DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 15 Feb 2011 15:47

ked zoberies 9 live hracov a posadis ich nech hraju proti sebe online tak budu hrat rovnako ako ked hraju live

su to teda dve rozdielne discipliny alebo to len hraju ine typy ludi?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod sry4that 15 Feb 2011 15:52

.
Naposledy upravil sry4that dňa 18 Feb 2011 18:12, celkovo upravené 1 krát.
sry4that
 
Príspevky: 137
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 38 krát/7 krát
Karma: 0

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod A_Rimmer 15 Feb 2011 16:06

yegon napísal:ked zoberies 9 live hracov a posadis ich nech hraju proti sebe online tak budu hrat rovnako ako ked hraju live

su to teda dve rozdielne discipliny alebo to len hraju ine typy ludi?


Mozno nebudu. Zo zaciatku ano a potom zistia, ze limpvat 45s s 11BB sa online neoplati, lebo na flope neprecitaju ziadne tells ani nic ine, tak sa na to vykaslu a budu hrat ako internetove mysi :) , podla ucebnice, ci je dany move EV+ alebo nie.
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod popoBA 15 Feb 2011 16:41

sry4that napísal:
maroshluchy napísal:..ale pre mna su vzory hraci ako ty, zandar, a pod. k tomu levelu by som sa raz rad priblizil... tak uvidime co bude.


Popo, čo povieš na toto ? :ROFL:


co bysom nato prave ja mal hovorit?nechapem.aj ja by som sa rad priblizil k ich levelu.financnemu.
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod 7castle 15 Feb 2011 16:44

maroshluchy napísal:Urcite sa najde mnozstvo dalsich dobrych hracov ktori by taktiez mohli uviest x prikladov kedy som zahral diskutabilne, slabo alebo uplne katastrofalne a to iste plati aj opacne ked vidim obcas niektorych top hracov co zahraju v duchu sa nemozem prestat smiat a nechapem ako to mozu hrat a hlavne ako je mozne ze su tam kde su...


Jasne, v tomto 100% suhlas, chyby robia vsetci, staci si len spomenut na LOL call Negreana s K9 na EPT Vieden, nasledny este viac LOL call Martina Hrubeho v tej istej ruke, proste cim horsie tym lepsie, akurat sranda je ze ten druhy bol krasne odmeneny a kym on si uziva 500k Eur a ma nas vsetkych na haku tak ja tu len trollujem PP.sk... :D A pre uplnost ja robim kraviny tiez, dolezite je ci clovek dokaze byt kriticky aj (najma) k sebe...

maroshluchy napísal:My budeme mat samozrejme casto trosku odlisny pohlad na riesenie rovnakych situacii a dovod je podla mna hlavne ten (okrem toho ze si o level vyssie ako ja) ze ty si online grinder a ja som cisty live hrac. Osobne sa domnievam ze toto su dve naprosto odlisne kategorie a funguju tu aj trosku rozdielne strategie... V skratke mam za to ze ty hras session kde grindis xy turnajov sucasne drzis sa prisne principov ktore by v longrune mali prinasat profit a tak to aj je ale v live pokri to podla mna tak uplne nefunguje, je tu mnozstvo dalsich dolezitych faktorov ktore treba brat do uvahy a dokonale sa prisposobit danej situacii s cielom vyhrat dany konkretny turnaj...


Na druhej strane toto je fundamentalny omyl. Je uplne jedno ci hras live alebo online, jedina tvoja snaha by mala byt najst idealne longrun riesenia ktore ti maximalizuju risk. Rozdiel medzi online a live nie je v tych rieseniach, ale v tom, ze v live pokri su aj ine faktory, a umenie live hraca je ich zhodnotit (co moze byt dovod preco niektori online hraci nie su az taki uspesni live). Tie faktory ale nie su priamo pokrove, pretoze optimalne lajny sa nebudu lisit, skor su "nepokrove" - tj live lepsie usudis ci je niekto moneyscared, ci naozaj limpol AA, ci je nervozny lebo mu volala frajerka, ci mu vypadli zetony z ruky ked betoval a pod.

