outs bez ruky

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

outs bez ruky

Odoslaťod PeterP1 05 Feb 2011 10:11

ahojte, začal som trošku študovať texas holdem, začínam s tým, aby som poriadne pochopil outs. Mohli by ste mi prosím poradiť?
Mám takúto otázku, povedzme, že na ruke mám 8s7c, všetci checknú, príde flop TcJsQh, dajme tomu, že všetci zasa checknu, na Turn príde Ac. Takže teraz ten kto má K v ľubovoľnej farbe vyhráva, ale otázka znie, aké karty tvoria moje outs. Ak príde ľubovoľná 9, tak mám Straight a v prípade, že nikto nemá K, tak som víťaz (ak má ešte niekto takúto Straight, tak si výhru rozdelíme), ak príde ľubovoľné K, tak mám ešte silnejší Straight, ale ten je spoločný pre všetkých hráčov. Takže otázka znie aké sú moje outs. V tomto prípade by som napočítal 8 outs, pretože ľubovoľná 9 nikomu nepomôže vytvoriť lepšiu Straight (pretože ak niekto má K, tak mu je karta 9 ukradnutá) a ak príde K, tak aj ten kto už na ruke kartu K má, tak ma neporazí (výhra sa rozdelí). Uvažujem teda správne, že v tomto prípade sú všetky 9 a K mojimi outs, t.j. mám 8 outs?
Ďakujem.
PeterP1
 
Príspevky: 6
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: outs bez ruky

Odoslaťod yegon 05 Feb 2011 10:16

outs su karty ktore ti umoznia hru vyhrat - nie rozdelit si pot s niekym kto ma rovnaku kombinaciu

v tejto situacii mas 0 outs ak ma niekto K alebo 4 outs ak nikto K nema - v skratke je to situacia v ktorej chces foldnut ak niekto betne
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: outs bez ruky

Odoslaťod PeterP1 05 Feb 2011 12:45

ešte jednu podobnú otázku mám, povedzme, že karty na stole sú 9sTs2h3c a ja mám na ruke QcKc. Takže moje outs sú 3, t.j. Jc,Jh,Jd (Js nie je out, pretože by niekto mohol mať Flush a ja prehrám). Ale ak má niekto na ruke napr. QhKh a na River príde Jh, tak prišiel jeden z mojich outs, ale podľa predchádzajúcej reakcie nevyhrávam, pretože pot sa rozdelí, ale aj napriek tomu v tejto situácii môžem pokladať uvedené JcJhJd za svoje outs? Ak je to tak, tak potom outs nemôžu byť len karty, ktoré mi pomôžu vyhrať, ale sú to karty, vďaka ktorým existuje možnosť, že pot vyhrám a s nikým si nebudem pot deliť. Chápem to správne?
PeterP1
 
Príspevky: 6
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: outs bez ruky

Odoslaťod Chlpo1989 05 Feb 2011 13:02

Nejako to moc komplikujes...Outs su vsetky karty, ktore ti pomozu vyhrat ruku.

Na boarde
9 :spade: T :spade: 2 :heart: 3 :club:
mas viac outov ako len J...Ak super drzi 55, tak tvoje outy su K aj Q, teda dalsich 6.

V druhom pripade ak pride hocico, tak si hru delite cize nemas ziadne outs na to, aby si danu ruku vyhral...
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: outs bez ruky

Odoslaťod PeterP1 05 Feb 2011 13:56

Chlpo1989 si napisal, že v druhom pripade (ze by mal super karty take, ze by sme si vyhru rozdelili) nemam žiadne outs, ale podľa článku o outs a pot odds II na pokerportali to tak nie je - viď. veta - citujem : "Preto vám odporúčam striktne dodržiavať odpočítavanie vašich outs, pokiaľ existuje pravdepodobnosť, že môžu vášmu súperovi pomôcť zostaviť silnejšiu ruku." Prakticky vždy pri Straight (ak je dostatočný počet hráčov) existuje pravdepodobnosť, že niekto zostaví minimálne rovanko silnú kombináciu ako ja. A podľa toho, čo si ty napísal, by to neboli moje outs, ale podľa toho článku to moje outs sú. Takže teraz som z toho dosť mimo. Vie mi to niekto presnejšie, resp. dôkladnejšie vysvetliť? Ďakujem.
PeterP1
 
Príspevky: 6
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: outs bez ruky

Odoslaťod TomMolivan 05 Feb 2011 16:56

Ako bolo písané, outs sú všetky karty, ktoré zmenia tvoju ruku na víťaznú. Lenže to, či to tak naozaj je, závisí samozrejme aj od toho, čo drží súper a teda od tvojho readu.

