lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 22 Feb 2011 22:47

Typek je 21/15 reg, UTG raisuje len 11% ruk (to ATo ma dost prekvapilo asi nejaky chvilkovy ulet ze to otvaral) ani v blindoch nemame fishe ze by rozsiril range o suited connectory cize ten flop ho netriafa ale absolutne, ma tam mozno 3-4 komba flushov, 9 komb setov a to su tak jedine handy s ktorymi bude schopny sa dostat na SD. Mam na neho 2,1k hands a nemam poznamku ze by bol neodpojitelny – ak mi na takomto boarde bude schopny callnut raise a 2 dalsie barrelly do allinu s AA tak by som bol hodne prekvapeny a zapisal by som si to.

Callnut flop nemozem – mam reverse implied odds ak trafim flush a mam na neho poznamku ze je schopny 3 barrellovat KQo bez FD na takomto boarde, cize mam na vyber medzi fold a raise. Ako som uz napisal v jeho range je len 12-13 komb ktore nevyfoldujem a vsetko ostatne nema sancu.

Ocakavam ze vsetky sety 3betne na flope (LOL) a je mozne ze aj nejake flushe (LOLOLOL). Tym usetrim kopec penazi lebo super mi zabrani odbarrellovat sa do neho vo vacsine situacii kedy neplanuje foldnut.

Ked mi dorovna flop tak jeho range su flushe, overpairs, jednokartove FD a mozno nieco ako JT

Turn nie je moc sympaticky lebo zmensuje pocet setov, ktore mam v range ostava mi uz len 88 a 99 a samozrejme flushe (je pravda ze proti tomuto hracovi by som flushe a asi ani vacsinu setov neraisoval na flope ale on to nevie)

Betujem tak aby mi ostal pot sized bet shove na river, zaroven sa snazim nizkym betom repovat ze uz mam fullhouse a chcem ho udrzat v pote s jeho FD ked uz je drawing dead.

River je pre mna asi najhorsia karta lebo uz nemozem repovat ani 99 – je mi jasne ze super vidi ze nemam set a ze bud bluffujem alebo mam flush. Nemyslim ze na tomto riveri by mi foldol overpair lebo 88/flush mi neuveri. Ak by checkol tak checkujem back a vzdavam.

Ked ale shovol tak to nedavalo ziaden zmysel, ak ma 9x tak ma necha bluffnut alebo betnut moje flushe a set osmiciek (to vsetko by som samozrejme valuebetoval). On 9x repovat nemoze lebo nemyslim ze by mal nejaku offsuit variantu a ak ma suited tak sa nedostane na river lebo na turne nemoze mat FD a musi foldnut. Jedine co moze mat je 89s ale s tym predsa nebude shovovat ked vie naisto ze bluffujem lebo je len jedna kombinacia mozneho setu ktoru mozem mat.

Z toho som usudil ze jedine co dava zmysel takto hrat je jednokartova FD

Je mi jasne ze ten flop raise je dost out of line ale neverim ze na NL200 ma niekto tak vybalancovanu cbetting range ze bude schopny ju bez problemov defendovat – tym duplom ked bude 3betovat vsetky sety na flope. Pravdepodobne by sa na bluffovanie dali najst lepsie handy nez 66 a tym ze to robim so 66 som sam nebalancovany (asi by som to robil s velkou castou svojej range – teda prilis casto) ale tak neverim ze ma tu niekto pure rebluffne na flope :)

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
Louicek, poldinhoo
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 24 Feb 2011 00:00

chlapec si neuvedomil ze yegon nefolduje lebo by si pokazil redline :shock:

Prima Network $200.00 No Limit Hold'em - 4 players - View hand 1196640
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: $207.45
CO: $409.00
BTN: $203.00
Hero (SB): $266.55

Pre Flop: ($3.00) Hero is SB with A :heart: 3 :heart:
2 folds, Hero raises to $6, BB calls $4

Flop: ($12.00) 2 :spade: 7 :club: 9 :heart: (2 players)
Hero bets $7.00, BB raises to $22, Hero calls $15

Turn: ($56.00) 7 :spade: (2 players)
Hero checks, BB bets $33.00, Hero calls $33

River: ($122.00) Q :diamond: (2 players)
Hero checks, BB bets $144.45, Hero calls $144.45

Final Pot: $410.90
BB shows 4 :spade: 5 :diamond:
Hero shows A :heart: 3 :heart:
Hero wins $407.90
(Rake: $3.00)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 24 Feb 2011 00:43

este nejake vysvetlenie aby si 7castle nemyslel ze som bol zase strateny :)

samozrejme flop raise mu neverim ze ma nieco. Mal dovtedy raise flop 100%. Necakal som ze bude raisovat 9x/TT+ a hlavne TT+ hrac hrajuci 47/38 asi ani nema v range a BvB to bude vzdy 3betovat pf

povodne som planoval x/shovnut any heart turn a foldnut vsetko ostatne ale ked prisla ta 7ka tak je ovela menej pravdepodobne ze ma set ale on napriek tomu stale tvrdil ze ho ma

usudil som ze mam SD value, no a na riveri ked shovol tak to ho uplne polarizovalo lebo 9x/TT/JJ aj ked by ich mal tak by ich takto nevaluebetoval. Jedine riziko bolo ze bluffuje s lepsim esom ale tak ...
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 24 Feb 2011 01:12

kym som docital, napadlo ma prave to eso s vyssim kickerom...
toto by som asi nikdy ja necallnul.. :poklona:
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 24 Feb 2011 01:19

no tak ocakaval by som ze Ax bude na flope len callovat, ak by mi tu ukazal AJ tak by to bola tiez dost zaujimava info o nom
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 24 Feb 2011 01:29

hmm...
nizky par typu 44,55 si mu neveril - cakal si ze ten by v tom pripade preflop reraisoval ?
Ten riverbet bol samozrejme trosku divny, ale mohol znamenat hocico - bud bluff co aj bol alebo valuebet tvariaci sa ako bluff...
Asi by som ale necheckoval na riveri a nasledne calloval - bud by som sa prvy pokusil o bet na riveri a na reraise by som foldoval..
Ten jeho nasledny bet po Tvojom checku by som asi nevedel vyhodnotit a pravo preto by som asi foldol :D
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 24 Feb 2011 09:27

od rega ocakavam ze veci s SD value pouzije ako bluffcatchery teda 33/44/Ax callne flop a raisovat bude handy bez SD value teda Khigh a horsie, vacsinou prave take nieco s backdoor draws ako mal

od vacsiny ludi necakam ze na tej sedmicke budu pokracovat v bluffe ale tento vyzeral z tych par ruk co som na neho mal byt riadna opica

proti normalnemu TAGovi ktoreho by som nevidel raisovat 3 z 3 flopov v 30 handach by to bol fold na flope, prinajhorsom na turne
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod cercerBTSSK 24 Feb 2011 11:56

od rega ocakavam ze veci s SD value pouzije ako bluffcatchery teda 33/44/Ax callne flop a raisovat bude handy bez SD value teda Khigh a horsie


ano sedi vec, prave preto ze calloval flop a nasledny riverbet, by som ocakaval ze ma maly par alebo Ax...skor Ax
ale ako vidim, da sa to aj inac.. :)
cercerBTSSK
 
Príspevky: 589
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 1 krát/22 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 24 Feb 2011 12:00

nerozumiem - on nic necalloval
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TexasHoldi 24 Feb 2011 12:17

Pekne a chladnokrvne, urcite trpel :poklona: Tipoval by som ho skor na 68...
TexasHoldi
 
Príspevky: 94
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!