DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod janobendik 15 Feb 2011 17:54

yegon, hravas vela aj aj takze dopln mozno nejake rozdiely medzi L a O:
- tels - jeden z najmensich rozdielov, ako hovoris podstatna vacsina len hada, ak uhadne pochvali sa, neuhadne je ticho alebo hlada vyhovorku
- na Online hras 6-20 stolov, rychlostou asi 40sekund rozdanie, takze v priemere kazde 2 min mas ruku 1.triedy = nenudis sa hras
ak by si v L chcel hrat len ruky 1.triedy /raz za 24? rozdani/ tak rychlostou cca 2 min. partia musis cakat 50 minut!!!!! A to je najvacsi rozdiel a nakoniec aj problem onlinistov- casom sa zlomia a hraju sirsie range , no vo vacsine sposobou ako na nete :D
Live hrac je "nauceny" hrat J8, 75, 34s....
- najziskovejsie ruky v CG na nete su iste AA a KK, v live hre su az niekde v druhej desiatke, NAJ su ruky typu 78, 86,45.....
- na nete casto /osobna skusenost/ sadne hrac - zdabluje , ak ma stastie aj v prvom rozdani - a uz je prec :evil: , to sa live nestane ak aj raz dvakrat a takeho hraca viac mezi seba nepustia! a vacsinou sa hra aspon 5-6 hodin , takze po 3 hod hry je priemer aj 500-600 BB na hraca = na online je nevyhodne z tohto dovodu /nemas ocakavanie/ na reraise doplatit napr 78, v live pri +300BB je to z dlhodobeho hladiska super ziskove!
- mozes sa porozpravat, kto je vnimavy a pocuva odpovede je cca 10% vpredu
- nemozes pouzit ziadne pomocne programy, to nie je umenie ak za teba mysli pocitac, v Live si zapamataj a vsimaj SAM!!!! Ten rordiel mezi hracmi je markantny hlavne ak hras v cudzom prostredi, kde hraci sa nepoznaju
......

Za tento príspevok od janobendik poďakovali - 2:
Drak, haman
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod 7castle 15 Feb 2011 17:59

sry4that napísal:jj.. a všetci žijeme na chrbte velkej korytnačky :lol2:
to, že niečomu nerozumieš neznamená, že to "neexistuje"..
alebo si myslíš že Ivey, Juanda, Negreanu, Cunningham.. hrajú ako ty ? :P
keby si nežil vo svojej "+EV" škatulke, nie len, že by si bol úspešnejší, ale by ťa to aj viac bavilo ;)

btw. počuli ste už niekto o tom, že "koniec sveta" má byť vtedy, keď sa ludia začnú správať ako stroje ? good job, guys..


Fajn, tak si ma akoze vtipne uplne odpisal, spokojny?

Ivey nehra ako ja, Ivey hra lepsie, pretoze lepsie ako ja vie posudit co je EV+...
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 15 Feb 2011 18:47

jano to co si popisal stale nie je o tom ze je to ina hra ale o tom ze su ine okolnosti ktorym sa treba prisposobit

hlbka stackov je najvacsi rozdiel - 500BB deep budes ale hrat asi podobne online ako live. Toto porovnanie live vs online tym padom treba premenovat na 100BB vs 300BB+ poker

deep stoly su aj na internete a napriklad z mojej velmi obmedzenej live cash game skusenosti - na nizsich limitoch sa hrava este s mensimi stackmi nez online, hral som NL200 a na stole sme boli dvaja s plnymi stackmi a ostatni mali 20-40BB. Iste ked hrate velku cashku tak je to ine ale to je asi skor vynimka nez pravidlo

je jasne ze 300BB deep rovnako live ako online klesa hodnota AA a stupa hodnota spekulativnych ruk - to nie je nejake tajomstvo live hracov i ked z dovodu ze live trackovaci softver neexistuje tak je tazke jednoznacne povedat ze 78s je dlhodobo ziskovejsia ruka nez AA - dovolil by som si o tom pochybovat - za predpokladu ze clovek vie hrat AA s deep stackmi tak to bude urcite stale najzsikovejsia handa.