Poiaľ máš Kh Qh a flop je Jc Th 2h, tak samozrejme, že sa teoreticky môže stať, že jeden súper drží Ah 3h pre vyššiu flush draw, druhý, Kc Qc pre rovnakú straight draw a tretí Jd Js pre top set, ale kvôli tomu predsa nemôžeš svoju ruku považovať za drawing dead.

Vo väčšine prípadov ti to len znižuje equity o pár % a rozhodujúce je to zvačša pri takých hraničných situáciách. Zjednodušený príklad:

Situácia
Máš 9h 7h, flop je Qs Jh 2h. Po sérií re-raisov sa dostaneš do situácie, kedy je súper all-in.

V prvom prípade máš ty máš doplatiť 2000 do potu 6000, teda potrebuješ aspoň 25% equity na výhru (kedže doplácaš 1:3), aby bol tvoj call je ziskový. Tvoja flush draw vyjde, ako iste dobre vieš, v cca 33-37% prípadoch, takže 1st level thinking, povieš si: "Okay, súper bude určite lepší, ja mám teda 35% na výhru, doplácať potrebujem iba 25%, jasná situácia, call!" - Aj keď tu vezmeme do úvahy, že súper môže mať aj vyššiu flush draw a my teda menej outs, čo zníži o trochu našu equity, stále to bude nad 25% a náš call je okay.

V druhom prípade máš doplatiť 3000 do potu 6000, teda potrebuješ aspoň 33% equity na výhru (1:2), aby bol tvoj call ziskový. Flush ti príde v cca 35% prípadoch, čiže berúc do úvahy, že máš 35% na výhru, tvoj prípadný call je tu len tak tak - situácia je hraničná. A keď k tomu pridáme aj možné súperove flush draws, dostávame sa pod 33% a náš call teda dobrý nie je.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: outs bez ruky

Odoslaťod keso26 05 Feb 2011 17:48

..v tom clanku je to velmi podrobne vysvetlene ak sa dobre pamatam, ak si tomu neporozumel, tak si to kludne precitaj znova :) ..hlavne tu cast discountovani outs.
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: outs bez ruky

Odoslaťod Samot10 05 Feb 2011 22:25

TomMolivan napísal:Ako bolo písané, outs sú všetky karty, ktoré zmenia tvoju ruku na víťaznú. Lenže to, či to tak naozaj je, závisí samozrejme aj od toho, čo drží súper a teda od tvojho readu.

to som chcel napisat aj ja...

zbytocne sa zamyslas nad kazdou moznostou...teoria je sice pekna, ale v praxi nemozes hracom pri stole priradovat vzdy vsetky mozne kombinacie...treba len hrat, hrat, hrat a dostanes sa do toho ;)
Obrázok používateľa
Samot10
 
Príspevky: 126
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 45 krát/7 krát
Karma: 0

Re: outs bez ruky

Odoslaťod TomMolivan 06 Feb 2011 01:35

Čítajúc si to po sebe, chcel by som upresniť jednu vec:
"Aj keď tu vezmeme do úvahy, že súper môže mať aj vyššiu flush draw a my teda menej outs, čo zníži o trochu našu equity, stále to bude nad 25% a náš call je okay."


Ttýmto som chcel povedať, že máme nad 25% voči súperovej range ako celku obsahujúcemu aj pair handy/sety aj flush draw, nie že máme 25%+ voči vyššej flush draw.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: outs bez ruky

Odoslaťod PeterP1 06 Feb 2011 09:02

ďakujem za odpovede, poriadne si to všetko ešte prejdem, ale myslím a dúfam :-), že čo som potreboval pochopiť, som pochopil.
PeterP1
 
Príspevky: 6
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!