DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod dom 13 Feb 2011 20:18

Ivo napísal:Grtka Mariánovi, aj keď tuším už v 3 leveli bol jeden a trištvrť nohou vonku, keď na riveri luckol A s AK proti JJ s väčším stackom.


luck je sucast pokru...su to karty, tie neovladas...skratka to k tomu patri...

a na margo tych gamblerov...presne ako to tu bolo napisane...bud rad ze taky hraci pridu spravit pp...
praveze mne sa tento turnaj zdal ultra tight, aspon ten moj stol...ale asi to bude len preto ze som freerollak a niesom zvyknuty na take zabunkrovanie...hlavne v skorsej faze turnaja kedy, logicky, by mal hrac pri 200 nasobku blindu hrat kreativnejsie
dom
 
Príspevky: 157
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 10 krát/6 krát
Karma: 1

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod popoBA 14 Feb 2011 05:01

Mareccc1 napísal:Presne jak hovori Jano, to je aj jeden z hlavnych dovodov preco nehravam vobec tuto seriu. je sick hrat 16hodin vkuse dobry kvalitny poker..

turnaj trval "len" 14,5 hodiny nie 16,to len ja som tam bol tak dlho lebo som dosiel skor atd :D aj ked na druhej strane na final table vypadla polka hracov asi za pol hodinu,bohvie ako dlho by to trvalo nebyt toho...mozno by nebolo odveci dohravat finalovy stol na druhy den vecer, a ked nie to, tak urcite urobit skor chiprace.to bola vec co ten turnaj neskutocne zdrzovala.ked ma niekto pri 400k stacku pred sebou len tisicky a 500vky to je sick!kym to dealeri v kazdom pote musia preratavat,hraci ukladat,manipulovat stym...bolo to hrozne
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod Drak 14 Feb 2011 10:19

presne tak popoba, to sú presne tri veci, ktoré som vyčítal turnaju už minulý rok ...
a) chip race ..., to je neskutočné ako to zbytočno zdržuje turnaj v neskoršej fázy, nie je čo riešiť, len to floorovi napísať červeným tučným a podčiarknuť
b) FT na druhý deň ... (resp. ITM)
c) tým by sa uvolnila možnosť mať aj prvé 4 levely 40-minútové, lebo vtedy sa dá hrať, po prestávka je average už len okolo 35 BB , takže priestor na akcii sa oslabuje.
Drak
 
Príspevky: 70
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod palo1973 14 Feb 2011 12:15

no bod a,to by som ako hrac hned volal flormana nech to daju do poriadku,vsak to je chore,s bodom b nesuhlasim,hrat tak maly turnaj dva dni je blbost,okrem toho dost by to handicapovalo mimobratislavskych hracov,ak stoji turnaj 150 e tak mu treba najmenej 100 e na reziu a to sa neoplati

Za tento príspevok od palo1973 poďakovali - 2:
APminer, Zoling
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod maroshluchy 14 Feb 2011 12:53

ahojte,
môj názor:
1. štruktúra tejto série je výborná - 10k stack a 40min levely dávajú dostatočný priestor na hru - jeden z mála turnajov v týchto končinách, ktorý nemusíte "uflipovať=uluckovať" - kto chce gambliť má na výber toho myslím dosť(napr. reduta 5kgtd a podobné chuťovky...?)
2. 2 dni nie - to by veľa hráčov odradilo od účasti - predsa len nie je to tak lukratívny pricepool...
3. skorší chiprace - áno. Ohromné stacky neskutočne zdržujú (tu musím ale pochváliť úroveň dealerov v hrone - pozdravujem pani Danicu). Toto je ale imo viac problém spôsobený samotnými hráčmi - absolútne nemajú prehľad o veľkosti stackov a to nielen súperov ale často ani vlastnom a nemajú chipy nastackované... takmer každá hra prebieha tak, že dealer prepočítava stacky zainteresovaných hráčov.
maroshluchy
 
Príspevky: 73
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 3 krát/7 krát
Karma: 1

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod TomMolivan 14 Feb 2011 13:39

Toto je ale imo viac problém spôsobený samotnými hráčmi - absolútne nemajú prehľad o veľkosti stackov a to nielen súperov ale často ani vlastnom a nemajú chipy nastackované... takmer každá hra prebieha tak, že dealer prepočítava stacky zainteresovaných hráčov.


Čo by sa robilo omnoho jednoduchšie, keby namiesto 100x 1k chipov mali pred sebou 10 10k chipov, nie?
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod APminer 14 Feb 2011 15:51

TomMolivan napísal:
Toto je ale imo viac problém spôsobený samotnými hráčmi - absolútne nemajú prehľad o veľkosti stackov a to nielen súperov ale často ani vlastnom a nemajú chipy nastackované... takmer každá hra prebieha tak, že dealer prepočítava stacky zainteresovaných hráčov.


