Boj s Micro stakes

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 03 Apr 2011 14:52

Zdravim celu komunitu PP. Stranku aj forum citam uz asi 3 roky, ale zatial som nikdy aktivne neprispieval. Dlho som rozmyslal, ci mam zalozit blog alebo nie, pretoze som to tu nechcel spamovat dalsim wannabe micro stakes blogom, ked tu hraci potrebuju citat cosi podnetnejsie. No nic je tu ta moznost a ja ju vyuzijem.

O mne: Volam sa Tomas, mam 29 rokov, byvam v BA a pracujem ako developer videohier pre firmu Cauldron. K pokru som sa dostal asi pred 3 rokmi a nalakal ma moj kolega z prace. Poker berem ako zalubu a aj relax (to je divne ze :) ). Nikdy som nechcel depositovat peniaze, bal som sa, ze ked to bustnem budem mat nutkanie tam dat dalsie. Povedal som si, ze bud sa to nejak naucim hrat a depositnem az si budem isty, ze to neminiem alebo budem do smrti freerollovat:-) Nakoniec som si celkom slusny zaciatocny BR vytvoril freerollmi.

Moja pokrova "kariera":

2008: Zacal som hrat na online herniach freerolly a popri tom som chodil v BA na live low buy in poker turnaje (allin,hron). Obcas som nieco pochytal, tusim som 1 mesiac hral dokonca mesacny turnaj v alline, ale inak nic vynimocne. Live hravam zasadne len freezouty alebo freeroll rebuy s tym, ze sa nedokupim. Na expekte som vyhral freeroll a 6$, ktore som samozrejme hned prehral :)

2009: Po tom co som aj postudoval nejake knihy sa mi podarili celkom dobre umiestnenia na live freezoutoch v redute aj alline (vsetko low buy in tak 10-20E) a na nete som vyhral freeroll na NoiQ herni a 19E. Tu som sa trochu posunul, ked som z tych 19E urobil 300E hranim omahy, omaha turnajov a pod. ale nakoniec som spadol na nejakych 80E a som si isty, ze to bol len luck run.
Presunul som cast penazi na FTP a cast na PS ale najviac som hral na FTP kde mi maximalne vyhovuje vsetko (turnaje,cash,software,support). Zacal som hrat 1/2c ale nikam som sa neposunul.

2010: Poker som nehraval velmi casto ani predtym ale ten rok som nehral skoro vobec a az na konci som sa k tomu dostal a rozhodol sa posunut sa dalej, skusit to hrat lepsie a poriadne. Hral som na FTP 1/2c, ale moc sa mi nedarilo a klesol som z 50$ na nejakych 30$. Obcas som minul 2$ na freezout deep stack lebo turnaje ma taktiez velmi bavia (vacsinou to bolo tak, ze som vyhral v cash 2$ a isiel hrat turnaj).

2011: 25.1 sa mi podarilo vyhrat jeden z tych 2$ turnajov a vyhral som 80$ (split v HU ale chip count som mal vacsi). Mam celu history z tohto turnaja a myslim si, ze som ho hral cely cas vyborne a nikdy som nebol all in v nevyhode dokonca ani coin flipy som nemal. Bud to tak super vyslo alebo som mal stastie, kazdopadne toto bol asi moj naj vykon 4h hrania pokru.
Zacal som hrat znovu cash a minal som dalsie 1-2$ na tieto turnaje ale uz sa mi hitnut nepodarilo. Postupne mi BR padol na 50-60$ a cely februar a marec sa motam na tejto hranici.

Co dalej:
Chcel by som sa posunut dalej a dokazat porazat 1/2c a aspon 2/5c. Casove obdobie neriesim, skor ma bude zaujimat kde mam leaky tak mi snad komunita skusenejsich hracov poradi. V kolegovom blogu kde sa pokusa beatnut 1/2c niekto hodil link na free soft ktory trackuje statistiky, tak som si ho nainstaloval, doteraz som si iba pisal poznamky k hracom (co je tiez potrebne ale).

Aby som uzavrel tento wall of text, tak sem hodim uz len moje stats z asi 4k ruk za 2 mesiace (to sa softupodarilo vytiahnut z hh co som mal):

VPIP: 33.9%
PFraise: 18.7%
open raise late pos.: 37.5%
fold to BB steal: 57.9%
AF: 1.6
W$@SD: 32.1%
WTS: 22.2%
3-bet pf: 7%
on 3-bet fold: 67%
c-bet flop: 83%
fold to c-bet: 52%

V dalsich postoch hodim nejake ruky ktore mi vcera nevysli. Co sa tyka stats, tak nemam moc prehlad ake maju byt okrem tych zakladnych. To VPIP je hrozive, ale hram 6-max only, mozno to potom neni az tak velke cislo neviem.