Tieto veci ale NIKDY nic nezmenia na tom, ze ja ked mam 17BB UTG a raisnem, tak mam proste 99+, AJs, KQs, a ty aj keby si sa rozkrajal tak NIKDY nedokazes proti mne efektivne hrat 25s a to este na MP, s 4-5 hracmi za sebou, bodka (mozem sa pokusit vysvetlit ale zda sa mi to natolko trivialne ze to vynecham). Ak by si to spravil rovnako aj dnes (t.j. ak si v tomto nezaznamenal progres), tak mas fakt fundamentalny leak v uvazovani pri hrani kreativnych ruk v shallow spotoch, a to je univerzalne bez ohladu na to ci hras live ci online.

Inymi slovami, nic take ako "optimalne riesenie pre dany live turnaj" ine ako optimalne riesenie ktore ti v long rune maximalizuje zisk neexistuje.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 15 Feb 2011 17:02

7castle musis si zvyknut ze proti tebe ludia robia -EV pf cally, mozno sa im to v longrune aj oplati ked im to umozni vyradit ta z turnaja

co mi pride ale uplne kriminalne je raisnut 2x na 922 boarde v pozicii :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 15 Feb 2011 17:07

A_Rimmer napísal:
yegon napísal:ked zoberies 9 live hracov a posadis ich nech hraju proti sebe online tak budu hrat rovnako ako ked hraju live

su to teda dve rozdielne discipliny alebo to len hraju ine typy ludi?


Mozno nebudu. Zo zaciatku ano a potom zistia, ze limpvat 45s s 11BB sa online neoplati, lebo na flope neprecitaju ziadne tells ani nic ine, tak sa na to vykaslu a budu hrat ako internetove mysi :) , podla ucebnice, ci je dany move EV+ alebo nie.


to live citanie by som az tak neprecenoval, vacsina live hracov nevie co robi a tie tells su len hadanie kym s niekym nehras dostatocne dlho na to aby si si potvrdil svoje podozrenie ze co co znamena

ked si len spomeniem na tie povestne live vety po flop allin raise so 77 na J22, turn 4, river 7. Druhy borec otoci AA a "reader" so sedmickami zahlasi - "sorry toho jacka som ti neveril" :)

navyse ak by citanie superov bol jediny rozdiel medzi online a live tak to by znamenalo ze live hraci roznesu dobreho onlinistu na zivom stole ale ked sa skryje za nejaku plachtu tak rozbije zase on live hracov?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod sry4that 15 Feb 2011 17:39

.
Naposledy upravil sry4that dňa 18 Feb 2011 18:12, celkovo upravené 2 krát.
sry4that
 
Príspevky: 137
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 38 krát/7 krát
Karma: 0

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod popoBA 15 Feb 2011 17:43

sry4that napísal:
popoBA napísal:co bysom nato prave ja mal hovorit?nechapem.aj ja by som sa rad priblizil k ich levelu.financnemu.

ad čo som ti hovoril, že nemáš podceňovať Bendíka ;)


lol uplne offtopic, nevim naco to vytahujes a ako to suvisi s touto temou :)
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod mr_kaktus 15 Feb 2011 17:51

7castle napísal:Tieto veci ale NIKDY nic nezmenia na tom, ze ja ked mam 17BB UTG a raisnem, tak mam proste 99+, AJs, KQs, a ty aj keby si sa rozkrajal tak NIKDY nedokazes proti mne efektivne hrat 25s a to este na MP, s 4-5 hracmi za sebou, bodka (mozem sa pokusit vysvetlit ale zda sa mi to natolko trivialne ze to vynecham). Ak by si to spravil rovnako aj dnes (t.j. ak si v tomto nezaznamenal progres), tak mas fakt fundamentalny leak v uvazovani pri hrani kreativnych ruk v shallow spotoch, a to je univerzalne bez ohladu na to ci hras live ci online.

Inymi slovami, nic take ako "optimalne riesenie pre dany live turnaj" ine ako optimalne riesenie ktore ti v long rune maximalizuje zisk neexistuje.

jj.. a všetci žijeme na chrbte velkej korytnačky :lol2:
to, že niečomu nerozumieš neznamená, že to "neexistuje"..
alebo si myslíš že Ivey, Juanda, Negreanu, Cunningham.. hrajú ako ty ? :P
keby si nežil vo svojej "+EV" škatulke, nie len, že by si bol úspešnejší, ale by ťa to aj viac bavilo ;)

btw. počuli ste už niekto o tom, že "koniec sveta" má byť vtedy, keď sa ludia začnú správať ako stroje ? good job, guys..[/quote]

toto si hadam nemyslel vazne ze?
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!