Na druhej strane to ze ludia su nauceni live callovat UTG raisy s 52s neznamena ze to bude dobry napad aj pri 17BB stackoch v turnaji a ze dovod preco je to ok je ten ze to je live poker a to je uplne nieco ine nez online

urcite veci su proste zle nech sa na to pozries z lubovolnej strany - to ze live je to o trosicku menej zle lebo mas dodatocne info z pohladu na supera je pravda ale napriklad toto je tak extremny priklad ze by to nebolo dobre asi ani keby si videl superove karty a on tvoje nie
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 15 Feb 2011 18:57

janobendik napísal:- na Online hras 6-20 stolov, rychlostou asi 40sekund rozdanie, takze v priemere kazde 2 min mas ruku 1.triedy = nenudis sa hras
ak by si v L chcel hrat len ruky 1.triedy /raz za 24? rozdani/ tak rychlostou cca 2 min. partia musis cakat 50 minut!!!!! A to je najvacsi rozdiel a nakoniec aj problem onlinistov- casom sa zlomia a hraju sirsie range , no vo vacsine sposobou ako na nete :D
Live hrac je "nauceny" hrat J8, 75, 34s....


toto je dost prehnane, online sa hrava okolo 15-17% a viac ruk na 9chlapovych stoloch cize v priemere hra clovek aj pri 16 tablingu minimalne 1,5 hands za orbit a nemal by mat problem odohrat live priemerne 2-2,5 ked ma viac casu na rozmyslanie - pripadne aj viac ak to podmienky na stole dovoluju.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod maroshluchy 15 Feb 2011 20:22

vlado,
s tvojim konceptom samozrejme suhlasim absolutne - ale v podmienkach online grindera! tzn.: vratane bonusoveho systemu online herne (resp. rakebacku pri CG) ktoremu moze vacsina nadpriemernych az vybornych grinderov dakovat ze vobec profituju, pricom zo samotnej hry su horko-tazko BE dlhodobo pri odohrati 100-tisicov hier a to s podporou softov od vymyslu sveta a pri vsetkych tych uzasnych EV+ rozhodnutiach ktore robia - obv toto nie je offense proti tebe aby si ma nechapal zle - netusim ci si winning, be, alebo loosing hrac aj ked tipujem ze patris medzi big-winners a preto ta tak respektujem. Ja musim profitovat pri odohrati avg 6-8 live turnajov a 1-2 CG live sessions mesacne (bez bonusov ;) takze BE obv nestaci) a to sa mi aj dari (okrem roku 2009 ked som experimentoval s loose-aggro stylom) a stale lepsie takze moje rozhodnutia nemozu byt az tak zufale ako si to vyssie uviedol na dost nereprezentativnej vzorke 2 hier :) (kolko doxxov mam este vyhrat aby si ma nepovazoval za luckera?) a pritom su z casti zalozene prave na psychologickom aspekte a live tells ktore vy online hraci v podstate neuznavate. Naozaj si myslite ze niekto moze profitovat lebo je lucky? To snad nie.

pre Yegona:
ta handa 25s sa skutocne odohrala tak ako to vlado uvadza (bol tam este jeden call na lp), ale toto je klasicky priklad hodnotenia na zaklade neuplnych informacii. vzdy ked hram nejaku hru (v dolezitom turnaji obv) mam ju premyslenu a viem co robim a tie dovody preco som takto zahral si uz nepamatam - mohlo tam byt xy dalsich faktorov ktore som bral do uvahy ale v 7castlovej analyze ich obv nenajdes. Mozno ze keby si tam vtedy bol povies WAW NH, takto to vyzera na ten kriminal :lol2:
maroshluchy
 
Príspevky: 73
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 3 krát/7 krát
Karma: 1

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 15 Feb 2011 21:31

hmm nerozumiem celkom o com sa bavime - v com sa lisi 7castlov koncept od tvojho?