Dakujem za vsetky rady vopred.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 03 Apr 2011 15:43

Prihodim sem este 2 ruky zo vcerajska:

Full Tilt Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $2.73
BTN: $1.56
SB: $1.78
Hero (BB): $1.91
UTG: $2.45
MP: $2.12

Pre Flop: ($0.03) Hero is BB with K :club: 6 :spade:
3 folds, BTN calls $0.02, 1 fold, Hero checks

Flop: ($0.05) 6 :club: 4 :heart: 2 :spade: (2 players)
Hero bets $0.05, BTN calls $0.05

Turn: ($0.15) K :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN checks

River: ($0.15) 8 :heart: (2 players)
Hero bets $0.15, BTN raises to $0.60, Hero raises to $1.84 all in, BTN calls $0.89 all in

Final Pot: $3.13
BTN shows 6 :diamond: 6 :heart: (three of a kind, Sixes)
Hero shows K :club: 6 :spade: (two pair, Kings and Sixes)
BTN wins $2.93
(Rake: $0.20)

Aftermath: Dostal som sa do klasickeho btn vs BB "zadarmo". Staty protihraca 57/0 ale na 14tich rukach.
Flop: betujem, mam top par nevidim moc dovodov cakat. Super call.
Turn : Mam 2 pary. Ten check je zrejme chyba, ked som to urobil tak som nechcel aby mi zlozil, nechcel som aby sa zlakol K. Teraz ked nad tym uvazujem tak pokial nemal nic tak mal 5 outov aby mozno nieco dotiahol, a inak by ma zavolal so Str8 draw, Kx, A6,A4 a potom aj so silnymi kombinaciam ktore by mozno navysil a ja by som neprisiel o dalsie peniaze.
River: Ak mal 57 ma postupku ale inak zrejme nevyznamna karta. Betujem moje 2 pary, super raisuje a davam all in. Preco? Celu ruku neukazal nejaku silu, turn checkol a raisuje mi river...tak som uvazoval ze by mohol chytit 2 pary s niecim ako 68 alebo K2,K4 akosi som neuvazoval, ze by mohol mat silnejsiu ruku. Keby som nemal 2 pary ale len 1 par tak mozno by som aj foldol ale takto pri jeho statoch som myslel, ze ma viac horsich ruk nez ja. Chyba!

Dalsia ruka:

Full Tilt Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: $1.33
CO: $2.81
BTN: $2.33
SB: $4.02
BB: $2.63
Hero (UTG): $1.93

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with K :club: A :club:
Hero raises to $0.06, 3 folds, SB calls $0.05, 1 fold

Flop: ($0.14) T :diamond: 9 :club: 2 :club: (2 players)
SB checks, Hero bets $0.12, SB calls $0.12

Turn: ($0.38) 7 :diamond: (2 players)
SB checks, Hero bets $0.25, SB raises to $0.74, Hero calls $0.49

River: ($1.86) K :spade: (2 players)
SB bets $1.01, Hero calls $1.01 all in

Final Pot: $3.88
SB shows 6 :heart: 8 :heart: (a straight, Ten high)
Hero mucks K :club: A :club:
SB wins $3.63
(Rake: $0.25)

Aftermath: Klasika, raisujem AKs a dostavam call od SB, jeho stats 33/17 na 30tich rukach a AF 5.0!
Flop: Nuts FD a 2 over, davam c-bet dostavam call.
Turn: Dostavam check raise a treba mi dat 0.49$ do potu 1.37$ co je nejak 2.7:1. Tu som uvazoval, ze ak nie su outy k mojim over dobre, hra mi teda 9 kariet cize mam nejakych 20% teda 4:1. Ak mi to dojde poslem tam zvysok cize 1.01$ a bol som si isty, ze mi to na rivri dorovna aj ked by hrozila farba. Takze celkovo som mal 0.49 doplatit a vyhrat som mohol 2.48$ co je 5:1, davam call.
River: Pre mna zla karta, ktora ma zamotala a presvedcila, ze mam callnut. Super cely cas dorovnaval a na konci mi dal all in, mam top par a top kicker. Porazal som blaf, horsi FD a pary AT, KQ, KJ, JJ, QQ, zvysok su uz len lepsie ruky 2 pary,sety,postupka. Ten call bol urcite priserny, JJ a QQ nemohol mat to by betoval ak nie flop tak turn, AT by asi tiez betoval na turne. KQ a KJ by sice takto zahrat mohol ale su to len 2 ruky. Este ostava blaf a slabisa FD. Ak mal FD s parom asi by to betoval skorej, ak mal bez tak pri jeho AF ma mohol urcite blafovat. Asi som nemal moc pozerat na staty a verit tomu, ze ked mi neprisiel jeden z 9 outov tak nic.
Naposledy upravil chulanbetra dňa 03 Apr 2011 15:56, celkovo upravené 1 krát.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Zeltzn 03 Apr 2011 15:51

www.thehandconverter.com sem hoď ruky a prekonvertuj ich ;)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 03 Apr 2011 17:49

