne cita :D
Jose
 
Príspevky: 2
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!