Čo je staking?

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Čo je staking?

Odoslaťod admin 25 Okt 2010 10:32

Diskusia k článku: Čo je staking?

V súvislosti s pokrom sa môžete veľmi často stretnúť s pojmom „staking“. V prípade, že neviete o čo sa jedná, čítajte ďalej.

Staking je dohoda medzi hráčom a investorom, kde investor poskytuje vstupný kapitál pre hráča, výmenou za určitý podiel z výhry. Uvedieme jednoduchý príklad: Investor zaplatí hráčovi buy-in na turnaj vo výške $1,000, za čo dostane 50% prípadnej výhry. Pozor však, v prípade, že hráč na turnaji neuspeje, vklad sa investorovi nevracia!

Systém stakovania v pokri je starý ako poker sám. Zhruba do roku 2000 však v praxi fungoval len v živom pokri. Do tohto procesu sa teda mohli zapojiť len ľudia, ktorí mali priamy prístup k hráčom. A niektorí na tom poriadne zarobili. Hráči ako Scotty Nguyen, Greg Raymer či Jamie Gold boli všetci staknutí, keď vyhrali WSOP Main Event! S nástupom internetu a samozrejme online pokru sa veci zmenili a momentálne sa staking stal prístupný prakticky každému.

Staking má viacero foriem. Prvou z nich je už spomínaný prípad, kedy investor zaplatí hráčovi buy-in na určený turnaj, za čo dostane vopred dohodnutý podiel z prípadnej výhry. Najčastejšie býva táto dohoda vo forme 50-50. Teda investor dostane 50% z výhry.

Staking nie je určený len na turnaje, ale takisto je možné ho využívať aj pri hraní cash game. V tomto prípade je najčastejšie využívaná forma tzv....

Celý článok => Čo je staking?
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22362
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Čo je staking?

Odoslaťod Megs 27 Dec 2010 00:27

Ponúkam sa na staking.
Hrával by som NL2. Predstvaujem si nejakých aspoň 20 USD na P****Stars. Na obdobie asi 1 roka. Po roku by som vrátil základný vklad + 40 % zo zisku. Ak nejaký bude ;) Ale ja som presvedčený že áno. Ak máte niekto záujem napíšte správu.
Som ochotný a otvorený jednať o iných podmienkách.
Obrázok používateľa
Megs
 
Príspevky: 23
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 7 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Čo je staking?

Odoslaťod haman 27 Dec 2010 02:37

Megs napísal:Ponúkam sa na staking.

Mozem si dovolit linknut tvoje referencie?
No offence pls ;)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Čo je staking?

Odoslaťod tucniak 27 Dec 2010 04:49

rofl
[x] pwned
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Čo je staking?

Odoslaťod Megs 27 Dec 2010 10:24

haman napísal:
Megs napísal:Ponúkam sa na staking.

Mozem si dovolit linknut tvoje referencie?
No offence pls ;)


Jedna z mála, no i keď som začiatočník čo začína na frerolloch, vždy soma j tých pár centov z freerollou zniekoľko násbil (neraz aj 10 - 20 krát) .. ale potom som to premrhal na buy-inoch do turnajov... preto by som chcel staking na cg hru akurát, nemám možnosť urobiť prevod. Z celkového hľadiska som bol na cg vždy ziskový kým som ako hovorím asi 3 menšie bankrolly nebustnul na buy-inoch
Obrázok používateľa
Megs
 
Príspevky: 23
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 7 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Čo je staking?

Odoslaťod cicvor 27 Dec 2010 11:43

Ahojte , nasiel by sa nejaky investor ktory by bol ochotny ma skusobne stacknut na jeden turnaj? ;) . . .povedzme BI okolo 100$. . . skusobne preto lebo nemam zatial ziadne skusenosti so stackingom a neviem realne odhadnut ci hranie za "cudzie" by malo pozitivny alebo negativny vplyv na moju hru.

Info o mne: poker hravam cca rok , prevazne MTT doplnene sem tam o SNG . Stats podla OPR : ROI 25% , ABI 28$ , ITM 15%

Najde sa taky blazon? :crazy:
Obrázok používateľa
cicvor
 
Príspevky: 78
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 19 krát/4 krát
Karma: 5

Re: Čo je staking?