Zeltzn napísal:http://www.thehandconverter.com sem hoď ruky a prekonvertuj ich ;)


Vdaka za tip, prehodil som to.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Zeltzn 03 Apr 2011 17:57

k tej 1. ruke, prečo limpujeme K6o z BTN??!!!!
k tej 2. ruke, štandartne zahrané až po turn, kde dostávame c/r a callujeme s FD? Čo si myslíš že tam bude c/r? Ak máš HEM/PT3 tak sem postuj aj staty nech to je jednoduchšie, lebo takto sa to veľmi ťažko pomáha :) ak nemáš tak si stiahni PokerTracker3, máš tam 60day free ;)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 03 Apr 2011 18:44

ruka 1 - ja som nelimpoval, on limpoval, ja som na BB checkol to K6.

co sa tyka statov ja som ich pisal ale asi to zaniklo v tom texte:
ruka 1: mal 57/0
ruka 2: mal 33/17
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Zeltzn 03 Apr 2011 18:48

prepáč mi slepý som :pardon: .. je lepšie písať staty hore na začiatku ruky k hráčom, ale vlastne to je jedno .. tú 2. ruku je imho fold po c/r na turne ;)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod chulanbetra 03 Apr 2011 18:57

Zeltzn napísal:prepáč mi slepý som :pardon: .. je lepšie písať staty hore na začiatku ruky k hráčom, ale vlastne to je jedno .. tú 2. ruku je imho fold po c/r na turne ;)


V pohode nic sa nedeje nabuduce to hodim hore.

Ten FD som chcel foldnut ale ako som pisal mal som pocit, ze tam mam aj implied odds preto som dorovnal. Skor som myslel, ze chyba bola potom dorovnat ten river len s top parom.

Mozno mam problem s tymi hracmi, niekto ma 35/20 a raisuje middle pair, niekto ma 35/20 a raisuje nuts.
chulanbetra
 
Príspevky: 238
Založený: Okt 2008
Poďakoval/li: 1 krát/8 krát
Karma: 5

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod Zeltzn 03 Apr 2011 19:05

tak, si zober že čo môže c/r na turne a shovovat na rivri co porazame my? samozrejme je to iné, keď máme na neho poznámku že toto robí s nejakým MP alebo niečo také :)
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Boj s Micro stakes

Odoslaťod matiapag 03 Apr 2011 19:48

:vitaj:

Som rad, ze sa rozrasta uNL CG komunita o dalsieho clena ;)

Tie staty su viac ako divoke, ale dajme tomu, ze je to mala vzorka. Takmer vsetko sa tam vymyka standardu -> hras velmi vela ruk, pricom ich malo hras agresivne aj PF aj postflop, ale zaroven mas cbet stat velmi vysoky... Stat "fold to BB steal" si mal asi na mysli "fold BB to steal" a aj to je dost loose, ked foldnes iba polovicu BB, a tam sa potom nazbiera aj to dost vysoke VPIP. Ak aj toto nie su uplne take staty, ako v skutocnosti mas a je to skreslene vzorkou, tak to nevadi, ja som ti iba napisal, ktore staty sa vymykaju normalu :)

Ta druha ruka sa da na tom turne mozno aj checknut behind. Akoze je pravda, ze mame vela equity, ale ta 7-cka koordinuje ten board este viac, ako bol, a teda sa nedockame foldu velmi casto, pricom ked checkneme a zoberieme si free river, tak mame sancu improvnut a vytiahnut value z jeho horsich made hands. Neverim, ze niekdy v zivote nam na tom turne na nas cbet zhodi nieco lepsie, ako mame my, max nejaky maly par alebo cosi take, ale to by uz skor zhadzoval na tom flope, a teda to tvori velmi malu cast jeho range.

chulanbetra napísal:Mozno mam problem s tymi hracmi, niekto ma 35/20 a raisuje middle pair, niekto ma 35/20 a raisuje nuts.


A preco by ten, kto to robi s middle parom, nemohol robit aj s nuts? Mozno trosku odveci imo, viem, co si myslel. Len chcem podotknut, ze by si si mal vsimat cele superove range. A treba to potom zohladnit, ze ked dorovnavame takyto shove, ci mame dostatocne odds na to, aby to bolo profitable. Ak nemame nejaky blizsi read na hraca, tak to moze vyplynut z nejakeho priemerneho hraca na tvojom limite na tvojej herni, ze ci to vacsina takychto 35/20 bude robit s 2pair+, alebo to vacsina bude robit s middle pair top kicker+. To uz zavisi od tej herne a limitu ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!