myslel som ze tak turnaje ako aj cash games sa hraju tak ze sa snazis ziskavat chipy superov a move ktorym dlhodobo chipy stracas je zly a ten ktorym chipy ziskavas je dobry.

existuju samozrejme dovody kedy je akceptovatelne zahrat hru ktora straca chipy (malo chipov) ak ma velky pozitivny potencial - ako je napriklad vyradenie dobreho hraca a tym zlepsenie svojich sanci na vyhru v turnaji

je neodskriepitelne ze s menej ako 50BB stackom sa 25s NEDA zahrat tak aby si dlhodobo ziskaval chipy. Ak by si to dokazal tak potom by si musel zarabat na kazdej startovacej kombinacii a uz davno by si prehanal po stoloch antoniusa a iveyho ktori to nedokazu. Otazka je teda len ci fakt ze raz zo 100 pokusov vyradis 7castla z turnaja stoji za to callnut. Ak by strata chipov bola mala tak urcite ano - to ale myslim nie je tento pripad
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod yegon 15 Feb 2011 21:38

btw nejaka semipravidelna live poker study group by nebola od veci, nieco ako zahrat cash a potom (alebo aj pocas) par hodin pokecat o handach, pripadne o turnajovych - urcite sa najde u nas dost sikovnych live-istov len neviem ci je realne nieco take zorganizovat
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod maroshluchy 15 Feb 2011 21:54

yegon napísal:hmm nerozumiem celkom o com sa bavime ...


no vlastne ked mam byt uprimny uz celkom ani ja :D .takze zelam celej online komunite GL (aj ked ho nepotrebujete) a dufam ze niekto z Vas casom hitne nieco podobne ako ternoplayer davnejsie...(napr. 7castle?)
maroshluchy
 
Príspevky: 73
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 3 krát/7 krát
Karma: 1

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod sry4that 15 Feb 2011 22:03

.
Naposledy upravil sry4that dňa 18 Feb 2011 18:12, celkovo upravené 1 krát.
sry4that
 
Príspevky: 137
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 38 krát/7 krát
Karma: 0

Re: DOXXBET POKER TOUR 2011 - Live reporting z Golden Vegas

Odoslaťod 7castle 16 Feb 2011 19:46

Maros nechcem sa tocit v kruhu, takze len 3 male poznamky:

1. Nerozumieme si, 2x som napisal ze si podla mna dobry hrac, v Doxx poli mozno v top5 vzdy, len si proste pamatam ze obcas mas klasicke live leaky, tak som jeden (ten isty btw) spomenul na 2 rukach ktore som zazil... Celkovo hras v pohode a mrzi ma ak mas pocit ze vravim nieco ine.

2. K tej hande - no praveze to nie je priklad hodnotenia na zaklade neuplnych informacii, a ak si to myslis este dnes, tak mas rovnaky leak ako vtedy takze minimalne v tejto veci si progres nespravil (co je na tvoju skodu). Je totiz uplne jedno ake su dalsie faktory, kolko ma kto na stole, ako sa tvarim, kolko mas ty chipov, ci je bubble, proste vsetko je irelevantne, ked mas 25s a ja s 17BB raisnem UTG tvoj call je super zly, mozes byt aj Phil Ivey s Durrrom dokopy, end of story. Chapem ze pre sry4that je to len moja EV skatulka, ale pre nas ostatnych to je nieco ako ze 2+2=4, tam si jednoducho nepomozes.

Teda ibaze by si to bral tak ze dosiel 229 flop a ty si vyhral, takze z hladiska daneho turnaja to bolo dobre rozhodnutie, potom je ale akakolvek diskusia zbytocna.

Ja pri tom netvrdim ze si to nemal premyslene, ale nech si to mal premyslene akokolvek, bola to velmi zla hra.

3. Hehe s tym RB nemas pravdu, jednak vyborni CG/MTT hraci su vo velkom profite aj bez RB, a ak napriklad spickovi SNG hraci dnes uz nie su, tak je usmevne tvrdit ze su v profite "vdaka" RB, kedze nebyt raku boli by v 2-3x vacsom profite...

Kelu nie su to az take male poznamky ;)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!