Pokrové poučky

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Pokrové poučky

Odoslaťod admin 13 Jan 2011 11:59

Diskusia k článku: Pokrové poučky

V pokri existuje množstvo rozličných návodov a spôsobov ako riešiť niektoré herné situácie. V týchto návodoch sa občas vyskytnú pravidlá, alebo inak povedané poučky (v angličtine “theorems“), ktoré sú jednoduché, účinné a ľahko využiteľné v praxi. Postupom času sa niektoré z nich stali všeobecne uznávané až legendárne a zaradili sa do pokrového slangu. Ak ste začiatočník a hľadáte práve takéto poučky prinášame vám prehľad piatich najznámejších pokrových „theorems“. Baluga Theorem
Jedna z najznámejších pokrových poučiek. Autorom je známy hráč a autor pokrovej literatúry ako napr. Easy Game vol.1 a vol.2 – BalugaWhale. Baluga v tejto teórii uvádza, že ak ste ako preflop raiser v hre proti jednému súperovi a ten vás raisne na turne (po tom čo len dorovnal flop) a vy držíte na ruke len top pár, mali by ste prehodnotiť silu vašej ruke, ba čo viac, pravdepodobne ste pozadu a mali by zložiť.
Ako Baluga uvádza, súperova ruka je tu často veľmi silná. Check/raise na turne je oveľa silnejší ako len raise, navyše samotný raise na turne je málokedy len čistá draw, niekedy to môže byť draw, ktorej na turne prišiel aj pár, niekedy naopak pár, ktorému na turne prišla draw. Navyše turn je miesto, kde už hráči prestávajú slowplayovať svoje silné ruky a začínajú budovať pot. Tak či onak ani náš TPTK(Top pár, top kicker) zrejme po tejto...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22362
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Pokrové poučky

Odoslaťod slemo69 13 Jan 2011 12:50

Velmi dobry clanok

Za tento príspevok od slemo69 poďakovali :
poldinhoo
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Pokrové poučky

Odoslaťod michael163 13 Jan 2011 12:54

slemo69 napísal:Velmi dobry clanok

pripajam sa. musim sa priznat ze som poznal doteraz len prve 2:)
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: Pokrové poučky

Odoslaťod cicvor 13 Jan 2011 13:38

moja najoblubenejsia "Caro’s Law of Loose Wiring" sa do TOP 5 nedostala :(
Obrázok používateľa
cicvor
 
Príspevky: 78
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 19 krát/4 krát
Karma: 5

Re: Pokrové poučky

Odoslaťod poldinhoo 13 Jan 2011 13:40

cicvor, tú teda nepoznám a to som ich pri písaní toho článku našiel neúrekom :)
ale veď daj, na to je diskusia ;)
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: Pokrové poučky

Odoslaťod cicvor 13 Jan 2011 14:27

poldinhoo napísal:cicvor, tú teda nepoznám a to som ich pri písaní toho článku našiel neúrekom :)
ale veď daj, na to je diskusia ;)



Anglicke znenie je nasledovne:

"Caro’s Law of Loose Wiring"
"If choices are not clearly connected to heir benefits,people usually interact in ways that make outcomes unpredictable. If choices are clearly connected to their benefits, people sometimes act in ways that make outcome upredictable."

vo volnom preklade ide o toto ze ked sa rozhodujeme ci ideme nejaku handu hrat alebo nie tak zvycajne su to hranicne rozhodnutia(len malo je takych ze jasny fold alebo jasny bet(raise)), a velmi casto to rozhodnutie padne az v poslednej sekunde na zaklade nejakeho vnutorneho impulzu alebo poznatku ktori sme ziskali v nasom okoli .
Pointa respektive prakticke vyuzitie tohto je ze velakrat staci malinke "usmernenie" a protihrac zahra tak ako chceme :)

Nie som si isty ci je to dobre vysvetlene tak ma prosim doplnte ak to niekto z Vas pozna ;)

je to starsi zakon a samozrejme plati viacej pre live nez online poker ale az pri tomto som si uvedomil ake krehke su niektore moje(nase) rozhodnutia a ako malo staci aby sa zmenili.
Obrázok používateľa
cicvor
 
Príspevky: 78
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 19 krát/4 krát
Karma: 5


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!