Odoslaťod speksSVK 27 Dec 2010 12:26

Zdravim,

ako tu vidim tuto temu tak este viac ma to dotlacilo k tomu aby som svoje uvahy skusil zrealizovat. Zacal som citat knihu TREAT YOUR POKER LIKE A BUSINESS od LeatherAss-a. Tam na zaciatku pise chlapik ako mal takuto dohodu s LeatherAssom, ze ho stakol, ale mali samozrejme iste podmienky.A takto prichadzame k mojej uvahe.
Hladam nejakeho midstakes hraca, alebo skuseneho hraca, ktory by ma stakol s 200$. Chcel by som zacat s NL10 (samozrejme k bankrollu by som si prilozil aj vlastne,aby bol safe, 200$ mi pripada este ako rozumna ciastka aby bol niekto schopny poskytnut, tak preto).
Samozrejme by sa dohodli iste podmienky,podobne ako v tej knihe.
Podmienky (su informacne, zaviseli by hlavne aj od sponzora):
- spravila by sa nejaka dohoda (papierova forma,ustna forma-zavisi od sponzora)
- dohoda by obsahovala:
- kolko % z profitu napr. po roku by som dal sponzorovi, alebo po nejakej dobe (opat zavisi od sponzora)
- keby som bustol, bol by nejaky termin dokedy musim vratit peniaze (som pracujuci obcan, myslim ze by s tym nebol problem)
- musel by som odohrat isty pocet ruk za mesiac (opat zavisi od predstav sponzora), napr. mesacne 20000 (30000) ruk minimalne
- musel by som preukazovat nejaky winrate, alebo vývoj dopredu,zlepsovanie (keby bol nejaky husty DS alebo BE, musel by som odvodnit ze nie vlastnou zlou hrou a podobne)..alebo by sa zrusila dohoda
- musel by som mesacne studovat literaturu videa, poslat sponzorovi zopar ruk, alebo otazok ohladom situacii, v ktorych som si nevedel poradit
Takto zhruba by som si predstavoval tento "deal". Preto chcem aby sponzorom (zaroven trochu aj coachom) bol nejaky skusenejsi hrac, od ktoreho som schopny sa ucit a zaroven vidí progress v mojej hre. Myslim si ze tymto si pomozem a viac sa donutim k progresu,studiu a uplnemu zlepseniu.
Prípadne by sa z tochto vytvoril aj blog kde by som postoval vysledky tyzdenne,mesacne a pod.
Pre prípadny zaujem prosim napisat SS,a dohodli by sme na spominanych podmienkach podla vasich aj mojich predstav. Doteraz som bol skor turnajovi hrac, ale chcem teraz progres v cash game tak to chcem skusit takymto stylom. OPR - speksSVK -vysledky
Obrázok používateľa
speksSVK
 
Príspevky: 168
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 30 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Čo je staking?

Odoslaťod tucniak 27 Dec 2010 13:04

imo ked si pracujuci obcan tak tych par dolarov na nl10 nasetris a ostatnemu sa mozes venovat rovnako, ako si pisal a este nemusis nikomu davat percenta a bat sa, ci bustnes. 'Trosku coacha' budes musiet hladat skor za hodinovku niekde, staking zvyknu robit hraci ktor nemaju cas sa tomu nejak venovat nieto este coachovat staknuteho hraca(a 'zdarma') imo.

A ty Megs, skus to trosku inac, na tomto fore je par nNL hracov, ktori dlhodobo prispievaju, ukazuju, ze v nich je nejaky potencial, taki mozno maju sancu najst stakera( i ked staking na nl2 mi pride fakt trosku mimo, robi sa to niekde od small/midstakes kde to ma nejaky financny vyznam aj pre stakera, v tvojom pripade to znie skor ako charita no offence), ale ty, prides, mas 5 prispevkov, no vela stastia v hladani.. :)

edit: megs sup sup niektora stranka s free bankrollom a razom mas 50$ na hru...
Naposledy upravil tucniak dňa 27 Dec 2010 14:50, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Čo je staking?

Odoslaťod speksSVK 27 Dec 2010 14:03

tucniak napísal:imo ked si pracujuci obcan tak tych par dolarov na nl10 nasetris a ostatnemu sa mozes venovat rovnako, ako si pisal a este nemusis nikomu davat percenta a bat sa, ci bustnes. 'Trosku coacha' budes musiet hladat skor za hodinovku niekde, staking zvyknu robit hraci ktor nemaju cas sa tomu nejak venovat nieto este coachovat staknuteho hraca(a 'zdarma') imo.

no ja som to chcel tomu ze sa budem tomu inac stavat a pravdepodobne hrat ked viem ze hram za cudzie peniaze.tomu coachovaniu sa az tak vela casu nemusi venovat....bol to len navrh:)chcel som to taktouto formou skusit
Obrázok používateľa
speksSVK
 
Príspevky: 168
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 30 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Čo je staking?

Odoslaťod slemo69 27 Dec 2010 14:16

Ak potrebujes zmenit svoj pristup k pokru, tak k tomu nepotrebujes cudzie peniaze. staci, ked si sam urcis priority a ciele. ako inspiracia ti posluzia niektore blogy napr. tu na pokerportali alebo na inych weboch. Vela ludi si dava ciele na kazdy konkretny mesiac a snazia sa ich splnit, tym napreduju po kuskoch dalej.
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!