Čo by sa robilo omnoho jednoduchšie, keby namiesto 100x 1k chipov mali pred sebou 10 10k chipov, nie?


dealer je povinnen prepocitat stack (bet, raise) a sdelit jeho vysi souperi .... ja jako hrac muzu proste posunout jakykoliv kominek za lainu ....
Obrázok používateľa
APminer
 
Príspevky: 5335
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 178 krát/100 krát
Karma: 16

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod 7castle 14 Feb 2011 16:26

popoBA napísal:ale no. pri marianovom stole som stravil najviac casu lebo na nom bolo najviac akcie a rozhodne to ten clovek moze hrat.totalne ovladal cely stol a hral to fakt na urovni.jasne ze tam bol pocas turnaja aj nejaky luck ale hlavne na finalovom stole to bol skor bad luck a superov uhral a nemusel si vitazstvo "uflipovat"


No ok, tak nech tu nie som za hovado, ked uz to aj sam Maros cita, tak nejak dovysvetlim toho luckerskeho smajlika :D

Maros je na hentych turnajoch urcite jeden z 10 naj hracov, to je iste, ja som tym chcel povedat 2 veci, jednak ze ak tam bol na 5 FTs ci kolko a 2-3x to vyhral, tak musel mat kopec stastia, a hlavne to ze napriek svojim solidnym schopnostiam sa proste nevyhyba kope leakov beznych pre live hracov, specialne on napr. uplne precenuje silu spekulativnych ruk pri shallow stackoch, t.j. vobec neberie do uvahy efektivne stacky.

2 najpamatnejsie priklady ktore som videl:

Ca 1.5k roka dozadu, myslim ze 300e WPT side event (to by aj casovo sedelo), mam cca 17bb a TT na UTG, da sa to shovnut ale ja to raisnem na nejakych 2.4bb, Maros mozno 2-3 seaty za mnou flat (stack mozno 40bb, w/e), cely zvysok stola fold (mozno este niekto flatol, nie je to relevantne). Flop 922, ja cbet, on raise... Je samozrejme uplne jedno co ma, ja uz to nemozem zlozit, ale napriek tomu rozmyslam co uz asi len tak moze mat, vravim si bije ma len JJ a 99, pricom to druhe by snad neraisol nie? Tak to tam posleme, mam 2 outy, a on nema ani overpair ani 99, takze go figure...

Pol roka dozadu na nejakom Doxxbete, tuto ruku som nehral len som sedel pri stole. Chlapik UTG cista ryba ma mozno 14bbs a raisne, Maros UTG+1 flat (!), za nim dalsi call, potom este jeden, zvysok fold. Flop nieco ako 239, UTG check, Maros bet, jeden fold, posledny caller call (!), UTG CRAI, Maros sa kruti a posle to tiez, ten treti teda uz zavola svojich zvysnych par BBs... UTG otoci 33 na set (solid lajna s 15bb UTG), Maros ukaze 54s, posledny JJ (bezkonkurencne naj lajna), Maros hitne str8 a so zvolanim "tuto ruku som potreboval" mieri v ustrety vitazstvu na danom Doxxe :D

Ako som povedal respektujem ze Maros tam patri jasne k najlepsim a nie je nahoda ze mu ide, len si aspon taky maly uskrn pokial ide o davku lucku nemozem odpusit :D

Maros vidime sa na MS SR 8-)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 14 Feb 2011 17:14

samozrejme ze luck je velka cast uspechu ...

... inak by vsetko vyhral phil hellmuth :)

gratz marosovi
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod Ivo 14 Feb 2011 17:42

Tak ja k tej štuktúre. Vychádzam z toho, že ide o jednodňový turnaj, tak ako to deklaruje usporiadateľ.
Pri takejto podmienke by imo turnaj nemal trvať viac než 10-11 hodín max. Keďže turnaj vždy začína o 17.00 h., je úplne sick, aby FT začínal niekedy medzi 02-03 hod. ráno. Zažil som, je to otras. Nápor na psychiku, fyzickú kondíciu jak hovado. Je niečo úplne iné keď sa hrá FT o 2 ráno na turnaji, ktorý začína o 19-20h.

Možnosti:
1. Prvé 3 levely 30min. a ďalšie 35min., príp. 30min. levely po celý turnaj. 40.min.levely sú na takýto jednodňový turnaj príliš veľký luxus. S 35min. levelmi sa už na DPT hralo, nie je to nejaký veľký rozdiel a na 12 leveloch sa ušetrí oproti 40.min. levelom 1 hodina hracieho času.

2. Vypustiť 3 level - blindy 75/150 a miesto neho pokračovať 3 levelom s blindami 100/200. Tie prvé 3 levely sú aj tak vemľi málo akčné, často je to vyslovená nuda, samozrejme ako pre koho, že Ivo(ja) out v 3 lev., keď som kus... Ale naozaj nevidím nejaký veľký rozdiel medzi 75/150 a 100/200, akurát že to naštartuje hru.

3. Upraviť starting stacky z 10 k na 7-8 k. Ak by usporiadateľ predsa len trval na 40min.leveloch, tak kombinácia 2. a 3. bodu by bola pre takýto turnaj imo optimálna.
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!